Ухвала
від 19.04.2022 по справі 240/6964/22
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

20 квітня 2022 року м. Житомир справа № 240/6964/22

категорія 108120000

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Токарева М.С., розглянувши позовну заяву приватного підприємства "Фобас" до Північного офісу Держаудитслужби, Житомирського обласного літературного музею Житомирської обласної ради про визнання незаконними та скасування висновку і рішення,

встановив:

Приватне підприємство "Фобас" звернулось до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до Північного офісу Держаудитслужби, Житомирського обласного літературного музею Житомирської обласної ради про визнання незаконними та скасування висновку і рішення.

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до частини першої статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Частиною третьою статті 55 КАС України (в редакції Закону України від 18.12.2019 № 390-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення можливостей самопредставництва в суді органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб незалежно від порядку їх створення") встановлено, що юридична особа незалежно від порядку її створення, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, беруть участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи, суб`єкта владних повноважень), або через представника.

Позовна заява підписана представником позивача адвокатом Черниш Олександром Миколайовичем, однак з долученого до матеріалів позову договору про надання правової допомоги вбачається, що він укладений між приватним підприємством "Фобос" та адвокатським об`єднанням "Міжнародний правовий консалтинг" в особі керуючого партнера адвоката Черниш Олександра Миколайовича. Крім того, було надано ордер, який посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги вбачається, що він надає право на надання правничої допомоги приватному підприємству "Фобос".

З огляду на те, що позивачем у справі є приватне підприємство "Фобас", а адвокату, який підписав позов надано право на представлення інтересів приватного підприємства "Фобос", тобто суду не додано документу на підтвердження повноважень вказаної особи на право підпису даної позовної заяви.

Згідно з пунктом 3 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Наведені обставини свідчать, що позовну заяву підписано, особою повноваження якої не підтверджені, а тому позовну заяву слід повернути позивачу.

Керуючись статтями 169, 243, 248, 256, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ухвалив:

Позовну заяву приватного підприємства "Фобас" до Північного офісу Держаудитслужби, Житомирського обласного літературного музею Житомирської обласної ради про визнання незаконними та скасування висновку і рішення повернути позивачу.

Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.

Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.

Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя М.С. Токарева

СудЖитомирський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення19.04.2022
Оприлюднено21.06.2022
Номер документу104020757
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо процедур здійснення контролю Рахунковою палатою, Державною аудиторською службою України, державного фінансового контролю

Судовий реєстр по справі —240/6964/22

Ухвала від 11.01.2023

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Токарева Марія Сергіївна

Ухвала від 19.04.2022

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Токарева Марія Сергіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні