Справа № 215/1270/22
2-а/215/132/22
УХВАЛА
26 квітня 2022 року м. Кривий Ріг
Суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Квятковський Я.А. розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Регіональна аптечна мережа РУАН» про встановлення наявності компетенції та визнати дії протиправними,-
ВСТАНОВИВ:
12.04.2022 ОСОБА_1 звернулася досуду задміністративним позовомдо ТОВ«Регіональна аптечнамережа РУАН»про:
- встановлення наявності компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень за результатом розгляду заяви від 06.12.21 р. виклавши висновки в рішенні, наказі відповідно ст. 3 Конституції України і визнати відмову від такої процедури протиправною бездіяльністю;
- встановлення наявності компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень за результатом розгляду заяви від 06.12.21 р. зазначити процедуру, порядок, строк перерахування управління охорони здоров`я КМР, КНП Центр первинної медико-соціальної допомоги № 1 КМР коштів ТОВ «Регіональна аптечнамережа РУАН»за лікипо пільговимрецептам івизнати відмову від такою процедури протиправною бездіяльністю;
- встановлення наявності компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень за результатом розгляду заяви від 06.12.21 р. надати з реєстраційними номерами належно завіреними дві копії заяви і визнати відмову від такої процедури протиправною бездіяльністю;
- встановлення наявності компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень за результатом розгляду заяви від 06.12.21 р. зазначити причини відмови ТОВ «Регіональна аптечна мережа РУАН» надати ліки хворому по пільговим рецептам КНП Центр первинної медико-соціальної допомоги № 1 КМР і визнати відмову від такої процедури протиправною бездіяльністю.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Відповідно п.2 ч.1 ст. 4 КАС України, публічно-правовий спір - спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із визнанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов`язує надавати такі послуги виключно суб`єкта владних повноважень, і спір виник у зв`язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг.
Відповідно до вимог ст. 19 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: 1)спори фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльність, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб`єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) за зверненням суб`єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб`єкту законом; 6) спори щодо правовідносин, пов`язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; 7) спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльність у частині доступу до публічної інформації; 8) спори щодо вилучення або примусового відчуження майна для суспільних потреб чи мотивів суспільної необхідності; 9) спори щодо оскарження рішень атестаційних, конкурсних, медико-соціальних експертних комісій та інших подібних органів, рішення яких є обов`язковими для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших осіб; 10) спори щодо формування складу державних органів, органів місцевого самоврядування, обрання, призначення, звільнення їх посадових осіб; 11) спори фізичних чи юридичних осіб щодо оскарження рішень, дій або бездіяльність замовника у правовідносинах, що виникли на підставі ЗУ " Про особливості здійснення закупівль товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони", за винятком спорів, пов`язаних із укладенням договору з переможцем переговорної процедури закупівлі, а також зміною, розірванням і виконанням договорів про закупівлю; 12) спори щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів охорони державного кордону у справах про правопорушення, передбачені ЗУ ""Про відповідальність перевізників під час міжнародних пасажирських перевезень".
Суд зазначає,що визначальноюознакою справиадміністративної юрисдикціїє суть(зміст,характер)спору.Публічно-правовийспір,на якийпоширюється юрисдикціяадміністративних судів є спором між учасниками публічно-правових відносин і стосується саме цих відносин. Натомість однією з визначальних ознак приватноправових відносин є наявність майнового чи немайнового особистого інтересу учасника.
Спір буде мати приватноправовий характер, якщо він обумовлений порушенням або загрозою порушення приватного права чи інтересу, як правило, майнового, конкретного суб`єкта, що підлягає захисту в спосіб, передбачений законодавством для сфери приватноправових відносин, навіть і в тому випадку, якщо до порушення приватного права чи інтересу призвели управлінські дії суб`єктів владних повноважень.
Разом з тим, участь суб`єкта владних повноважень є обов`язковою ознакою класифікації спору, як публічно-правового.
При вивчені матеріалів справи судом було встановлено, що оскільки позовні вимоги заявлені до відповідача, а саме, товариства з обмеженою відповідальністю «Регіональна аптечна мережа РУАН», який не є суб`єктом владних повноважень, а тому справа підлягає розгляду в порядку цивільного, а не адміністративного, судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.17, 18, п.1 ч.1 ст.109 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Регіональна аптечна мережа РУАН» про встановлення наявності компетенції та визнання дій протиправними.
Роз`яснити позивачу ОСОБА_1 , що позовна заява підлягає розгляду місцевим загальним судом в порядку цивільного судочинства.
Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати позивачеві, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання, але може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Третього апеляційногоадміністративного судупротягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
СУДДЯ:
Суд | Тернівський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2022 |
Оприлюднено | 23.06.2022 |
Номер документу | 104082869 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо забезпечення права особи на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів |
Адміністративне
Тернівський районний суд м.Кривого Рогу
Квятковський Я. А.