Ухвала
від 14.04.2022 по справі 761/19415/20
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/19415/20

Провадження № 1-кп/761/1273/2022

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 квітня 2022 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря с/з ОСОБА_2 ,

провівши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві судовий розгляд в об`єднаних кримінальних провадженнях щодо:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Димитров Донецької області, громадянина України, з середньою освітою, неодруженого, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м.Красноперекопськ АР Крим, громадянина України, з середньою освітою, неодруженого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_3 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,

обвинувачених у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України,

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця смт. Сарата Одеської області, громадянина України, з середньою освітою, неодруженого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_4 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше судимого,

обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 186 КК України,

за участю сторін кримінального провадження:

прокурора ОСОБА_6 ,

захисників ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ,

обвинувачених ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 ,

У С Т А Н О В И В:

Шевченківським районним судом м. Києва здійснюється розгляд кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України та за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 186 КК України.

В судовому засіданні прокурорзвернулася до суду із клопотанням про продовження строку дії запобіжного заходу застосованого до ОСОБА_3 , ОСОБА_5 у вигляді тримання під вартою, обґрунтовуючи свою позицію тим, що підстав для зміни або скасування запобіжних заходів останнім не вбачається, оскільки застосування більш м`яких запобіжних заходів не зможе забезпечити належне виконання обвинуваченими покладених на них процесуальних обов`язків та запобігти існуючим ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України.

Захисники просили застосувати до обвинувачених ОСОБА_3 та ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Обвинувачені ОСОБА_3 та ОСОБА_5 підтримали позицію своїх захисників.

Заслухавши сторін кримінального провадження, вирішуючи питання про продовження дії запобіжного заходу щодо обвинувачених ОСОБА_3 та ОСОБА_5 у вигляді тримання під вартою, судом встановлено наступне.

Відповідно до ч. 3 ст.331КПК України незалежно від наявності клопотань суд зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою до спливу двомісячного строку з дня надходження до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру чи з дня застосування судом до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. За наслідками розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців. До спливу продовженого строку суд зобов`язаний повторно розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою, якщо судове провадження не було завершене до його спливу.

При вирішенні питання про продовження строку тримання під вартою суд також враховує засаду верховенства права, закріплену у ст.8КПК України, та практику Європейського суду з прав людини, яка у відповідності до вимог ч. 2 зазначеної статті підлягає обов`язковому застосуванню під час кримінального провадження.

Частинами 3, 5ст.199КПК України якими суд керується на підставі ч. 2ст.331КПК України, передбачено, що суд зобов`язаний відмовити у продовженні строку тримання під вартою, якщо прокурор не доведе, що заявлений ризик не зменшився або з`явилися нові ризики, які виправдовують тримання особи під вартою.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини доцільність продовження строку тримання під вартою ґрунтується на презумпції, що з перебігом ефективного розслідування справи зменшуються ризики, які стали підставою для взяття особи під варту на початковій стадії розслідування.

Кожне наступне продовження строку тримання під вартою має містити детальне обґрунтування ризиків, що залишаються та їх аналіз, як підстава для втручання в право особи на свободу.

При цьому, враховуючи, що прокурором у достатній мірі не наведено обґрунтування ризиків відносно неналежної процесуальної поведінки ОСОБА_3 та ОСОБА_5 , як і не наведено переконливих доводів, щодо наявності у ОСОБА_3 та ОСОБА_5 наміру ухилятися від суду або вчинення іншого кримінального правопорушення, та ризики, встановлені ст. 177 КПК України є мінімальними, у зв`язку з чим суд приходить до висновку, що подальше тримання обвинувачених під вартою не буде в повній мірі відповідати, як вимогам національного законодавства так і міжнародним стандартам кримінального судочинства та практиці ЄСПЛ.

У свою чергу, з урахуванням того, що стороною обвинувачення не було забезпечено явки свідків в судове засідання для їх допиту з метою встановлення та дослідження всіх обставин справи, суд схиляється до переконання про існування достатньої ймовірності ризику намагань з боку ОСОБА_3 та ОСОБА_5 впливу на свідків сторони обвинувачення.

Таким чином, зважаючи на правову позицію, викладену в рішеннях Європейського суду з прав людини, зокрема «Харченко проти України», відповідно до якого при розгляді клопотанні про обрання або ж продовження строку тримання під вартою обов`язково має бути розглянута можливість застосування інших (альтернативних) запобіжних заходів, а також враховуючи те, що обвинувачені ОСОБА_3 та ОСОБА_5 , більше року перебувають під вартою, суд приходить до висновку про необхідність залишення клопотання прокурора про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою застосованого до обвинувачених ОСОБА_3 та ОСОБА_5 без задоволення.

При цьому, суд вважає на необхідне застосувати до обвинуваченого ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з покладенням на нього обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме зобов`язати обвинуваченого ОСОБА_5 не залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_2 в період з 21 години 00 хвилин до 07 години 00 хвилин наступної доби, прибувати до суду за його першою вимогою, повідомляти суд про зміну свого місця проживання, утримуватися від спілкування зі свідками обвинувачення та потерпілими.

Крім того, суд вважає на необхідне застосувати до обвинуваченого ОСОБА_3 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з покладенням на нього обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме зобов`язати обвинуваченого ОСОБА_3 не залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_2 в період з 21 години 00 хвилин до 07 години 00 хвилин наступної доби, прибувати до суду за його першою вимогою, повідомляти суд про зміну свого місця проживання, утримуватися від спілкування зі свідками обвинувачення та потерпілими.

При цьому, необхідно роз`яснити обвинуваченим ОСОБА_3 та ОСОБА_5 , що відповідно до ч. 5 ст. 181 КПК України співробітнити органу Національної поліції з метою контролю за їх поведінкою мають право з`являтися у житлі, під арештом в якому вони перебувають, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов`язаних із виконанням покладених на них обов`язків.

Керуючись ст. ст.176178,181,183,193-196,201,202,331,370372 КПК України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання прокурора Шевченківської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_6 про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою застосованого до ОСОБА_5 залишити без задоволення.

Застосувати дообвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, на строк 60 (шістдесят) днів, тобто до 12 червня 2022 року включно.

На підставі ч. 5 ст. 194 КПК України покласти на обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , наступні обов`язки:

- не залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_2 в період з 21 години 00 хвилин до 07 години 00 хвилин наступної доби;

- прибувати до суду за його першою вимогою;

- повідомляти суд про зміну свого місця проживання;

- утримуватися від спілкування зі свідками обвинувачення та потерпілими.

Строк дії обов`язків щодо обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , визначити тривалістю 60 (шістдесят) днів, тобто до 12 червня 2022 року включно.

Звільнити обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з - під варти негайно.

Клопотання прокурора Шевченківської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_6 про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою застосованого до ОСОБА_3 залишити без задоволення.

Застосувати дообвинуваченого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, на строк 60 (шістдесят) днів, тобто до 12 червня 2022 року включно.

На підставі ч. 5 ст. 194 КПК України покласти на обвинуваченого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступні обов`язки:

- не залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_2 в період з 21 години 00 хвилин до 07 години 00 хвилин наступної доби;

- прибувати до суду за його першою вимогою;

- повідомляти суд про зміну свого місця проживання;

- утримуватися від спілкування зі свідками обвинувачення та потерпілими.

Строк дії обов`язків щодо обвинуваченого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визначити тривалістю 60 (шістдесят) днів, тобто до 12 червня 2022 року включно.

Звільнити обвинуваченого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з - під варти негайно.

Виконання ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту щодо обвинувачених ОСОБА_5 та ОСОБА_3 покласти на співробітників Шевченківського УП ГУ НП у м. Києві, а контроль за його виконанням на прокурора, який підтримує державне (публічне) обвинувачення у даному кримінальному провадженні.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та апеляційному оскарженню не підлягає.

Суддя Шевченківського

районного суду м. Києва ОСОБА_1

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.04.2022
Оприлюднено20.01.2023
Номер документу104113513
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Грабіж

Судовий реєстр по справі —761/19415/20

Ухвала від 25.09.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мартинов Є. О.

Ухвала від 29.05.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мартинов Є. О.

Ухвала від 22.11.2023

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мартинов Є. О.

Ухвала від 07.11.2022

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мартинов Є. О.

Ухвала від 08.06.2022

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мартинов Є. О.

Ухвала від 11.05.2022

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мартинов Є. О.

Ухвала від 14.04.2022

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мартинов Є. О.

Ухвала від 16.02.2022

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мартинов Є. О.

Ухвала від 22.12.2021

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мартинов Є. О.

Ухвала від 22.12.2021

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мартинов Є. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні