Ухвала
від 04.04.2022 по справі 554/7150/21
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Дата документу 04.04.2022 Справа № 554/7150/21

Провадження № 1-кс/554/3193/2022

Ухвала

іменем України

04.04.2022 року м. Полтава

Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , розглянувши клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Полтавській області майора поліції ОСОБА_2 про накладення арешту на майно,

встановила:

слідчий звернувся до суду із клопотанням про накладення арешту на майно, посилаючись на те, що у провадженні СУ ГУНП в Полтавській області, перебувають матеріали досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021170000000454 від 25.06.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190, ч. 1 ст. 209 КК України.

Підставою внесення вказаних відомостей до ЄРДР слугували заяви ряду громадян, в т.ч. ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , а також матеріали їх перевірки співробітниками ВПК в Полтавській області ДКП НПУ про те, що на території Полтавської області діє група невстановлених осіб, які з використанням електронно-обчислювальної техніки під приводом продажу неіснуючих товарів в мережі «Інтернет» шляхом обману заволодівають коштами громадян.

Досудовим розслідування встановлено, що потерпілими від протиправних дій ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб є велика кількість осіб, наразі, довідавшись про виявлення особи, яка заволодівала їх коштами шляхом створення фіктивних інтернет магазинів, потерпілі звертаються до органів поліції територіальних підрозділів держави з відповідними заявами.

У зв`язку з чим, автомобіль Ford Focus, сірого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , 2 ключі до автомобіля Ford Focus, сірого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , належить арештувати, так як у відповідності до ст.167 КПК України у слідства є достатні підстави вважати, що вони являються доказом кримінального правопорушення.

Потерпілими у кримінальному провадженні заподіяно майнової шкоди, яка наразі не відшкодована, та відповідно, заявлені цивільні позови,

Окрім цього санкція ст.209 КК України передбачає конфіскацію майна.

З урахуванням вказаного виникла необхідність у накладенні арешту на майно підозрюваного ОСОБА_11 , а самє: автомобіль Ford Focus, сірого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 та 2 ключі до автомобіля Ford Focus, сірого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 .

На даному етапі досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні вважається виправданим таке втручання у права та інтереси власника майна ОСОБА_11 ІНФОРМАЦІЯ_1 ( НОМЕР_2 ), з метою відшкодування збитків завданих його протиправними діями, можливої конфіскації майна та задоволення заявленого цивільного позову.

У судове засідання слідчий не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав у повному обсязі, прохав його задовольнити.

Розглянувши клопотання по суті поставлених вимог, перевіривши надані до клопотання матеріали кримінального провадження та дослідивши докази, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Згідно вимог п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів. За змістом ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цього Кодексу, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.

Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно ч.2 ст.173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу).

Стороною обвинувачення доведено, що вищевказане майно, має значення для забезпечення даного кримінального провадження, за існування розумних підозр вважати, що це майно є доказом злочину, за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.

Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку про наявність правових підстав до арешту, вказаного в клопотаннях сторони обвинувачення майна, враховує можливість використання його як доказу у даному кримінальному провадженні, наслідки арешту майна, розумність та співмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, а тому клопотання про арешт майна підлягає задоволенню.

Застосування заходу забезпечення у вигляді арешту майна у вказаний спосіб відповідає належній правовій процедурі та завданням кримінального провадження.

На підстав викладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 170-173, 309, 372 КПК України, слідчий Керуючись вимогами ст. ст. 98, 170, 172, 173, 376 КПК України, слідчий суддя

ухвалила:

клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Полтавській області майора поліції ОСОБА_2 про накладення арешту на майно - задовольнити.

Накласти арешт на майно з позбавленням права на його відчуження, користування та розпорядження, а саме: автомобіль Ford Focus, сірого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_1 , який належить ОСОБА_11 ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Автомобіль зберігати на спеціальному майданчику для тимчасово затриманих транспортних засобів ГУНП в Полтавській області за адресою Полтавський район, с.Розсошенці, вул. Кременчуцька 2-В.

Контроль за виконанням покласти на слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Полтавській області майора поліції ОСОБА_2 .

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудОктябрський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення04.04.2022
Оприлюднено17.05.2024
Номер документу103876930
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —554/7150/21

Ухвала від 24.05.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Тімошенко Н. В.

Ухвала від 24.05.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Тімошенко Н. В.

Ухвала від 10.05.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Тімошенко Н. В.

Ухвала від 04.05.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Тімошенко Н. В.

Ухвала від 04.05.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Тімошенко Н. В.

Ухвала від 18.04.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Тімошенко Н. В.

Ухвала від 03.02.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Тімошенко Н. В.

Ухвала від 03.02.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Тімошенко Н. В.

Ухвала від 04.04.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Тімошенко Н. В.

Ухвала від 25.03.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Тімошенко Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні