Рішення
від 13.02.2022 по справі 727/10417/21
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЧЕРНІВЦІВ

Справа № 727/10417/21

Провадження № 2/727/406/22

ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ЧЕРНІВЦІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 лютого 2022 року Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:

Головуючого судді Слободян Г.М.

за участю секретаря судових засідань Стефанчук І.О.І.

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні, залі суду м.Чернівці цивільну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕКАСЛ» (ЄДРПОУ: 43028789; місце знаходження: вул. Нагірна, буд. 7Д, м. Київ) до ОСОБА_1 (останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_1) про стягнення заборгованості за товар, -

ВСТАНОВИВ:

Короткий зміст позову. Позивач ТзОВ «МЕКАСЛ» звернувся в суд із позовом до відповідача ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.В обґрунтування заявлених позовних вимог посилався на те, що 11.05.2021 року між ТзОВ «МЕКАСЛ» та ОСОБА_1 було укладено контракт №4 купівлю товару (продукції). Зазначає, що на виконання контракту товариством було поставлено товар: Рахунок- фактура/Invoice №12 від 18.06.2021 р., місце поставки FСА - м. Чернівці (Україна), сума 5210 фунтів, за який відповідач ОСОБА_1 не розрахувався. Вказує, що товариством було направлено на адресу відповідача лист про сплату заборгованості та претензію з вимогою сплатити суму заборгованості. Проте, відповідач грошову заборгованість не оплатив. Зазначає, що за даними сайту Національного банку України офіційний курс гривні щодо фунта стерлінгів станом на 20..10.2021 року (дата сплати судового збору) становить 36.3132 грн. Таким чином 5210 фунтів еквівалентна сумі 189191,77 грн. Просить стягнути з фізичної особи ОСОБА_1 на користь ТзОВ «МЕКАСЛ» суму боргу у розмірі 189191,77 грн.

Рух справи та позиція сторін.

Ухвалою Шевченківського районного суду м.Чернівці від 30.11.2021 року відкрито провадження по справі.

Представник позивача ТзОВ «МЕКАСЛ» в судове засідання не з`явився, будучи належним чином повідомленим про дату, час і місце судового розгляду, захист інтересів доручив представнику, адвокату Ковч Т.Б. яким до суду було скерувано письмову заяву про розгляд справи за відсутності представника позивача з наданням згоди на заочний розгляд справи; заявлені позовні вимоги підтримано в повному обсязі, які представник позивача просив задовольнити.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, будучи повідомленим про дату, час і місце судового розгляду повідомлялась в установленому законом порядку, про причини неявки до суду не повідомив, відзиву на позовну заяву до суду не надав.

Відповідно до ст. 247 ч. 2 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Враховуючи вказане, а також наявність згоди позивача на проведення заочного розгляду даної справи, суд вважає за можливе, на підставі ст.280 ЦПК України розглянути справу у відсутність відповідача, на підставі наявних у справі доказів, з ухваленням по справі заочного рішення.

Вивчивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно дослідивши і оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст.ст.1,3 ЦК України, ст.ст. 2, 4-5, 12-13, 19 ЦПК України, завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави, що виникають з цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також справ, розгляд яких, в порядку цивільного судочинства, прямо передбачено законом.

При цьому, в порядку цивільного судочинства, виходячи із його загальних засад про неприпустимість свавільного втручання у сферу особистого життя людини; судовий захист цивільного права та інтересу; справедливість, добросовісність та розумність, перш за все регулюються особисті немайнові та майнові відносини (цивільні відносини), засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій самостійності їх учасників.

Кожна особа, а у випадках, встановлених законом, органи та особи, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб, або державні чи суспільні інтереси, мають право в порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів; або прав, свобод та інтересів інших осіб, інтереси яких вони захищають, державних чи суспільних інтересів.

Частина 1 ст.15 ЦК України закріплює право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства (ч.2 ст.15 ЦК України).

Встановлення фактичних обставин справи, дослідженні докази.

Судом, належними доказами по справі встановлено, що 11.05.2021р. між ТзОВ «МЕКАСЛ» та ОСОБА_1 було укладено контракт №4 купівлю товару (продукції). (а.с.12-13)

Відповідно до пункту 1.1. контракту продавець продає, а покупець купує товар (продукцію) в асортименті, кількості, по цінах вказаних в інвойсі.

Згідно пункту 2.1. контракту продавець поставляє товар на умовах FСА - м. Чернівці (Україна) або на умовах СРТ - м. Лондон (Велика Британія), що підтверджується інвойсом на кожну поставку.

Відповідно до пункту 4.1. контракту оплата за поставлені товари здійснюється в безготівковій формі. Пунктом 4.2. контракту визначено, що покупець переказує суму вказану у фунтах на валютний рахунок продавця, згідно банківських реквізитів вказаних у даному контракті та рахунку-фактурі (інвойсі).

Відповідно до рахунку-фактури/Invoice №12 від 18.06.2021р. (а.с.14; 38) та міжнародної товарно-транспортної накладної (СМR) (а.с. 15; 36-37), ТзОВ «МЕКАСЛ» поставлено ОСОБА_1 товар (комплект корпусів для кухні; офісний стіл; диван не розкладний; комплект корпусів для шаф в гардероб; металевий каркас для сходів на кухні) на суму 5210 фунтів, місце поставки FСА - м. Чернівці (Україна).

Відповідно до листа від 16.08.2021р. вих. №7 вбачається, що ТзОВ «МЕКАСЛ» було направлено відповідачу ОСОБА_1 листа щодо сплати заборгованості за товар. (а.с.16-20)

Також ТзОВ «МЕКАСЛ» було направлено відповідачу ОСОБА_1 претензію №01/09/21 від 01.09.2021р. про сплату заборгованості за товар. (а.с. 21-24)

Згідно довідки від 20.10.2021 року вих.№13 встановлено, що в період з 11.05.2021 року по 20.10.2021 року грошові кошти від ОСОБА_1 та від третіх осіб, за отриманий товар, згідно рахунку-фактури/Invoice №12 від 18.06.2021р., на банківський рахунок та в касу ТзОВ «МЕКАСЛ», не надходили. (а.с.25)

Відповідно до листа ПАТ АБ «Південний» від 19.10.2021 року №17-001-43411-2021 вбачається, що на рахунок НОМЕР_1 , відкритий ТзОВ «МЕКАСЛ» в ПАТ АБ «Південний», з моменту відкриття рахунку по 18.10.2021 валютні кошти від фізичної особи ОСОБА_1 не надходили. (а.с.26)

Вищенаведені правовідносини, виходячи з сукупності досліджених по справі доказів, у системному зв`язку регулюються наступними вимогами закону.

Застосовані норми права

Відповідно до частин першої, другої, четвертої та п`ятої статті 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права.

При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Згідно статті 5 Закону України «Про міжнародне приватне право» від 23.06.2005р. 2709-ІУ у випадках, передбачених законом, учасники (учасник) правовідносин можуть самостійно здійснювати вибір права, що підлягає застосуванню до змісту правових відносин. Вибір права згідно з частиною першою цієї статті має бути явно вираженим або прямо випливати з дій сторін правочину, умов правочину чи обставин справи, які розглядаються в їх сукупності, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до статті 43 Закону сторони договору згідно із статтями 5 та 10 цього Закону можуть обрати право, що застосовується до договору, крім випадків, коли вибір права прямо заборонено законами України.

Згідно статті 44 Закону у разі відсутності згоди сторін договору про вибір права, що підлягає застосуванню до цього договору, застосовується право відповідно до частин другої і третьої статті 32 цього Закону, при цьому стороною, що повинна здійснити виконання, яке має вирішальне значення для змісту договору є продавець за договором купівлі-продажу.

За приписами частин другої і третьої статті 32 Закону у разі відсутності вибору права до змісту правочину застосовується право, яке має найбільш тісний зв`язок із правочином. Якщо інше не передбачено або не випливає з умов, суті правочину або сукупності обставин справи, то правочин більш тісно пов`язаний з правом держави, у якій сторона, що повинна здійснити виконання, яке має вирішальне значення для змісту правочину, має своє місце проживання або місцезнаходження.

Статтею 11 ЦК України, визначено цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених ст.11 ЦК України. Зобов`язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості і виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Сторони по зобов`язанню повинні сприяти одна одній у належному його виконанні, а у разі виникнення труднощів у однієї із сторін - всіляко сприяти зменшенню збитків.

Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 525 Цивільного кодексу України).

Згідно статті 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до частини першої статті 692 Цивільного кодексу України, покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.

Згідно частини третьої статті 530 Цивільного кодексу України, якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Відповідно до статті 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання, є його невиконання або виконання з порушенням умов визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Згідно частини першої статті 612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

У відповідності до частини першої статті 611 Цивільного кодексу України, у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

За змістом ст.ст. 626, 628 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Статтею 638 ЦК України передбачено, що договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом, як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Відповідно до ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі.

Згідно положень ст. 12, 13 ЦПК України, учасники справи, мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом; суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Вирішення вимоги про судові витрати

У відповідності до ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

З урахуванням наведеної вище норми закону, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сплачений позивачем судовий збір в розмірі 2838,00 гривень (ас. 35; 7).

На основі всебічно з`ясованих обставин, на які посилається позивач, як учасник справи, як на підставу заявлених вимог підтверджених доказами, перевіреними в судовому засіданні, оцінивши їх належність, допустимість, а також достатність, взаємозв`язок у їх сукупності, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин та правові норми, які підлягають застосуванню до цих правовідносин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ґрунтуються на законі і підлягають до задоволення.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 526, 530, 549, 628, 638, 692 ЦК України, ст. ст. 4, 12, 13, 76, 81, 141, 263, 264, 265, 268, 274, 280-282, 284, 352, 354 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Заочне рішення по справі.

Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕКАСЛ» про стягнення грошової заборгованості за товар задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕКАСЛ» (ЄДРПОУ: 43028789; місце знаходження: вул. Нагірна, буд. 7Д, м. Київ) заборгованість за поставлений товар за контрактом №4 від 11.05.2021 року у розмірі 189 191,77 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕКАСЛ» (ЄДРПОУ: 43028789; місце знаходження: вул. Нагірна, буд. 7Д, м. Київ), судові витрати в рахунок повернення сплаченого судового збору 2838,00 гривень, документально підтвердженого.

На рішення суду може бути подано апеляційну скаргу до Чернівецького апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Чернівці протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом 20 - ти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Повний текст судового рішення складено 23.02.2022 року

Суддя Слободян Г.М.

СудШевченківський районний суд м. Чернівців
Дата ухвалення рішення13.02.2022
Оприлюднено24.06.2022
Номер документу103844284
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —727/10417/21

Рішення від 13.02.2022

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Слободян Г. М.

Ухвала від 30.11.2021

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Слободян Г. М.

Ухвала від 29.10.2021

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Слободян Г. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні