Справа № 752/10806/21
Провадження № 2/752/6741/21
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
16.12.2021 року Голосіївський районний суд м.Києва в складі:
головуючого - судді Колдіної О.О.
з участю секретаря - Потапенко Д.І.,
провівши заочний розгляд у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО» про захист прав споживачів та стягнення пені,
в с т а н о в и в:
позивач звернулась до Голосіївського районного суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО» та просила стягнути з відповідача на її користь пеню у розмірі 444 471,02 грн.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що 25.10.2018 року між позивачем та ТОВ «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО» було укладено Договір купівлі-продажу майнових прав на квартиру №МП210, за умовами якого позивач придбала майнові права на об`єкт нерухомості, розташований в житловому будинку АДРЕСА_1 (будівельна адреса) у складі житлових будинків та об`єктів соціально-побутової сфери на АДРЕСА_2 .
Зазначає, що відповідно до п. 2.6. Договору, запланований строк прийняття об`єкта в експлуатацію - жовтень 2019 року. Продавець має право в односторонньому порядку змінити запланований строк прийняття об`єкта в експлуатацію на строк до 6 місяців, що не буде вважатись порушенням умов цього Договору.
Відповідно до п. 3.1. Договору, загальна вартість майнових прав на квартиру на день укладання цього Договору, попередні (проектні) параметри та характеристики визначені п. 2.2 Договору, складає 1 248 617,56 грн. у тому числі ПДВ 208 102,93 грн., виходячи з ціни за 1 м2 загальної площі квартири 16 315,40 грн.
Відповідно до п. 3.4.2 Договору, остаточні розрахунки за цим Договором здійснюються між сторонами за результатами обмірів технічної інвентаризації та після прийняття об`єкта в експлуатацію.
Позивач також зазначає, що відповідно до п. 6.4. Договору, у випадку недотримання запланованого строку прийняття об`єкта в експлуатацію понад 6 місяців від зазначеного в цьому Договорі, продавець сплачує покупцю неустойку в розмірі 0,1% від загальної вартості майнових прав на квартиру, зазначеної в п. 3.1. цього Договору, за кожен день затримки.
В обґрунтування позовних вимог позивач стверджує, що вона здійснила оплату майнових прав за вказаним договором, в повному обсязі, однак відповідач не передав їй об`єкт будівництва у визначений договором строк.
Зазначає, що оскільки строк затримки передачі об`єкта у власність позивача складає 362 дні, тому відповідно до п. 6.4. вказаного Договору відповідач повинен сплатити їй пеню у розмірі 0,1% від загальної вартості майнових прав на квартиру зазначеної в п.3.1.цього Договору, за кожен день затримки, яка становить 444 471,02 грн.
28.04.2021 року ухвалою Голосіївського районного суду м.Києва відкрито провадження у справі. Розгляд справи призначено в порядку загального позовного провадження. Відповідачу встановлено строк для подання відзиву.
Ухвалою Голосіївського районного суду міста Києва від 20.09.2021 року закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду.
На момент розгляду справи відповідач - ТОВ «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО» не скористалось своїм правом на подання письмового відзиву.
Позивачем подана заява про розгляд справи у її відсутність та ухвалення заочного рішення.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про місце і час слухання справи повідомлявся судом належним чином.
На підставі ст.280 ЦПК України, за згодою позивача, суд вважає за можливе провести заочний розгляд справи за відсутності відповідача.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 25.10.2018 року між ОСОБА_1 та ТОВ «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО» було укладено Договір купівлі-продажу майнових прав на квартиру АДРЕСА_3 , за умовами якого позивач придбала майнові права на об`єкт нерухомості, розташований в житловому будинку АДРЕСА_1 (будівельна адреса) у складі житлових будинків та об`єктів соціально-побутової сфери на АДРЕСА_2 .
Відповідно до п. 1 Договору, об`єктом є житловий будинок АДРЕСА_1 (будівельна адреса) у складі житлових будинків та об`єктів соціально-побутової сфери на АДРЕСА_2 , організацію спорудження якого здійснює продавець.
Згідно п. 2.6. Договору, запланований строк прийняття об`єкта в експлуатацію - жовтень 2019 року. Продавець має право в односторонньому порядку змінити запланований строк прийняття об`єкта в експлуатацію на строк до 6 місяців, що не буде вважатись порушенням умов цього Договору.
Відповідно до п. 3.1. Договору, загальна вартість майнових прав на квартиру на день укладання цього Договору, попередні (проектні) параметри та характеристики визначені п. 2.2 Договору, складає 1 248 617,56 грн, у тому числі ПДВ 208 102,93 грн., виходячи з ціни за 1 м2 загальної площі квартири 16 315,40 грн.
На підставі п. 3.4.2 Договору, остаточні розрахунки за цим Договором здійснюються між сторонами за результатами обмірів технічної інвентаризації та після прийняття об`єкта в експлуатацію.
Відповідно до п. 6.4. Договору, у випадку недотримання запланованого строку прийняття об`єкта в експлуатацію понад 6 місяців від зазначеного в цьому Договорі, продавець сплачує покупцю неустойку в розмірі 0,1% від загальної вартості майнових прав на квартиру, зазначеної в п. 3.1. цього Договору, за кожен день затримки.
Як вбачається з квитанцій №5 від 29.10.2018 року, №2 від 20.11.2018 року, №8 від 06.12.2018 року, №6 від 27.03.2019 року позивач здійснила оплату за придбання майнових прав за договором №МП210 від 25.10.2018 року купівлі-продажу майнових прав на квартиру на суму 1 227 820,50 грн.
Відповідно до довідки про часткову оплату майнових прав за договором купівлі-продажу майнових прав на квартиру від 27.03.2019 року, що підписана представником ТОВ «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО» Данилюк О.А. та ОСОБА_1 , позивач внесла 1 227 820,94 грн за квартиру АДРЕСА_4 .
Відповідно до розрахунку наданого позивачем, строк затримки передачі об`єкта у власність позивача складає 362 дні, тому відповідно до п. 6.4. вказаного Договору Відповідач повинен сплатити позивачу пеню у розмірі 0,1% від загальної вартості майнових прав на квартиру зазначеної в п. 3.1.цього Договору, за кожен день затримки, яка становить 444 471,02 грн.
Згідно зі ст. 11 ЦК України, цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки; підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до ст. 626 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов`язками наділені обидві сторони договору. Договір є відплатним, якщо інше не встановлено договором, законом, або не випливає із суті договору.
Відповідно до ст. 655 ЦК України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Частиною 2 ст. 656 ЦК України визначено, що предметом договору купівлі-продажу можуть бути майнові права. До договору купівлі-продажу майнових прав застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не випливає із змісту або характеру цих прав.
Відповідно до ч.1 ст.509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
В силу ст. 526 ЦК України, зобов`язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 Цивільного кодексу України).
Договір, відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, є обов`язковим для виконання сторонами.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач виконала свої зобов`язання за договором належним чином, здійснила оплату майнових прав за Договором купівлі-продажу майнових прав, однак відповідач не прийняв в експлуатацію об`єкт та не виконав умови договору в повному обсязі.
Відповідно до п.6.4. Договору, у випадку недотримання запланованого строку прийняття об`єкта в експлуатацію понад 6 місяців від зазначеного в цьому Договорі, продавець сплачує покупцю неустойку в розмірі 0, 1% від загальної вартості майнових прав на квартиру, зазначеної в п. 3.1. цього Договору, за кожен день затримки.
Згідно з ч.1 ст.530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Відповідно до ст.610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або неналежне виконання (з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання).
Частиною 1 ст.614 ЦК України визначено, що особа, яка порушила зобов`язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом. Особа є невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов`язання. При цьому відсутність своєї вини відповідно до ч. 2 ст. 614 ЦК України доводить особа, яка порушила зобов`язання.
З огляду на те, що відповідачем не надано суду доказів належного виконання свого зобов`язання щодо передачі у власність (продажу) майнових прав на квартиру позивачеві, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Питання щодо судових витрат суд вирішує на підставі ст.141 ЦПК України та вважає за необхідне стягнути з відповідача в дохід держави судові витрати у справі.
Керуючись ст.ст.12, 13, 76, 77, 78, 81, 259, 261, 265, 273, 280, 354 ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО» про захист прав споживачів та стягнення пені задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО» (ЄДРПОУ 34882504, м. Київ, вул.Ольгинська, 3) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_5 ) пеню у розмірі 444 471,02 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО» (ЄДРПОУ 34882504, м. Київ, вул. Ольгинська, 3) в дохід держави судовий збір в розмірі 2270 гривень.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, на підставі заяви відповідача про перегляд заочного рішення.
Заява про перегляд заочного рішення може бути подана відповідачем протягом 30 днів з моменту його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви - якщо подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.12.2021 |
Оприлюднено | 22.06.2022 |
Номер документу | 104046108 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Колдіна О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні