ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
№ 2а-2429/10/2370
01.07.2010 р. м. Черкаси
14 год. 55 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Чалої А.С.,
при секретарі Журавлі В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Звенигородському районі Черкаської області до колективного підприємства «Звенигородський позашкільний учбовий дитячий лікувально-оздоровчий заклад «Звенигора»про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Звенигородському районі Черкаської області (далі-позивач) звернулося до суду із позовною заявою, в якій просить стягнути з колективного підприємства «Звенигородський позашкільний учбовий дитячий лікувально-оздоровчий заклад «Звенигора» (далі-відповідач) заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 2174 грн. 68 коп.
Свій позов позивач обґрунтовує тим, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року № 1058 (далі Закон –№ 1058) страхувальник зобов’язаний сплачувати страхові внески своєчасно та в повному обсязі незалежно від фінансового стану платника. Невиконання цього обов’язку платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування приводить до неповного формування коштів Пенсійного фонду України.
В судове засідання позивач представника свого не направив, проте надіслав заяву, в якій підтримує позовні вимоги в повному обсязі та просить розгляд справи провести без його участі.
Відповідач також не направив представника свого в судове засідання, хоча належним чином був повідомлений про день та час розгляду справи, заяву про розгляд справи без його участі на адресу суду не надіслав.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного.
Колективне підприємство „Звенигородський позашкільний учбовий дитячий лікувально-оздоровчий заклад „Звенигора” зареєстроване як юридична особа, згідно свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності-юридичної особи, виданого Звенигородською районною державною адміністрацією Черкаської області 06.05.2003 року № 175, ідентифікаційний код 21352849.
Відповідно до підпункту 7 п. 5 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 року № 21/2001 Пенсійний фонд має право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків. Абзацом 8 ч. 3 ст. 106 Закону України № 1058-1V, передбачено право органу Пенсійного фонду на звернення до суду з позовом про стягнення недоїмки. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
У відповідності з п.п.4 п.2 ст.17 Закону України № 1058 –ІV, страхувальник зобов’язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом України. Підпунктом 11.11 п.11 Інструкції передбачено, що платники щомісяця складають у 2-х примірниках розрахунок суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків. Розрахунки подаються до органу Пенсійного фонду для реєстрації за базовий звітний період, що дорівнює календарному місяцю - не пізніше ніж через 20 календарних дні із дня закінчення цього періоду.
Згідно ст.ст.18, 20 Закону України № 1058 - ІV та Інструкції - страхові внески є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому Законом України № 1058 –ІV.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України № 1058-1V, страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий період (в даному випадку –календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. При цьому в разі здійснення протягом базового звітного періоду виплат (виплати доходу), на які відповідно до Закону України № 1058-1V нараховуються страхові внески, страхувальники одночасно з видачею зазначених сум зобов’язані сплачувати авансові платежі у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахування на зазначені виплати (дохід).
Відповідно до поданих відповідачем до управління Пенсійного фонду України в Звенигородському районі Черкаської області розрахунків суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за січень-лютий 2010 року, з яких вбачається, що відповідач проводив нарахування внесків на заробітну плату, але станом на 19.05.2010 року вони сплачені не були. Відповідно до Закону № 1058-ІV, нараховані платником внески повинні бути сплачені у встановлений законом термін. Своєчасно не сплачені суми страхових внесків вважаються недоїмкою. Отже, відповідачем було направлено такі суми страхових внесків:
- за січень 2010 року в сумі 1087 грн. 34 коп.,
- за лютий 2010 року в сумі 1087 грн. 34 коп.
Як вбачається з матеріалів справи, борг по страхових внесках за відповідачем становить 1087 грн. 34 коп. х 2 місяці = 2174 грн. 68 коп., про що свідчить розрахунок боргу.
Згідно з п. 3 ст. 106 Закону № 1058-ІV територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
Отже, відповідачу було направлено корінець вимоги 01.04.2010 року № 17 з рекомендованим повідомленням про вручення, яке було отримано уповноваженою особою 27.04.2010 року.
З огляду на викладене суд приходить до висновку про те, що відповідач самостійно нарахував суму страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за січень-лютий 2010 року, яку він самостійно подав до органів Пенсійного фонду України.
Вимога про сплату боргу за вказаний період в установленому Законом порядку відповідачем не оскаржувалася, а тому, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», таке зобов’язання є узгодженим.
Оскільки в установлений строк відповідач заборгованість по страхових внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за січень-лютий 2010 року не сплатив, то відповідно до підпункту 3.8 пункту 3 статті 106 Закону № 1058-IV позивач має право вимагати стягнення з відповідача зазначеної заборгованості в судовому порядку.
Оцінюючи докази у справі в їх сукупності, суд вважає доведеним право позивача на стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за січень-лютий 2010 року.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 159 –163 Кодексу адміністративного судочинства України ,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з колективного підприємства «Звенигородський позашкільний учбовий дитячий лікувально-оздоровчий заклад «Звенигора»(20220, Черкаська область, Звенигородський район, с. Хлипнівка, ідентифікаційний код 21352849) на користь управління Пенсійного фонду України в Звенигородському районі Черкаської області (20200, Черкаська область, м. Звенигородка, вул. С. Терещенко, 28, код ЄДРПОУ 21366484) заборгованість зі сплати страхових внесків за січень-лютий 2010 року в сумі 2174 грн. (дві тисячі сто сімдесят чотирі) грн. 68 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя А.С. Чала
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2010 |
Оприлюднено | 02.02.2011 |
Номер документу | 10391689 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Чала А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні