Ухвала
від 13.04.2022 по справі 909/198/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 909/198/22

УХВАЛА

14.04.2022 м. Івано-Франківськ

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Валєєвої Т.Е., розглянувши матеріали заяви (вх.№4684/22 від 07.04.2022)

заявника Товариства з обмеженою відповідальністю Прикарпатенерготрейд

(вул. Надрічна, 4-Б, м. Івано-Франківськ, 76019);

представник заявника: Чабанюк І.І.

(вул. Броварська, 15, с. Королівка, Коломийський район, Івано-Франківська область, 78203)

до боржника: Коломийської районної дитячо-юнацької спортивної школи

(вул. Довбуша, 147-А, м. Коломия, Івано-Франківська область, 78200)

про видачу судового наказу

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Прикарпатенерготрейд звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області із заявою про видачу судового наказу про стягнення з боржника - Коломийської районної дитячо-юнацької спортивної школи заборгованості у сумі 2 235,38 грн за спожиту електроенергію.

Відповідно до ч. 2 ст. 154 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) за результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.

Розглянувши подану заяву про видачу судового наказу та додані до неї документи, суд дійшов висновку про відмову у видачі судового наказу, з огляду на таке.

Стаття 152 ГПК України встановлює підстави для відмови у видачі судового наказу.

Так, у відповідності до п. 4 ч. 1 ст. 152 ГПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо наявні обставини, зазначені у ч. 1 ст. 175 цього Кодексу.

За приписами п. 6 ч. 1 ст. 175 ГПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чиприпинено суб`єкта господарювання, які звернулися із позовною заявою або до яких пред`явлено позов, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.

Як вбачається з поданої заяви, заявник просить суд видати наказ про стягнення заборгованості саме з Коломийської районної дитячо-юнацької спортивної школи (ідентифікаційний код 24687496) та зазначає її боржником за судовим наказом.

Втім, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 13.04.2022 до цього реєстру 22.07.2021 внесено запис про державну реєстрацію припинення юридичної особи - Коломийської районної дитячо-юнацької спортивної школи (ідентифікаційний код 24687496).

Отже, боржник за судовим наказом є припиненим суб`єктом господарювання.

Разом з тим, у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань зазначено відомості про правонаступника Коломийської районної дитячо-юнацької спортивної школи, однак такі відомості в поданій суду заяві не зазначено.

Крім того, згідно з положеннями цивільного законодавства на підтвердження факту правонаступництва прав та обов`язків (зобов`язань) юридичної особи, що припиняється, надається, зокрема, передавальний акт (ч. 2 ст. 107 Цивільного кодексу України), однак такий документ або інший на підтвердження правонаступництва зобов`язань за судовим наказом до заяви не додано.

У силу ч. 1 ст. 147 ГПК України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених ст. 148 цього кодексу.

За приписами ч. 1 ст. 154 ГПК України суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом п`яти днів з дня її надходження. Розгляд проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника.

Отже, у наказному провадженні суд позбавлений можливості вчинення процесуальних дій щодо з`ясування факту правонаступництва боржника (зокрема, витребування доказів).

Враховуючи вищезазначене, суд відмовляє заявнику у видачі судового наказу на підставі п. 4 ч. 1 ст. 152 ГПК України, оскільки боржника - Коломийську районну дитячо-юнацьку спортивну школу, з вимогою до якого подано заяву про видачу судового наказу, припинено, а відомості про його правонаступника в заяві не зазначено та документи на підтвердження факту правонаступництва суду не подано.

Відповідно до п. 1, 2 ч. 1 ст. 152 Господарського процесуального кодексу України, суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано з порушеннями вимог ст. 150 цього кодексу; заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Згідно з ч. 2 ст. 152 ГПК України про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.

При цьому суд звертає увагу заявника на те, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 ч. 1 ст1152 цього кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків (ч. 1 ст. 153 ГПК України).

У разі відмови у видачі судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред`явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви (ч. 2 ст. 151 ГПК України).

Керуючись ст. 12, 147, 152, 154, 175, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю Прикарпатенерготрейд у видачі судового наказу про стягнення з боржника - Коломийської районної дитячо-юнацької спортивної школи заборгованості у сумі 2 235,38 грн за спожиту електроенергію.

2. Роз`яснити заявнику, що згідно з ч. 1 ст. 153 ГПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених п. 1, 2, 8 ч. 1 ст. 152 цього кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому розділом ІІ ГПК України, після усунення її недоліків.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання (ст. 235 Господарського процесуального кодексу України) та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Західного апеляційного господарського суду шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня підписання (ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України).

Суддя Т.Е. Валєєва

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення13.04.2022
Оприлюднено23.06.2022
Номер документу103952237
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи наказного провадження

Судовий реєстр по справі —909/198/22

Ухвала від 13.04.2022

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Валєєва Т. Е.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні