П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 348/2673/21
02 травня 2022 року м. Надвірна
Суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області Грещук Р.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Надвірнянського відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління ДПС в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , жительки АДРЕСА_1 , директора філії "Івано-Франківський державний обласний навчально-курсовий комбінат" УДП "УКРІНТЕРАВТОСЕРВІС", українки, громадянки України,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого за ч.1 ст.1632 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 несвоєчасно подала платіжні доручення на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів).
Правопорушення нею вчинено при наступних обставинах.
За результатамипроведеної камеральноїперевірки філії "Івано-Франківськийдержавний обласнийнавчально-курсовийкомбінат"УДП "УКРІНТЕРАВТОСЕРВІС",код ЄДРПОУ:38758044, місцезнаходження: м. Івано-Франківськ, вул. Юності, буд. 3, було встановлено несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів),зокрема земельного податку з юридичних осіб за липень-серпень 2021 року, по термінах сплати 30.08.2021 року, 30.09.2021 року, фактично сплачено 01.11.2021 року, чим порушенопп.16.1.4 п.16.1ст.16, п.57.1ст.57, п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ (з наступними змінами та доповненнями).
В судовезасідання 01.02.2022року ОСОБА_1 не з`явилася, натомість від неї на електронну пошту суду поступило повідомлення, в якому вказала, що в зв`язку з хворобою в судове засідання з`явитися не в змозі.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя приходить до наступного висновку.
Завданням судді при розгляді справи про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст.245 КУпАП, є своєчасне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з вимог ст.280КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненніправопорушення доведенаданими,які вказанів протоколіпро адміністративнеправопорушення №1590від 01.12.2021року (а.с.1); акті прорезультати камеральноїперевірки своєчасностісплати узгодженихподаткових зобов`язаньдо бюджетувід 11.11.2021 року за № 6376/09-19-18-10/38758044 (а.с.5-6).
Встановлені обставини та докази не спростовані особою, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 .
Таким чином, з`ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, що містяться в матеріалах справи, які узгоджуються між собою, оцінивши їх у сукупності, суддя приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1632 КУпАП.
Разом з тим, згідно вимог п.7 ч.1 ст.247КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо на момент розгляду справи закінчились строки, передбаченіст.38 КУпАП.
Згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій-шостій цієї статті.
Триваючі правопорушення є проступками, пов`язаними з тривалим, неперервним невиконанням обов`язків, передбачених правовою нормою. Такі правопорушення припиняються виконанням регламентованих обов`язків або притягненням винної у невиконанні особи до відповідальності. Як правило ці правопорушення є наслідками протиправної бездіяльності. Триваючі правопорушення припиняються якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок (наприклад ведення бухгалтерсього обліку з порушенням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, інші правопорушення, пов`язані з нарахуванням податків, і установити, які можна лише під час документальної перевірки на підставі первинних документів).
Стягнення за такі адміністративні правопорушення може бути накладене у термін не пізніше, ніж через три місяці з дня його виявлення (з дати складання і підписання акта перевірки).
Таким чиномправопорушення,вчинене ОСОБА_1 , є триваючим, оскільки виявлено органом ДПС лише при проведенні фактичної перевірки.
Як вбачається з матеріалів справи, акт фактичноїперевірки булоскладено 11.11.2021 року. Тобто, строк накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 закінчився 11.02.2022 року.
Враховуючи вищенаведене, а також те, що строк притягнення до адміністративної відповідальності закінчився, суддя прийшов до висновку, що при таких обставинах ОСОБА_1 слід звільнити від адміністративної відповідальності, а провадження у справі - закрити.
Оскільки адміністративне стягнення на ОСОБА_1 не накладається, то судовий збір по справі про адміністративне правопорушення, відповідно до приписів ст.401 КУпАП - не сплачується.
На підставі наведного, керуючись ст.ст.38, 401, ч.1 ст.1632, 221, 247, 283, 284 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1632 КУпАП.
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1632 КУпАП закрити на підставі ч.2 ст.38 КУпАП, у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятоюстатті 7 та частиною першоюстатті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скаргана постановуподається доІвано-Франківськогоапеляційного судучерез Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області.
Суддя Грещук Р.П.
Суд | Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 01.05.2022 |
Оприлюднено | 23.06.2022 |
Номер документу | 104149105 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності Неподання або несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) |
Адмінправопорушення
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Грещук Р. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні