Справа № 163/425/22
Провадження № 1-кп/163/110/22
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИРОК
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 квітня 2022 року Любомльський районний суд Волинської області
в складі головуючого судді ОСОБА_1
розглянувши в приміщенні суду в місті Любомль Волинської області в порядку спрощеного провадження без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження обвинувальний акт в кримінальному провадженні № 12022035560000052 про обвинувачення
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Запоріжжя, що проживає по АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, з незакінченою вищою освітою, неодруженого, студента ІІІ курсу Національного університету «Запорізька політехніка», раніше не судимого,
у вчиненні кримінальних проступків, передбачених ч.1 ст.358, ч.4 ст.358 КК України,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_2 вберезні 2022року,перебуваючи замісцем свогопроживання по АДРЕСА_1 ,з метоюособистого перетинудержавного кордонуУкраїни увоєнний часяк особипризовного віку,яка увідповідності довимог ЗаконуУкраїни «Промобілізаційну підготовкута мобілізацію» від 21 жовтня 1993 року, Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року, не має права перетину державного кордону України, використовуючи персональний комп`ютер зі струменевим кольоровим принтером, виготовив підроблене свідоцтво на повернення в Республіку Вірменія на ім`я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
24березня 2022року близько18:30години ОСОБА_2 , будучи особою призовного віку, яка не має права перетину державного кордону України у воєнний час, під час проходження прикордонного контролю в пункті пропуску для міжнародного автомобільного сполучення «Ягодин» Волинської митниці, що по вулиці Прикордонників, 2, в селі Старовойтове Ковельського району Волинської області, з метою незаконного перетину державного кордону України, в порушення вимог Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21 жовтня 1993 року, Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року, як підставу для перетину державного кордону України у військовий час надав працівникам Державної прикордонної служби України завідомо підроблене свідоцтво на повернення в Республіку Вірменія на ім`я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яке посольством/консульством Республіки Вірменія не видавалося, чим використав завідомо підроблений документ.
Обвинувальний акт щодо ОСОБА_2 надійшов до Любомльського районного суду Волинської області в порядку ст.302 КПК України.
Ухвалою суду від 13 квітня 2022 року постановлено розглянути обвинувальний акт у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження.
У зв`язку із цим та на підставі ч.4 ст.107 КПК України розгляд кримінального провадження проведено без фіксування за допомогою технічних засобів.
Відповідно до ч.2 ст.382 КПК України вирок суду за результатами спрощеного провадження ухвалюється в порядку, визначеному КПК України, та повинен відповідати загальним вимогам до вироку суду. У вироку суду за результатами спрощеного провадження замість доказів на підтвердження встановлених судом обставин зазначаються встановлені органом досудового розслідування обставини, які не оспорюються учасниками судового провадження.
Зі змістузаяви ОСОБА_2 ,яка буласкладена вприсутності захисникаадвоката ОСОБА_4 ,вбачається,що обвинуваченийбеззаперечно визнаєсвою винуватістьу вчиненнікримінальних проступків,передбачених ч.1ст.358,ч.4ст.358КК України;погоджується ізвстановленими досудовимрозслідуванням обставинами;згідно зч.2ст.302КПК Україниознайомлений зобмеженням праваапеляційного оскарження;надав своюзгоду нарозгляд обвинувальногоакта успрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні.
Вивчивши обвинувальний акт та додані до нього матеріали в їх сукупності, перевіривши встановлені органом досудового розслідування обставини, які не оспорюються учасниками судового провадження, суд вважає кваліфікацію дій ОСОБА_2 за ч.1 ст.358, ч.4 ст.358 КК України правильною, а його винуватість у вчиненні цих кримінальних проступків повністю доведеною.
Обираючи міру покарання обвинуваченому, суд враховує характер і тяжкість вчинених ним проступків; особу обвинуваченого, який є особою молодого віку, навчається, вперше притягується до кримінальної відповідальності; обставини, що пом`якшують покарання, до яких суд відносить щире каяття обвинуваченого та активне сприяння розкриттю проступку.
Обтяжуючі обставин обвинуваченому не інкримінувались і судом не встановлені.
Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що покарання обвинуваченому слід призначити в межах законів, за яким він притягується до кримінальної відповідальності, у вигляді штрафу із застосуванням принципу поглинення менш суворого покарання більш суворим. За відсутності обтяжуючих обставин та з огляду на особу обвинуваченого суд не вбачає підстав для призначення більш суворого покарання у вигляді арешту чи обмеження волі.
Долю речового доказу належить вирішити згідно зі ст.100 КПК України.
На підставі ст.124 КПК України судові витрати на проведення експертизи слід покласти на обвинуваченого.
Запобіжний захід щодо обвинуваченого не застосований, клопотання про застосування такого заходу не заявлене, а підстави для ухвалення такого рішення з ініціативи суду не встановлені.
Керуючись ст.ст.373, 374, 382 КПК України, суд
у х в а л и в :
ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні кримінальних проступків, передбачених ч.1 ст.358, ч.4 ст.358 КК України, і за цими законами призначити йому покарання:
за ч.1 ст.358 КК України - у вигляді штрафу в розмірі 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 4250 (чотири тисячі двісті п`ятдесят) гривень;
за ч.4 ст.358 КК України у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
На підставі ч.1 ст.70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточне покарання ОСОБА_2 призначити у вигляді штрафу в розмірі 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 4250 (чотири тисячі двісті п`ятдесят) гривень.
Речовий доказ свідоцтво на повернення в Республіку Вірменія на ім`я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яке зберігається в матеріалах кримінального провадження № 12022035560000052, залишити у матеріалах цього провадження.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь держави 1029 (одну тисячу двадцять дев`ять) гривень 72 копійки судових витрат на проведення судової технічної експертизи документів.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду протягом 30 днів з дня отримання його копії через Любомльський районний суд.
Вирок не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, недослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.
Головуючий : суддя ОСОБА_1
Суд | Любомльський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2022 |
Оприлюднено | 17.01.2023 |
Номер документу | 104034443 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та злочини проти журналістів Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, а також збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів |
Кримінальне
Любомльський районний суд Волинської області
Павлусь О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні