Справа № 289/452/22
Номер провадження 2/289/240/22
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.04.2022 м. Радомишль
Радомишльський районний суд Житомирської області в складі: головуючого судді Мельника О.В., за участю: секретаря судового засідання Блоцької О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Заболоцького старостинського округу Радомишльської міської ради Житомирської області про визнання права власності, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду із позовом та просить визнати за нею, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , право власності на земельну ділянку
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мачуха ОСОБА_2 , після смерті якої залишилось спадкове майно у вигляді земельної ділянки.
Після смерті мачухи спадкоємцем її майна залишилася позивачка, яка і прийняла спадщину. Більше спадкоємців після смерті ОСОБА_2 не було, оскільки своїх дітей вона не мала, а її чоловік, батько позивачки, помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Коли позивач звернулася до нотаріуса щоб отримати свідоцтво про право на спадщину, їй було відмовлено у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів.
Позивач в судове засідання не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином. Через канцелярію суду подала заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримала.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Подав заяву про розгляд справи без його участі. Позовні вимоги визнав, просив їх задоволити.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку про можливість ухвалити рішення на підставі наявних у справі доказів та вважає позов таким, що підлягає до задоволення.
Згідно положень частин 1, 2 ст. 1220, частини 1 ст. 1222, частини 3 ст. 1223 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи, часом відкриття спадщини в такому випадку є день смерті особи. Спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
Частинами 1, 3 ст. 1268, частиною 1 ст. 1269, частиною 1 ст. 1270 ЦК України передбачено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
За змістом зазначених норм прийняття особою спадщини обумовлюється або постійним проживанням спадкоємця із спадкодавцем на час відкриття спадщини, або, в разі відсутності наведених вище обставин - поданням до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини у визначений ч. 1 ст. 1270 ЦК України строк.
Як вбачається з ч.1 п.10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року №7 «Про судову практику у справах про спадкування» відповідно до статті 1225 ЦК право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця Державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом.
У відповідності до ст. 1218 ЦК України до складу спадкової маси можуть переходити тільки ті права і обов`язки, носієм яких був спадкодавець і на момент відкриття спадщини вони не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно ст. 131 Земельного кодексу України, громадяни мають право набувати у власність земельні ділянки на підставі успадкування.
У відповідності до ч. 1 ст. 1225 ЦК України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Згідно з ст. ст. 41, 55 Конституції України, право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Права людини і громадянина захищаються судом. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Статтею 1 Першого Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод встановлено, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна, інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 , померла ОСОБА_2 про що Заболотською сільською радою Радомишльського району зроблено актовий запис № 12, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 28.10.2009.
Після смерті ОСОБА_2 , залишилося спадкове майно у вигляді земельної ділянки розміром 2,7925 га (кадастровий номер 1825082900:02:000:0039)
Право власності спадкодавця на вказану земельну ділянку підтверджується Державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЖТ №060411 від 31.07.2003 року, виданого на підставі розпорядження голови Радомишльської РДА № 139 від 15 травня 2003 року.
З витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 16.08.2021 року вбачається, що земельна ділянка зареєстрована в реєстрі.
Рішенням Коростишівського районного суду від 11.12.18 року встановлено факт спільного проживання ОСОБА_1 з ОСОБА_2 не менш як 5 років.
З повідомлення нотаріуса Радомишльського районного нотаріального округу від 04.10.2019 року вбачається, що нотаріусом відмовлено ОСОБА_1 в отриманні свідоцтва про право на спадщину у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про наявність належних правових підстав для визнання права власності позивачу на оспорювану земельну ділянку, а відтак позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 12,23,76,81,141,258,265,273, 354 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на земельну ділянку розміром 2,7925 га (кадастровий номер 1825082900:02:000:0039) цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована за адресою: Житомирська область, Радомишльський район, Заболотська сільська рада, що належала ОСОБА_2 згідно Державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЖТ №060411 від 31.07.2003 року, виданого на підставі розпорядження голови Радомишльської РДА № 139 від 15 травня 2003 року.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного суду через Радомишльський районний суд Житомирської області протягом 30 днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя О. В. Мельник
Суд | Радомишльський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 12.04.2022 |
Оприлюднено | 24.06.2022 |
Номер документу | 103950597 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Радомишльський районний суд Житомирської області
Мельник О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні