Постанова
від 18.09.2007 по справі па-6/229
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПА-6/229

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 вересня 2007 р.   Справа № ПА-6/229   

Господарський суд Івано-Франківської області у складі:      

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за позовом  Івано-Франківського міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі Більшівецької селищної ради (фонд охорони навколишнього природного середовища)  Більшівці,Галицький район, Івано-Франківська область,77146

до відповідача  Дочірнього підприємства"Більшівці" приватного підприємства "Галич-Холдінг"  вул. Двірська, 5,Більшівці,Галицький район, Івано-Франківська область,77146

про стягнення збитків в сумі 7477 грн 42 коп

Представники:

був присутній прокурор: Гавадзин М.М.,

Від позивача:  не з"явився;

Від відповідача:не з"явився;

СУТЬ СПРАВИ: Івано-Франківський міжрайонний природоохоронний прокурор в інтересах держави  звернувся в суд із позовом та просить стягнути з Дочірнього підприємства "Більшівці" приватного підприємства"Галич-Холдінг" на користь фонду охорони навколишнього природного середовища Більшівецької селищної ради 7477грн.42коп.  збитків, завданих нецільовим використанням земель.

              Представники сторін в судове засідання не з"явились.За наведених обставин, справа розглядається за наявними матеріалами відповідно до ст.128 КАС  України.  

          Прокурор в судовому засіданні заявлений позов підтримав з підстав, викладених у позовній заяві.

          Розглянувши матеріали справи, оцінивши всі докази в сукупності, суд встановив, що в ході проведення Івано-Франківською міжрайонною природоохоронною прокуратурою перевірки, із залученням спеціалістів Івано-Франківського обласного виробничого управління по меліорації і водному господарству та обласного управління з контролю за використанням і охороною земель, встановлено, що рішенням  Більшівецької селищної ради 8 сесії 4 демократичного скликання від 22.04.04. та договором оренди землі від 22.04.2004 року ДП „Більшівці" ПП „Галич-Холдінг" передано земельну ділянку площею 8,1578 га. для товарного сільськогосподарського виробництва.

Однак, на згаданій земельній ділянці площею 4,25 га. впродовж 2004-2006 років було проведено будівництво чотирьох ставків без зміни цільового призначення земельної ділянки.

          Відповідно до ст. 20 Земельного кодексу України зміна цільового призначення земель проводиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земель у власність або надання у користування, вилучення (викуп) земель і затверджують проекти землеустрою         або         приймають         рішення         про      створення      об'єктів  природоохоронного та історико-культурного призначення.

          Крім цього, статтею 156 даного Кодексу передбачено, що власники землі та землекористувачі відшкодовують збитки, заподіяні внаслідок приведення сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників у непридатний для використання стан.

          Згідно акту комісії Галицької райдержадміністрації про розрахунок збитків завданих нецільовим використанням земель, зробленим у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 19.04.1993 року №284 «Про порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам», в результаті вищевказаної діяльності спричинено збитки на загальну суму 7477, 42 грн.

          Даний факт підтверджується актом визначення збитків від 15.08.2006року та розрахунком збитків від 15.08.2006року.

          Незважаючи на те, що Івано-Франківською міжрайонною природоохоронною прокуратурою, 16.10.2006 року відповідачу було вручено припис з вимогою перерахувати кошти в сумі 7477,42 грн. на рахунок Більшівецької селищної ради, вказані кошти по даний час не сплачені.

          Ст. 96 Земельного кодексу України визначено, що землекористувачі зобов»язані забезпечувати використання землі за цільовим призначенням. За невиконання вимог, щодо використання земель за цільвим призначенням, у відповідності з ст. 211 Земельного кодексу України наступає відповідальність відповідно до чинного законодавства.

          Ст. 47 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" передбачено,   що   суми   штрафних   санкцій   за   порушення   природоохоронного  законодавства надходять на рахунки фондів охорони навколишнього природного середовища відповідної місцевої ради.

          Відповідно до ст.ст. 68, 69 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища" шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища підлягає відшкодуванню, як правило в повному обсязі, а застосування заходів дисциплінарної, адміністративної або кримінальної відповідальності не звільняє винних від компенсації шкоди, заподіяної погіршенням якості природних ресурсів.

          Відповідач не подав суду доказів, щодо сплати завданих ним збитків в розмірі 7477грн.42коп., не заперечив їх розмір.

          Відповідно  п.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються їх вимоги або заперечення.  

          Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача правомірні і підлягають задоволенню.

          На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст.ст. 20, 96, 156, 211 Земельного кодексу України, ст. 47, 68, 69 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища",  ст.ст.94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України  , суд

                                                                ПОСТАНОВИВ:

 позов задоволити.

                    Стягнути з Дочірнього підприємства "Більшівці" приватного підприємства"Галич-Холдінг", 77146, вул.Двірська, 5, смт.Більшівці, Галицький р-н, Івано-Франківська обл., код ЄДРПОУ 31476466 на користь Фонду охорони навколишнього природного середовища Більшівецької селищної ради, 77146, смт.Більшівці, Галицький р-н, Івано-Франківська обл., код ЄДРПОУ 20567967 - 7477грн.42коп.  збитків, завданих нецільовим використанням земель.

          Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Заява  про  апеляційне  оскарження  постанови  суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її складення у повному обсязі відповідно до статті 160  Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          

                                                                      постанова підписана 12.10.07

Виготовлено в АС "Діловодство суду"


  

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення18.09.2007
Оприлюднено23.10.2007
Номер документу1039230
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —па-6/229

Постанова від 18.09.2007

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Грица Ю.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні