Справа 688/757/22
№ 1-кс/688/543/22
Ухвала
про накладення арешту на майно
04 квітня 2022 року м. Шепетівка
Слідчий суддя Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , подане в рамках кримінального провадження №42022242250000019 від 07 лютого 2022 року, про арешт майна,
встановив:
Слідчий СВ Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Шепетівської окружної прокуратури ОСОБА_4 , звернулася до суду з клопотанням про арешт майна в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022242250000019 від 07 лютого 2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.
В обґрунтування клопотання зазначила, що за результатами опрацювання окружною прокуратурою даних Публічної кадастрової карти України, Gis-file карти, інформацій Управління СБУ у Хмельницькій області та відділу у Шепетівському районі ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області, а також інших джерел встановлено, що службові особи Ленковецької сільської ради за попередньою змовою з невстановленими на даний час особами, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи в інтересах третіх осіб, в порушення вимог Земельного кодексу України, достовірно знаючи, що земельна ділянка комунальної власності, перебуває у межах земельної ділянки, яка перебуває на праві постійного користування станції «Чотирбоки» Південно-Західної залізниці на підставі державного акта на право постійного користування землею І-ХМ №002985 від 22 грудня 1997 року та її цільове призначення є 12.01 (для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту (для виробничих цілей), діючи всупереч інтересам служби, з метою неправомірного отримання фізичною особою у приватну власність земельної ділянки, приховали її належність до вказаної вище категорії земель шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей в офіційні документи (документацію із землеустрою, рішення тощо) щодо належності вказаних земель до земельних ділянок сільськогосподарського призначення, відсутності перешкод у їх передачі у приватну власність та всупереч інших вимог законодавства, внаслідок чого з державної власності незаконно передано у приватну власність земельну ділянку площею 0,68 га, яка є землею залізничного транспорту, чим спричинили інтересам держави тяжкі наслідки у вигляді майнової шкоди.
07 лютого 2022 року до ЄРДР внесно відомості за №42022242250000019 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що рішенням № 3 від 18 грудня 2020 року третьої сесії восьмого скликання Ленковецької сільської ради Шепетівського району Хмельницької області надано дозвіл громадянці ОСОБА_5 на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в межах Ленковецької сільської ради с. Чотирбоки для ведення особистого селянського господарства із земель комунальної власності.
Рішенням №15 від 04 листопада 2021 року дванадцятої сесії восьмого скликання Ленковецької сільської ради Шепетівського району Хмельницької області затверджено землевпорядну документацію та передано в приватну власність ОСОБА_5 ряд земельних ділянок загальною площею 1,56 в тому числі земельну ділянку площею 0,68 га розташовану в АДРЕСА_1 з кадастровим номером 6825589500:01:001:0004.
25 листопада 2021 року Хмельницькою міською радою здійснено державну реєстрацію права власності ОСОБА_5 , на вказану земельну ділянку.
Разом з тим, встановлено, що зазначена земельна ділянка, згідно з державним актом на право постійного користування землею серії І-ХМ №002985 відноситься до земель, наданих у постійне користування для виробничих цілей станції Чотирбоки Південно-Західної залізниці відповідно до рішення №3 Чотирбоківської ради народних депутатів від 14 серпня 1997 року.
При цьому, згідно з отриманими даними, вилучення вказаної земельної ділянки відбулось без згоди користувача в особі ПАТ «Укрзалізниці», внаслідок чого державним інтересам завдано збитків на суму близько 400 тис. грн.
Сформована та відведена у власність громадянці ОСОБА_5 земельна ділянка виключно у такій площі, конфігурації, межах, місцезнаходженні, категорії та цільовому призначенні, а також присвоєним кадастровим номером щодо зазначеної ділянки, є об`єктом кримінально протиправних дій, та буде використана як доказ факту та обставин, що встановлюються під час зазначеного кримінального провадження.
Постановою слідчого СВ Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , від 01 квітня 2022 року земельну ділянку з кадастровим номером 6825589500:01:001:0004 визнано речовим доказом у кримінальному проваджені № 42022242250000019.
На даний час, з метою повного, всебічного та об`єктивного досудового розслідування у кримінальному провадженні, виникла необхідність у її арешті, так як не застосування даного заходу забезпечення кримінального провадження може перешкоджати досудовому розслідуванню.
Прокурор ОСОБА_4 та слідчий ОСОБА_3 , в судове засідання не з`явилися, подали заяви про розгляд клопотання без їх участі, підтримали клопотання, просили його задовольнити.
Слідчий суддя вважає, що неявка прокурора та слідчого в судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Відповідно до ч.4 ст.107КПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалося.
Перевіривши надані матеріали клопотання та кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню з огляду на таке.
Відповідно до ст. 131 КПК Українизаходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із таких заходів є арешт майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та (або) користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України визначено правові підстави для накладення арешту на майно з метою збереження речових доказів, згідно з якою арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним уст. 98 КПК України.
Відповідно дост. 98 КПК Україниречовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 10ст.170 КПК Україниарешт може бути накладений у встановленому Кодексом порядку, у тому числі на рухоме та нерухоме майно.
Відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) достатність доказів, що вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; 3) розмір можливої конфіскації майна, можливий розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, та цивільного позову; 4) наслідки арешту майна для інших осіб; 5) розумність та спів розмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.
Відповідно до ч. 2ст. 167 КПК Українитимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів та грошей.
В даному випадку підставою для арешту майна є наявність розумних підозр, що вказане у клопотанні слідчого майно є доказом вчинення злочину.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Враховуючи, що земельну ділянку з кадастровим номером 6825589500:01:001:0004, площею 0,68 га з цільовим призначенням 01.03 (для ведення особистого селянського господарства) розташовану в АДРЕСА_1 та яка перебуває у власності ОСОБА_5 , визнано речовим доказом, слідчим доведено, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, наявність ризиків, передбачених абз. 2 ч.1 ст.170 КПК України, слідчий суддя дійшов висновку, що з метою збереження речових доказів слід накласти арешт на майно із забороною відчуження та розпорядження ним.
Керуючись ст.ст. 132, 170-173, 175, 309 КПК України, слідчий суддя
ухвалив:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на земельну ділянку з кадастровим номером 6825589500:01:001:0004, площею 0,68 га з цільовим призначенням 01.03 (для ведення особистого селянського господарства) розташовану в АДРЕСА_1 та яка перебуває у власності ОСОБА_5 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ), заборонивши розпоряджатися та відчужувати зазначене майно.
Ухвала підлягаєнегайному виконаннюслідчим СВ Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Хмельницького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2022 |
Оприлюднено | 17.05.2024 |
Номер документу | 103861567 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області
Огороднік І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні