Вирок
від 12.04.2022 по справі 726/199/22
САДГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЧЕРНІВЦІВ

САДГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ЧЕРНІВЦІ

Справа № 726/199/22

Провадження № 1-кп/726/67/22

Категорія 153

В И Р О К

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.04.2022 м. Чернівці

Садгірський районний суд м. Чернівці у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

секретаря ОСОБА_2

за участю: прокурора ОСОБА_3

обвинуваченого ОСОБА_4

захисника обвинуваченого ОСОБА_5

представника потерпілого ОСОБА_6

розглянувши у підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження № 12022260000000067 від 27.01.2022 року по обвинуваченню

ОСОБА_4 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця села Вербівці Заставнівського району, Чернівецької області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -

у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 229 КК України, суд-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_4 , не будучи зареєстрованим фізичною особою-підприємцем, тобто не маючи права на здійснення діяльності, направленої на отримання прибутку, у період часу з початку червня 2020 року, точної дати органом досудового розслідування не встановлено, по 06.07.2021 у приміщенні тимчасової споруди у вигляді металевого торгівельного контейнеру, що розташований на земельній ділянці з кадастровим номером 7310136900:43:002:0053 за адресою: АДРЕСА_2 , здійснював діяльність з продажу засобів побутової хімії та гігієни та в силу своїх знань з ведення бізнесу та специфіки діяльності, якою займався більше одного року, достовірно володів інформацією, що торгові марки «Ariel», «Tide», «Fairy» як у словесному, так і зображувальному позначенні, відповідно до вимог міжнародних договорів та Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів та послуг», знаходяться під правовою охороною на території України, і реалізація фальсифікованої продукції та продукції, з незаконно нанесеними на ній позначеннями вказаних торгових марок, є протиправною та передбачає відповідальність встановлену законом.

Однак, ОСОБА_4 , здійснюючи діяльність з роздрібної торгівлі засобів гігієни та побутової хімії, в тому числі засобів для прання та миття, з метою одержання більшої матеріальної вигоди при реалізації вказаного виду продукції, шляхом надання вказаній продукції вигляду відомих світових брендів, маючи умисел на незаконне використання знаків для товарів та послуг, а саме торгівельних марок «Ariel», «Tide», «Fairy», право власності на які належать компанії « ІНФОРМАЦІЯ_2 », придбавав y невстановлених досудовим розслідуванням осіб пральний порошок у різному вигляді та упакуваннях та засіб для миття посуду невідомого походження з нанесеними на упакуваннях словесними та зображувальними позначеннями торгівельних марок «Ariel», «Tide», ОСОБА_7 », які для наступного пропонування до продажу невизначеному колу бажаючих осіб, зберігав у приміщенні торгівельного контейнеру, що розташований на земельній ділянці з кадастровим номером 7310136900:43:002:0053 за адресою: АДРЕСА_2 , щодо якого він здійснював правомочності з права користування на підставі усної домовленості.

Далі, ОСОБА_4 реалізовуючи свою мету направлену на незаконне одержання доходів з реалізації фальсифікованої продукції, 23.06.2021, діючи умисно, незаконно використовуючи знаки для товарів та послуг «Ariel», «Tide», «Fairy», не маючи при цьому дистрибуційного договору та дозволу (ліцензії) на використання торговельних марок з власниками торговельних марок, зокрема з компанією «The Procter Gamble Company» щодо прав на належні їй торговельні марки за Свідоцтвами України № 15939 («Tide»), №№ 15892, 108730 («Ariel»), № 188456 («Fairy»), в ході проведення контрольованої закупівлі, перебуваючи у приміщенні торгового контейнеру, що розташований на земельній ділянці з кадастровим номером 7310136900:43:002:0053 за адресою: місто Чернівці, 3-й провулок Калинівський, 8-Б, реалізував закупнику ОСОБА_8 за грошові кошти в сумі 1175 (одна тисячі сто сімдесят п`ять) гривень пральний засіб «Tide Original Scent» в кількості 3 ємкостей об`ємом 5775 мл., на яких незаконно використані словесні позначення «Tide», що тотожні зареєстрованому в Україні знаку для товарів і послуг (Свідоцтво України № НОМЕР_1 ), право власності на який належить компанії «The Procter Gamble Company», пральний засіб «Ariel Touch of Lenor Fresh» в кількості 3 ємкостей об`ємом 5775 мл., пральний засіб «Ariel Color White» в кількості 3 ємкостей об`ємом 5775 мл., на яких незаконно використані словесні позначення «Ariel», що тотожні зареєстрованому в Україні знаку для товарів і послуг (Свідоцтва України №№ НОМЕР_2 , НОМЕР_3 ), право власності на який належить компанії «The Procter Gamble Company», засіб для миття посуду «Fairy Jablko» в кількості 5 ємкостей об`ємом 1 л., на яких незаконно використані словесні позначення «Fairy», що тотожні зареєстрованому в Україні знаку для товарів і послуг (Свідоцтво України № НОМЕР_4 ), право власності на який належить компанії «The Procter Gamble Company».

Відповідно до висновку спеціаліста від 01.11.2021, який діє відповідно до довіреності компанії « ІНФОРМАЦІЯ_2 », встановлено, що надані на дослідження зразки продукції, отримані у ході проведення вказаної контрольованої закупівлі, є фальсифікованою продукцією.

Після продажу вищевказаної фальсифікованої продукції ОСОБА_4 , продовжуючи свої злочинні дії пов`язані із незаконним використання знаків для товарів та послуг «Ariel», «Tide», «Fairy», достовірно знаючи, що йому не надано Компанією - правовласником повноважень по здійсненню будь-яких правочинів з продукцією зазначених торгових марок, маючи на меті збільшення обсягу збуту продукції та одержання доходів, в порушення вимог Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», у приміщенні торгового контейнеру, що розташований на земельній ділянці з кадастровим номером 7310136900:43:002:0053 за адресою: АДРЕСА_2 , продовжував зберігати фальсифіковану продукцію з незаконно нанесеними знаками для товарів та послуг компанії « ІНФОРМАЦІЯ_2 » для подальшої її випуску у вільний господарський обіг на території України.

Так, 06.07.2021 в ході проведення співробітниками правоохоронних органів обшуку приміщення торгового контейнеру, що розташований на земельній ділянці з кадастровим номером 7310136900:43:002:0053 за адресою: АДРЕСА_2 , який знаходився у користуванні у ОСОБА_4 , виявлено та вилучено продукцію для прання, а саме: пральний засіб для прання «Tide Original Scent» в кількості 28 ємкостей об`ємом 5775 мл., на яких незаконно використані словесні позначення «Tide», що тотожні зареєстрованому в Україні знаку для товарів і послуг (Свідоцтво України № НОМЕР_1 ), право власності на який належить компанії «The Procter Gamble Company», пральний засіб «Ariel Touch of Lenor Fresh» в кількості 56 ємкостей об`ємом 5775 мл., та пральний засіб «Ariel Lenor Automat» в кількості 26 ємкостей об`ємом 5,65 л., на яких незаконно використані словесні позначення «Ariel», що тотожні зареєстрованому в Україні знаку для товарів і послуг (Свідоцтва України №№ НОМЕР_2 , НОМЕР_3 ), право власності на який належить компанії «The Procter Gamble Company».

Відповідно до висновку спеціаліста від 22.12.2021, який діє відповідно до довіреності компанії « ІНФОРМАЦІЯ_2 », встановлено, що надані на дослідження зразки продукції, отримані у ході проведення вказаного обшуку, є фальсифікованою продукцією.

Отже, своїми активними та цілеспрямованими діями, які виразились у незаконному використанні знаків для товарів та послуг «Ariel», «Tide», «Fairy», які є схожими та тотожними із зареєстрованими торговельним марками «Tide» за Свідоцтвом України № НОМЕР_1 , «Ariel» за Свідоцтвами України №№ НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , «Fairy» за Свідоцтвом України № НОМЕР_4 , ОСОБА_4 завдав власнику торгових знаків - компанії « ІНФОРМАЦІЯ_2 », матеріальної шкоди у значному розмірі на загальну суму 98 778 гривень 27 копійок, яка в двадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на день вчинення.

Таким чином, своїми умисними діями, які виразились в незаконному використанні знаків для товарів та послуг, ОСОБА_4 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 229 КК України, а саме - незаконне використання знака для товарів і послуг, що завдало матеріальної шкоди у значному розмірі.

Між тим, в ході підготовчого судового розгляду, обвинувачений ОСОБА_4 повністю визнав свою винуватість у вчиненні ним кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.229 КК України.

22.02.2022 року між представником потерпілого ОСОБА_9 з одного боку та обвинуваченим ОСОБА_4 з іншого боку, на підставі ст. ст. 468, 469, 471 КПК України, укладено угоду про примирення між потерпілим та обвинуваченим, за умовами якої сторони дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій обвинуваченого за ч.1 ст.229 КК України, істотних для даного кримінального провадження обставин, обвинувачений беззастережно визнав свою винуватість у зазначеному діянні. Також вказаною угодою визначено покарання, яке повинен понести ОСОБА_4 за вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.229 КК України, у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 гривень. В угоді передбачені наслідки укладення та затвердження угоди про примирення, встановлені статтею 473 КПК України, та наслідки її невиконання.

Розглядаючи питання про затвердження угоди про примирення між потерпілим та обвинуваченим, суд виходить з наступного.

Згідно п. 1 ч. 3 ст. 314 КПК України, при прийнятті рішення у підготовчому судовому засіданні суд має право, зокрема, затвердити угоду.

Відповідно ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.229 КК України, що згідно ст. 12 КК України, є нетяжким злочином.

При цьому судом з`ясовано, що обвинувачений цілком розуміє права визначені ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.

Суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.

Також судом встановлено, що умови даної угоди відповідають вимогам Кримінального процесуального кодексу України та Кримінального кодексу України.

Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку про можливість затвердження угоди про примирення між потерпілим та підозрюваним і призначення обвинуваченому узгодженої сторонами міри покарання.

Керуючись ст. ст. 314, 373, 374, 475 КПК України, 53, 65, 66, ч.1 ст.229 КК України суд,

З А С У Д И В:

Затвердити угоду про примирення укладену 22.02.2022 року між представником потерпілого ОСОБА_9 з одного боку та обвинуваченим ОСОБА_4 .

ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.229 КК України.

Призначити ОСОБА_4 узгоджену сторонами міру покарання у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 гривень.

Роз`яснити ОСОБА_4 , що умисне невиконання угоди є підставою для притягнення до відповідальності, встановленої законом.

Речові докази: пральний порошок (рідкий) у пляшках з нанесенням зображення марок «Ariel» у кількості 88 шт, «Tide» у кількості 31 шт., «Persil» у кількості 24 шт, засіб для миття посуду у пляшках з нанесенням зображення марки «Fairy» - у кількості 8 шт знищити; клаптик паперу (накладна про придбання продукції) залишити на зберігання у матеріалах кримінального провадження.

Вирок може бути оскаржений з підстав передбачених ст. 394 КПК України, з врахуванням обмеження права оскарження даного вироку відповідно до ч.1 ст.473 КПК України, до Чернівецького Апеляційного суду через Садгірський районний суд м. Чернівці протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Копію вироку негайно після його проголошення вручити учасникам процессу.

Головуючий суддяОСОБА_1

СудСадгірський районний суд м. Чернівців
Дата ухвалення рішення12.04.2022
Оприлюднено20.01.2023
Номер документу103936248
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері господарської діяльності Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару

Судовий реєстр по справі —726/199/22

Вирок від 12.04.2022

Кримінальне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Мілінчук С. В.

Ухвала від 07.02.2022

Кримінальне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Мілінчук С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні