Ухвала
від 05.04.2022 по справі зв/460/10/22
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про повернення клопотання без розгляду

06 квітня 2022 року Р і в н еСправа №ЗВ/460/10/22

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Н.О. Дорошенко, розглянувши клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про заміну сторони у виконавчому провадженні,

В С Т А Н О В И В:

01.04.2022 до Рівненського окружного адміністративного суду надійшло клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про заміну сторони у виконавчому провадженні з виконання виконавчого документа: вимоги про сплату недоїмки від 29.07.2013 №Ю-14У про стягнення з ПП "ВВ" на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Рівне (код ЄДРПОУ 21098440) заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. Заінтересованими особами за вказаним клопотанням заявник визначив ПП "ВВ" (код ЄДРПОУ 32881186) та Відділ ДВС у місті Рівному (код ЄДРПОУ 35007146).

Згідно з п. 7 ч.1 ст. 167 КАС України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.

Відповідно до абзацу 10 частини першої статті 167 КАС України до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).

Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 №2464-VI (далі - Закон №2464-VI), завданнями центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, є забезпечення адміністрування єдиного внеску шляхом його збору, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску.

Згідно з ч. 2 ст. 12 Закону №2464-VI центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, відповідно до покладених на нього завдань: аналізує та спільно з Пенсійним фондом та фондами загальнообов`язкового державного соціального страхування прогнозує надходження коштів від сплати єдиного внеску (п.1); забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску(п.2); здійснює контроль за додержанням законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску (п.3); формує та веде реєстр страхувальників Державного реєстру, здійснює заходи щодо забезпечення доступу до даних Державного реєстру відповідно до цього Закону (п.5); взаємодіє в установленому законодавством порядку з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, міністерствами, іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами і організаціями, Пенсійним фондом та фондами загальнообов`язкового державного соціального страхування (п.6).

Статтею 12-1 Закону №2464-VI визначено, що Пенсійний фонд відповідно до покладених на нього завдань: 1) формує та веде реєстр застрахованих осіб Державного реєстру, здійснює заходи щодо надання інформації з Державного реєстру відповідно до цього Закону; 2) взаємодіє в установленому законодавством порядку з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, міністерствами, іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами і організаціями та фондами загальнообов`язкового державного соціального страхування; 3) здійснює контроль, у тому числі спільно з податковими органами, за достовірністю відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню; 4) бере участь в аналізі та прогнозі надходження коштів від сплати єдиного внеску; 5) здійснює інші функції, передбачені законодавством.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 13 Закону № 2464-VI право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску мають податкові органи.

Згідно з п. 3-1 ч. 1 ст. 1 Закону №2464-VI податкові органи - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, його територіальні органи.

Отже, на даний час органи Пенсійного фонду не наділені повноваженнями із забезпечення адміністрування єдиного внеску шляхом його збору, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску, а також правом стягнення несплачених сум єдиного внеску. Чинним законодавством такі функції віднесені до компетенції податкових органів.

Враховуючи викладене, суд вважає, що Головне управління ДПС у Рівненській області як територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування на території Рівненської області, та як орган, що наділений правом стягувати несплачені суми такого внеску, є заінтересованою особою (учасником провадження) щодо заміни стягувача у виконавчому провадженні з виконання вимоги про сплату недоїмки.

Всупереч вимогам абз. 10 ч. 1 ст. 167 КАС України Головним управлінням Пенсійного фонду України в Рівненській області до заяви про заміну сторони у виконавчому провадженні не додано доказів її надіслання (надання) Головному управлінню ДПС у Рівненській області.

Відтак, таке клопотання подане без додержання вимог п.7 ч.1 ст.167 КАС України.

Відповідно до ч.2 ст.167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.

Процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал (ч.2 ст.241 КАС України).

З огляду на викладене, клопотання слід повернути заявнику без розгляду.

Керуючись статтями 167, 241, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В :

Клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про заміну сторони у виконавчому провадженні повернути заявнику без розгляду.

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повну ухвалу складено 06 квітня 2022 року.

Суддя Н.О. Дорошенко

СудРівненський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення05.04.2022
Оприлюднено22.06.2022
Номер документу103897552
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів