ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
29 квітня 2022 року Справа № 925/351/22
м.Черкаси
Суддя Господарського суду Черкаської області Гладун А.І., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Стейбл Енерджі" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ермій" про стягнення 27 152,38 грн,
ВСТАНОВИВ:
28 квітня 2022 року до Господарського суду Черкаської області засобами поштового зв`язку надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Стейбл Енерджі" (ідентифікаційний код 41439047, адреса місцезнаходження: 18003, м. Черкаси, вул. Першотравнева, 68/12) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ермій" (ідентифікаційний код 21355762, адреса місцезнаходження: 08500, Київська область, м. Фастів, вул. Київська, буд. 22А) про стягнення 27 152,38 грн, а саме 26 032,13 основний борг за договором про постачання електричної енергії споживачу від 21.01.2019 №32/19, 565,16 грн пені, 470,32 грн інфляційних втрат, 84,77 грн 3% річних. У позові позивач просив стягнути з відповідача 15 000 грн витрат на професійну правову допомогу (остаточну суму судових витрат зобов`язався розрахувати до завершення судових дебатів). Також у позові позивач просив суд розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи, що позивачем позовну заяву подано з додержанням вимог Господарського процесуального кодексу України, підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення її чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні, тому, відповідно до статті 176 Господарського процесуального кодексу України, позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Відповідно до частини 1-3 статті 247 Господарського процесуального кодексу України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до частини 5 та 7 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Для цілей цього Кодексу розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.
Згідно з частиною 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до частини 1 статті 250 Господарського процесуального кодексу України, питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Згідно з частиною 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи, що предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а, отже, відповідно до пункту 1 частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, ця справа є малозначною, та враховуючи клопотання позивача про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, суд дійшов висновку про розгляд справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Стейбл Енерджі" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ермій" про стягнення 27 152,38 грн в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.
Керуючись ст. 12, 176, 234, 247- 252 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 925/351/22.
Справу № 925/351/22 розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Судовий розгляд призначити на 16 травня 2022 року о 10 год. 00 хв.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Черкаської області за адресою: 18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, в залі судових засідань.
Встановити строки для подання (надходження) до суду: відзиву (стаття 165 ГПК України) та заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження (пункту 1 частини 2 статті 250 ГПК України) - п`ятнадцять днів з дня вручення ухвали суду; відповіді на відзив - п`ять днів з дня вручення відзиву; заперечення - п`ять днів з дня вручення відповіді на відзив.
Роз`яснити учасникам справи наступне:
Заяви (клопотання) подаються суду в оригіналі (ч.8 ст.42 ГПК): або у формі письмового паперового документа за підписом особи, яка його підписала; або у формі електронного документа, підписаного електронним цифровим підписом особи, яка його створила - через систему "Електронний суд". До заяви по суті додаються докази її надіслання учасникам справи (ч.5 і 6 ст.165, ч.3 статей 166,167,168 ГПК).
Відповідно до частини першої - третьої статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом.
Відповідно до частини другої статті 96 Господарського процесуального кодексу України, електронні докази подаються в оригіналі або в електронній копії, засвідченій електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис".
З метою спрощення порядку надіслання до суду документів і ознайомлення з матеріалами справи, запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 на час карантину, запропонувати учасникам справи: зареєструватися в системі "Електронний суд"; подати процесуальні документи (заяви, клопотання, відзиви, відповіді, заперечення тощо), письмові та електронні докази через систему "Електронний суд", або поштою.
У разі неявки: наслідки неявки у судове засідання передбачені наступними нормами Господарського процесуального кодексу України: п.4 ч.1 ст.226 (для заявника), ст.202, ст.135 ГПК (штраф у сумі від одного до п`ятдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб); учасники справи, явка яких визнана обов`язковою, зобов`язані повідомляти причини неявки; причини неявки мають підтверджуватись належно засвідченими доказами; неможливість явки одного представника (в т.ч. з причин хвороби, відрядження, відпустки, участі в іншому судовому засіданні, відсутності штатних працівників), не позбавляє можливості керівника чи фізичної особи призначити іншого або представляти інтереси особисто; обставини тимчасової непрацездатності (хвороби, самоізоляції, обсервації у зв`язку з карантином), засвідчуються документами, передбаченими Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров`я України від 13.11.2011 №455 і зареєстрованою в Міністерстві юстиції України від 04.12.2001 за №1005/6196.
Для забезпечення прав Товариства з обмеженою відповідальністю "Ермій" бути поінформованим про розгляд справи розмістити інформацію про розгляд справи за його участю на офіційній сторінці Господарського суду Черкаської області веб-порталу судової влади.
У зв`язку з обмеженням доступу до Єдиного державного реєстру судових рішень у мережі Інтернет про дату та час судових засідань сторони можуть дізнатися за телефоном суду (0472) 31-21-49 чи з використанням інших засобів зв`язку, зокрема електронної пошти суду inbox@ck.arbitr.gov.ua, а також на офіційній сторінці Господарського суд Черкаської області веб-порталу судової влади.
Направити ухвалу суду ТОВ "Стейбл Енерджі" (на поштову адресу: 18021, м. Черкаси, вул. Героїв Дніпра, 61/1, електронну адресу: stable_energy@ukr.net), представнику ТОВ "Стейбл Енерджі" адвокату Гарбазею Дмитру Олександровичу (на електронну адресу: ІНФОРМАЦІЯ_1 ), ТОВ "Ермій" (на юридичну адресу: 08500, Київська область, м. Фастів, вул. Київська, буд. 22А, на адресу , на адресу, вказану в договорі про постачання електричної енергії споживачу від 21.01.2019 №32/19: 20815, Черкаська область, Камнський район, с. Тимошівка, вул. Героїв Майдану, 55; електронні адреси: ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ).
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання, в порядку передбаченому частиною другою статті 235 Господарського процесуального кодексу України, і оскарженню не підлягає.
Суддя А.І. Гладун
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 28.04.2022 |
Оприлюднено | 24.06.2022 |
Номер документу | 104122505 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Гладун А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні