Справа № 761/33034/21
Провадження № 1-кс/761/18621/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 вересня 2021 року місто Київ
Слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Шевченківської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021102100000146 від 10.08.2021 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України,
В С Т А Н О В И В:
До Шевченківського районного суду міста Києва надійшло клопотання прокурора Шевченківської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021102100000146 від 10.08.2021 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.
Клопотання мотивоване тим, що слідчим відділом Шевченківського УП ГУ НП у м. Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42021102100000146 від 10.08.2021 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого |ч. 2 ст. 191 К України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у період з 29.07.2020 по 22.06.2021 року директор ТОВ «Шарм- 2000» ОСОБА_4 заволодів шляхом зловживання своїм службовим становищем коштами вказаного товариства, які надійшли на рахунок з продажу нерухомого майна, а саме приміщення за адресою АДРЕСА_1 .
Так органом досудового розслідування здобуто фактичні дані про заволодіння грошовими коштами ТОВ «Шарм-2000», його директором ОСОБА_4 .
ВДВС шевченківського району м. Києва, надано відповідь на запит, про те, що ТОВ «Шарм-2000» відкрито рахунок в АТ «ОКСІ Банк».
Таким чином встановлено, що грошові кошти, які знаходяться на банківському рахунку відкритого в АТ «ОКСІ Банк» НОМЕР_1 , який належить ТОВ «Шарм-2000» код ЄДРПОУ 24260473, мають значення речового доказу у кримінальному провадженні, оскільки набуті внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
З метою збереження речового доказу, недопущення фактів заволодіння грошовими коштами юридичних осіб, прокурор просить накласти арешт на грошові кошти, які знаходяться на банківському рахунку відкритого в АТ «ОКСІ БАНК» НОМЕР_1 , який належить ТОВ «Шарм-20000» код ЄДРПОУ 24260473.
Прокурор у клопотанні зазначає, що арешт коштів на вказаний рахунок перешкодить заволодінню ними вище зазначеними особами та сприятиме зупиненню вчинення злочину та заволодінню цими коштами, на які незаконно претендують.
У зв`язку з викладеним прокурор вважає наявними підстави для арешту майна.
В судове засідання прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав у ньому наведених..
Володілець майна в судове засідання не викликався.
Слідчий суддя, вислухавши прокурора, дослідивши матеріали клопотання, дійшла висновку про таке.
Статтею 131 КПК України арешт майна віднесений до заходів забезпечення кримінального провадження, які у силу ч.3 ст.132 КПК України застосовуються у разі доведення стороною обвинувачення трьох складових - обґрунтованої підозри вчинення кримінального правопорушення певного ступеню тяжкості; підтвердження того, що потреби досудового розслідування виправдовують саме такий ступінь втручання у права та свободи особи; існування даних, що застосування ініційованого заходу забезпечить виконання поставленого завдання.
Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до ч.2 ст.170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно із ч.3 ст.170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Статтею 100 КПК України визначено, що на речові докази може бути накладено арешт в порядку ст.ст.170-174 КПК України, та згідно ч.ч.2, 3 ст.170 КПК України, слідчий суддя накладає арешт на майно, якщо є достатні підстави вважати, що воно відповідає критеріям, визначеним в ч.1 ст. 98 КПК України.
Відповідно до ч.2 ст.173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Відповідні дані мають міститися і у клопотанні прокурора, який звернувся з проханням арештувати майно, оскільки відповідно до ст. 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав та основоположних свобод, будь-яке обмеження права власності повинно здійснюватися відповідно до закону, а отже суб`єкт, який ініціює таке обмеження, повинен обґрунтувати свою ініціативу з посиланням на норми закону.
За ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається, зокрема, з метою забезпечення: збереження речових доказів.
Прокурором у клопотанні не було доведено щодо необхідності в накладені арешту на: на грошові кошти, які знаходяться на банківському рахунку, який належить ТОВ «Шарм-2000» код ЄДРПОУ 24260473, а саме: № НОМЕР_1 , ( НОМЕР_2 ); відкритого «ОКСІ БАНК».
Разом з тим вважаю, що постанова слідчого про визнання та приєднання до кримінального провадження речових доказів від 18.08.2021 року носить формальний характер, оскільки в самій постанові належно не обґрунтовано значення грошових коштів, які знаходяться на банківському рахунку, який належить ТОВ «Шарм-2000» код ЄДРПОУ 24260473, а саме: № НОМЕР_1 , ( НОМЕР_2 );. відкритого «ОКСІ БАНК».
Відповідно до ч.1 ст.173 КПК України, суд відмовляє у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої 170 КПК України оскільки, згідно зі ст. 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав та основоположних свобод, будь-яке обмеження права власності повинно здійснюватися відповідно до закону, а отже суб`єкт, який ініціює таке обмеження, повинен обґрунтувати свою ініціативу з посиланням на норми закону.
Враховуючи наведене, слідчий суддя не вбачає законних підстав для задоволення клопотання про арешт майна.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.98,170,171,172,309,395 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання прокурора Шевченківської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021102100000146 від 10.08.2021 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги протягом п`яти днів з дня її оголошення до Київського апеляційного суду.
Слідчий суддя ОСОБА_5
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.09.2021 |
Оприлюднено | 17.05.2024 |
Номер документу | 104124641 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Кваша А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні