АС14/609-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.10.07 Справа №АС14/609-07.
За позовом: Прокурора Буринського району в інтересах Буринського
районного центру зайнятості
До відповідача: Сільськогосподарське фермерське господарство “ Білик М.Ф.”
про стягнення 3085 грн. 28 коп.
СУДДЯ МИРОПОЛЬСЬКИЙ С.О.
Представники сторін:
Від позивача предст. Романенко Р.Н.
Від відповідача не прибув
Прокурор Яковенко В.В.
За участю секретаря судового засідання Міщенко Т.М.
Суть спору: Прокурор просив стягнути з відповідача на користь позивача 3085 грн. 28 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків за 2005 рік, яка виникла станом на 01.01.2006р., відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” № 1533-ІІІ від 02.03.2000р. із змінами та доповненнями.
Відповідач відзиву на позовну заяву не подав, сторони у судове засідання не з‘явилися, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, про що свідчать повернуті на адресу господарського суду Сумської області поштові повідомлення про вручення уповноваженими особами позивача та відповідача копій ухвали про порушення провадження у даній справі, тому згідно ст. 128 КАС України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Представник позивача та прокурор заявили суду клопотання про недоцільність здійснення фіксації судового процесу технічними засобами, тому відповідно до Розділу VІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, хід судового засідання фіксується у протоколі судового засідання.
Головуючий роз'яснив особам, що беруть участь у справі, про їх процесуальні права та обов'язки, які передбачені ст. ст. 49, 51, 54, 112, 134 КАС України.
Представник позивача та прокурор пояснили, що права та обов'язки їм зрозумілі.
Розглянувши матеріали справи і враховуючи що:
Законом України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” № 1533-ІІІ від 02.03.2000р., передбачено умови, порядок, строк і розмір страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування.
Згідно ст. 22 Закону України “Про зайнятість населення”, ст. 8 Закону України “Про загальнообов'язкове державне страхування на випадок безробіття”, Фонд соціального страхування України на випадок безробіття є загальнодержавним цільовим фондом, самостійною фінансовою системою і утворюється на державному та місцевому рівнях за рахунок асигнувань державного і місцевих бюджетів, розмір яких встановлюється Верховною Радою України; зборів на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття; коштів служби зайнятості, отриманих за надання платних послуг підприємствам та організаціям, і частини прибутку підприємств, установ та організацій, що створюються державною службою зайнятості. Відповідно до ст. 16 Закону України “Про загальнообов'язкове державне страхування на випадок безробіття” джерелами формування коштів Фонду, у тому числі є страхові внески страхувальників. Діяльність державної служби зайнятостінаселення фінансується за рахунок коштів Фонду. Ст. 38 вищезазначеного Закону передбачає відповідальність за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків страхувальниками.
Відповідно до вказаного Закону платниками збору на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від їх форм власності, їх об'єднання та інші суб'єкти господарювання.
В зв'язку з тим, що платником збору на загальнообов'язкове державне соціальне були приховані суми страхових внесків при своєчасному внесенні платежів до державного фонду сприяння зайнятості населення чим порушено ст. 38 вищевказаного Закону, Буринський районний центр зайнятості не може своєчасно проводити виплати допомоги по безробіттю, тобто не реалізує гарантоване державою право громадян на соціальний захист.
Як вбачається з матеріалів справи, 28.03.2007 р. позивачем була проведена перевірка правильності нарахування та своєчасності і повноти сплати внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття СФГ «Білик М.Ф.». Дана перевірка проводилась за період з 01.01.2004 р. по 31.12.2006 р.
Згідно з актом перевірки № 10 від 28.03.2007 р. заборгованість до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття станом на 28.03.2007 р. відсутня. За період перевірки з 01.01.2004 р. до 31.12.2006 р. зараховано пеню за кожний день прострочки платежу з розрахунку 120 відсотків річних від облікової ставки НБУ. Сума пені становить 38 грн. 83 коп. Під час перевірки на СФГ «Білик М.Ф.» накладено штраф за неповне перерахування страхових внесків, приховування суми виплат, на які повинні були перераховуватися страхові внески в сумі 2974 грн., донараховано страхових внесків 72 грн. 45 коп.
Всього заборгованість, в зв'язку з приховуванням до Фонду сприяння зайнятості населення складає 3085 грн. 28 коп.
Згідно ст. ст. 71, 86 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суд оцінює докази, які є у справі. За своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Оскільки відповідач не подав доказів погашення боргу, вимоги позивача правомірні, обґрунтовані і підлягають задоволенню в розмірі 3085 грн. 28 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Сільськогосподарське фермерське господарство “ Білик М.Ф.” (41700, Сумська область, Буринський район, с. Чернеча Слобода, вул. Набережна, 74, код 22977557) на користь Буринського районного центру зайнятості (41700, Сумська область, м. Буринь, вул. Л. Українки, 7, код 21113062) 3085 грн. 85 коп. боргу.
3. Згідно ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення (з дня складення постанови в повному обсязі). Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
4. Згідно ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
СУДДЯ С.О. МИРОПОЛЬСЬКИЙ
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2007 |
Оприлюднено | 23.10.2007 |
Номер документу | 1041105 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Миропольський С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні