Ухвала
від 15.04.2022 по справі 127/7761/22
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №127/7761/22

Провадження №1-кс/127/3269/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 квітня 2022 року м. Вінниця

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС - криміналіста 2 відділу слідчого управління Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим ОСОБА_5 про надання дозволу на проведення обшуку,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий ОСОБА_5 звернувся до суду із вказаним клопотанням, яке погоджене з прокурором ОСОБА_3 .

Клопотання мотивоване тим, що слідчим управлінням Головного управління здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42021000000002489 від 30.11.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що група осіб на території України організували злочинну діяльність, яка направлена на привласнення грошових коштів іноземних громадян за допомогою платних Інтернет сайтів, робота яких направлена на здійснення знайомств між чоловіками та жінками.

Подальшим досудовим розслідуванням з`ясовано, що за інформацією Управління Служби безпеки України у Львівській області, відділом КІБ вказаного Управління, з метою встановлення відомостей, що мають значення для досудового розслідування, враховуючи характер даного правопорушення, керуючись вимогами ст.ст.40 та 41, 93 КПК України, встановлено ряд колл-центрів на території м. Львова, співробітники яких шляхом телефонних розмов схиляють осіб (громадян України та ЄС) під виглядом інвестицій в діяльність на фондовому, криптовалютному, сировинному та інших ринках до переведень грошових коштів на банківські рахунки, гаманці в електронних платіжних системах або ж криптовалютні гаманці т.зв. «дропів», після цього вказані грошові кошти привласнюються організаторами та керівниками колл-центрів.

Зокрема встановлено, що на 3 поверсі (колл-центр займає увесь 3 поверх) будівлі за адресою: м. Львів, вул. Хуторівка, 35В, функціонує колл-центр «Top Marketing» (справжня назва приховується), співробітники даного колл-центру, використовуючи можливості ІР-телефонії, з приховуванням реальної ІР-адреси, телефонують громадянам України та іноземним громадянам (переважно мешканцям європейських країн), представляючись групою досвідчених трейдерів, та пропонують свої послуги із збільшення наявних у осіб грошових коштів шляхом проведення операцій на фондовому, криптовалютному, сировинному та інших ринках, після отримання грошових коштів на банківські рахунки, гаманці в електронних платіжних системах т.зв. «дропів» або ж у вигляді криптовалюти на криптовалютні гаманці, зв`язок з особою - «клієнтом» переривається, а грошові кошти привласнюються організаторами та керівниками колл-центру.

Також, за адресою: м. Львів, вул. В`ячеслава Чорновола, 16А, 1 поверх, приміщення 49 розташований колл-центр «New Federer» (ТОВ "Нью Федерер", код ЄДРПОУ 42272034, кінцевий бенефіціар - ОСОБА_8), співробітники якого, використовуючи можливості ІР-телефонії, з приховуванням реальної ІР-адреси, телефонують громадянам України та Туреччини і пропонують послуги із збільшення наявних у осіб грошових коштів шляхом участі в азартних іграх, після отримання грошових коштів на банківські рахунки, гаманці в електронних платіжних системах т.зв. «дропів» або ж у вигляді криптовалюти на криптовалютні гаманці, зв`язок з особою - «клієнтом» переривається, а грошові кошти привласнюються організаторами та керівниками колл-центру.

Крім цього, за адресою: м. Львів, вул. Угорська, 14, у приміщеннях 5 та 6 будівлі (загальна площа 354,8 м.кв.) функціонує колл-центр «BNB Solution» (ТОВ «Біендбі Солюшн», код ЄДРПОУ 44424955, кінцевий бенефіціар - ОСОБА_7 ), співробітники даного колл-центру, використовуючи можливості ІР-телефонії, з приховуванням реальної ІР-адреси, телефонують громадянам України та країн Європи, переважно людям похилого віку та, представляючись групою досвідчених трейдерів, пропонують свої послуги із збільшення наявних у осіб грошових коштів шляхом проведення операцій на криптовалютному ринку, після отримання грошових коштів у вигляді криптовалюти на криптовалютні гаманці, підконтрольні організаторам та керівникам колл-центру, зв`язок з особою - «клієнтом» переривається, а грошові кошти привласнюються організаторами та керівниками колл-центру.

За вказаними вище адресами розташування колл-центрів імовірно знаходиться комп`ютерна техніка, серверне обладнання, магнітні та електронні носії інформації, що задіяні для здійснення протиправної діяльності, обліку клієнтів, листування з клієнтами; мобільні термінали/смартфони/телефони, засоби комутації, телекомунікаційне та інше обладнання, в т.ч. що застосовує технологію ІР-телефонії; бухгалтерська, фінансово-господарська та інша документація щодо проведення незаконної діяльності; банківські картки та інші засоби доступу до банківських рахунків, гаманців в ЕПС, де знаходяться грошові кошті, отримані від провадження протиправної діяльності.

Також, частина коштів (комісії та платіжні стягнення за користування російськими платіжними системами), отриманих в ході проведення незаконної діяльності цими колл-центрами, використовується для фінансування агресії РФ проти України.

Викладені у клопотанні обставини підтверджуються повідомленням про вчинення кримінального правопорушення, актами огляду, відповідями оперативного підрозділу на доручення слідчого, протоколами допиту свідків, а також іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності.

Окрім того, необхідно врахувати той факт, що на території України введено воєнний стан, а також інформацію від відповідних співробітників Міністерства юстиції України, наразі неможливо отримати витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, тому отримати дані з вказаних джерел черпати на даний час не можливо, про те, зібрана в ході досудового розслідування інформація дає змогу ототожнити належність приміщення та його користувачів.

Матеріали провадження дають органу досудового розслідування достатні підстави вважати, що за вказаними адресами знаходиться комп`ютерна техніка, серверне обладнання, магнітні та електронні носії інформації, що задіяні для здійснення протиправної діяльності, обліку клієнтів, листування з клієнтами; мобільні термінали/смартфони/телефони, засоби комутації, телекомунікаційне та інше обладнання, в т.ч. що застосовує технологію ІР-телефонії; бухгалтерська, фінансово-господарська (договори, акти, додаткові угоди, податкові накладні, виписки з довідок про рух грошових коштів, видаткові накладні, квитанції, інші документи, що посвідчують дії особи, спрямовані на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків (правочин), копії та оригінали документів про реалізацію криптовалюти, обставини її придбання, зберігання, переміщення, збуту або інших операцій, тощо) та інша документація щодо проведення незаконної діяльності; банківські картки та інші засоби доступу до банківських рахунків, гаманців в ЕПС, де знаходяться грошові кошті, отримані від провадження протиправної діяльності, грошові кошти в національній та іноземній валютах, інші цінності, які отримані злочинним шляхом.

Крім того, з метою встановлення усіх обставин вчинення кримінального правопорушення у цьому кримінальному провадженні, необхідно призначити і провести ряд лінгвістичних, комп`ютерно-технічних, почеркознавчих та фоноскопічних судових експертиз, у зв`язку з чим, експертам необхідно буде надати на дослідження відповідні вилучені речі та документи.

Вилучення під час проведення обшуку інших речей і документів, що мають значення для досудового розслідування також обґрунтовується можливістю їх належності до таких, які можуть бути доказами під час судового розгляду, а також вказувати на причетність осіб до вчинення злочинів, про відомості (назву, вид, рід та інші характеристики) яких органу досудового розслідування достеменно невідомо, отже, може мати вагоме значення для досягнення цілей кримінального судочинства та сприятиме забезпеченню покладених на сторону обвинувачення обов`язків, передбачених КПК України та міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

На підставі наведеного, враховуючи те, що в офісному приміщенні за адресою: м. Львів, вул. В`ячеслава Чорновола, 16 А, 1 поверх, приміщення 49. можуть знаходитись речі, та документи, що мають значення для розкриття та розслідування зазначеного кримінального правопорушення, а саме: комп`ютерна техніка, серверне обладнання, магнітні та електронні носії інформації, що задіяні для здійснення протиправної діяльності, обліку клієнтів, листування з клієнтами; мобільні термінали/смартфони/телефони, засоби комутації, телекомунікаційне та інше обладнання, в т.ч. що застосовує технологію ІР-телефонії; бухгалтерська, фінансово-господарська (договори, акти, додаткові угоди, податкові накладні, виписки з довідок про рух грошових коштів, видаткові накладні, квитанції, інші документи, що посвідчують дії особи, спрямовані на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків (правочин), тощо,тому керуючись ст. 110, ч. 3 ст. 208, ст. 234 КПК України, слідчий звернувся з даним клопотанням.

В судовому засіданні слідчий, прокурор підтримали клопотання в повному обсязі на підставі викладених обставин.

Дослідивши клопотання, додані письмові докази та матеріали кримінального провадження, заслухавши думку слідчого, прокурора, слідчий суддя находить, що клопотання є обгрунтованим та підлягає до задоволення з наступних підстав.

Частиною 1 ст. 234 КПК України передбачено, що обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ст. 168 КПК України, тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється лише у разі, якщо вони безпосередньо зазначені в ухвалі суду, у зв`язку з чим, сторона обвинувачення просить суд під час розгляду цього клопотання надати дозвіл на їх вилучення, оскільки існує обґрунтована необхідність у проведенні експертного дослідження вказаних об`єктів, у цьому випадку інформації, яка міститься на них, з метою проведення повного досудового розслідування та дослідження всіх обставин вчинення вищевказаного злочину.

Враховуючи те, що з матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що в офісного приміщення за адресою: м. Львів, вул. В`ячеслава Чорновола, 16 А, 1 поверх, приміщення 49, можуть знаходитися речі та документи, що свідчать про обставини вчинення кримінального правопорушення та мають значення для встановлення істини у даному кримінальному провадженні, а також можуть бути доказом під час судового розгляду, клопотання підлягає до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 107, 234, 235 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задоволити.

Надати дозвіл на проведення обшуку офісного приміщення за адресою: м. Львів, вул. В`ячеслава Чорновола, 16 А, 1 поверх, приміщення 49 - з метою вилучення речей та документів, що мають значення для розкриття та розслідування зазначеного кримінального правопорушення, а саме: комп`ютерної техніки, серверного обладнання, магнітних та електронних носіїв інформації, що задіяні для здійснення протиправної діяльності, обліку клієнтів, листування з клієнтами; мобільних терміналів/смартфонів/телефонів, засобів комутації, телекомунікаційного та іншого обладнання, в т.ч. що застосовує технологію ІР-телефонії; бухгалтерської, фінансово-господарської документації (договори, акти, додаткові угоди, податкові накладні, виписки з довідок про рух грошових коштів, видаткові накладні, квитанції, інші документи, що посвідчують дії особи, спрямовані на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків (правочин), копій та оригіналів документів про реалізацію криптовалюти, обставини її придбання, зберігання, переміщення, збуту або інших операцій, тощо) та іншої документації щодо проведення незаконної діяльності; банківських карток та інших засобів доступу до банківських рахунків, гаманців в ЕПС, де знаходяться грошові кошті, отримані від провадження протиправної діяльності, грошових коштів в національній та іноземній валютах, інших цінностей, які отримані злочинним шляхом.

Ухвала діє протягом 30 днів з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення15.04.2022
Оприлюднено24.04.2023
Номер документу104035793
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —127/7761/22

Ухвала від 15.04.2022

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Клапоущак С. Ю.

Ухвала від 15.04.2022

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Клапоущак С. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні