Ухвала
від 28.04.2022 по справі 592/978/22
КРАСНОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Ухвала

Іменем України

28 квітня 2022 року

смт Краснопілля

Справа № 592/978/22

провадження № 1-кс/578/75/22

Краснопільський районний суд Сумської області у складі слідчого судді ОСОБА_1

розглянув в приміщенні суду в смт Краснопілля Сумської області

клопотання

слідчого групи слідчих слідчого відділу Сумського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_2 /далі також слідчий /, подане за погодженням з прокурором Сумської окружної прокуратури ОСОБА_3 /далі також прокурор/ у рамках кримінального провадження за №42021202540000164 від 03.12.2021, правова кваліфікація кримінального провадження: частина третя статті 191 Кримінального кодексу України /далі також КК/,

про тимчасовий доступ до речей і документів,

учасники судового провадження:

секретар судового засідання ОСОБА_4 ,

слідчий ОСОБА_5

та установив:

За Ухвалою колегії суддів Сумського апеляційного суду від 24.03.2022 на розгляд слідчого судді Краснопільського районного суду Сумської області надійшло клопотання слідчого групи слідчих слідчого відділу Сумського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_2 від 25.01.2022 про надання тимчасового доступу до документів, що перебувають у віданні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з можливістю їх вилучення завірених належним чином копій чи на електронному носії інформації, що стосуються ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованої за адресою: АДРЕСА_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), а саме:

- додатку 5 до податкової декларації з податку на додану вартість «Розшифровка податкових зобов`язань та податкового кредиту в розмірі контрагентів»» за період з 01.01.2021 по теперішній час;

- документів реєстраційної справи;

- податкової звітності форми 1 ДФ по працевлаштованих працівників за період з 01.01.2021 по теперішній час;

- статистичної звітності по працевлаштованим особам на підприємстві за період з 01.01.2021 по теперішній час та звітності персоніфікованого обліку;

- звітності про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування;

- номерів розрахункових рахунків підприємства в банках із зазначенням їх реквізитів, дати відкриття, назви банківської установи та її адреси;

- ідентифікаційних даних осіб, за яких звітувало підприємство, як за найманих працівників за період з 01.01.2021 по теперішній час;

- актів документальних перевірок, висновків та інших документів, які свідчать про проведення податковим органом перевірок;

- інформації щодо ІР адреси, з якої здійснювалось подання звітності підприємством за період з 01.01.2021 по теперішній час;

- відомостей про повні анкетні дані працевлаштованих осіб, в тому числі на підставі цивільно - правових договорів, (прізвище, ім`я, побатькові, дата народження, місце проживання та реєстрації, код, суми відрахувань та заробітних плат).

Клопотання мотивує тим, що в ході досудового розслідування виникла необхідність встановлення всіх обставин кримінального правопорушення, здобуття доказів вчинення кримінального правопорушення. Вказані документи не становлять собою та не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Зазначені документи в сукупності з іншими речами та документами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Отримати відомості в інший спосіб неможливо.

Клопотання розглянуто слідчим суддею у порядку частини другої статті 163 Кримінального процесуального кодексу України /далі також КПК/ без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий.

Позиції учасників судового провадження:

На засіданні суду слідчий ОСОБА_5 клопотання підтримала з наведених у ньому підстав та просила задовольнити.

Статтею 131КПК визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

У відповідності до положень статті 159 КПК тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись із ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Статтею 160 КПК визначено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

У частині четвертій статті 132 КПК зазначено, що для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Норми КПК вказують, що слідчі, прокурори зобов`язані довести слідчому судді, що виконані ними слідчі розшукові дії, направлені запити, не дали результату і тому вони вимушені звертатися із клопотанням про надання тимчасового доступу. При цьому слідчі, прокурори повинні довести, що без такого втручання в права і свободи особи, як тимчасовий доступ, виконати завдання досудового розслідування буде неможливо.

Крім того, слідчий, прокурор повинні обґрунтувати для чого їм необхідний тимчасовий доступ, що вони будуть робити з отриманими документами чи їх копіями, які докази планує слідство отримати з їх допомогою, довести слідчому судді для встановлення якої обставини кримінального провадження мають значення вказані в клопотанні документи, обґрунтувати яке значення може мати вказана інформація в разі її отримання, обґрунтувати значення речей і документів для встановлення обставин події.

Згідно з абз. 4, 8 частини першої статті 162 КПК до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить конфіденційна інформація, у тому числі така, що містить комерційну таємницю; персональні дані особи.

Згідно з частиною п`ятою статті 163 КПК слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1)перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2)самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно частини шостої статті 163 КПК, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно з частиною сьомою статті 163КПК слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Мотиви суду

За приписами статті 22 КПК кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання сторонами їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбаченихКПК.

Разом з тим, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, що зазначено устатті 26 КПК.

Слідчий суддя, дослідивши витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, в межах якого подається клопотання, письмові докази, заслухавши процесуальну думку учасників судового провадження, доходить до висновку, що клопотання не містить обґрунтування необхідності застосування вказаного заходу забезпечення кримінального провадження і не надано доказів, що в результаті його вжиття можуть бути отримані відомості, що мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні за № 42021202540000164, а також можливість використання як доказів відомостей, що містяться у вказаних документах. Не надано і доказів неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою документів, про надання тимчасового доступу до яких просить слідчий у клопотанні.

Слідчий суддя звертає увагу, що кримінальне провадження за № 42021202540000164 від 03.12.2021, порушено по факту за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 191 Кримінального кодексу України. За цей час досудового розслідування не встановлено службових осіб, які можуть бути причетними до даного кримінального правопорушення, та відносно особи (осіб) кримінальне провадження не порушено.

Також слід відмітити, що слідчий суддя не надає дозволів на зібрання слідчим доказів, з метою порушення кримінального провадження відносно особи.

Зважаючи на викладене, судом встановлено, що клопотання слідчого не відповідає вимогам пункту 6 частини другої статті 160 КПК (можливість використання як доказ відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, як містять охоронювану законом таємницю), що є підставою для відмови у задоволенні клопотання.

За таких обставин вважаю, що клопотання слідчого є безпідставним і таким, що не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.159 160, 163 - 166, 168, 309, 372, 376, 532 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя,

Постановив:

Клопотання слідчого групи слідчих слідчого відділу Сумського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_2 , подане за погодженням з прокурором Сумської окружної прокуратури ОСОБА_3 у рамках кримінального провадження за №42021202540000164 від 03.12.2021, правова кваліфікація кримінального провадження: частина третя статті 191 Кримінального кодексу України про тимчасовий доступ до речей і документів, залишити без задоволення.

Ухвала окремому оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її оголошення, але на неї може бути подано заперечення під час підготовчого провадження в суді.

Повний текст ухвали оголошено 02 травня 2022 року об 11 год. 00 хв.

Слідчий суддя ОСОБА_6

СудКраснопільський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення28.04.2022
Оприлюднено17.05.2024
Номер документу104132985
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —592/978/22

Ухвала від 28.04.2022

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Косар А. І.

Ухвала від 28.04.2022

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Косар А. І.

Ухвала від 04.04.2022

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Зеря Ю. О.

Ухвала від 24.03.2022

Кримінальне

Сумський апеляційний суд

Рунов В. Ю.

Ухвала від 26.01.2022

Кримінальне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Литовченко О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні