Рішення
від 09.10.2007 по справі 9/443-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

9/443-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м. Херсон, вул. Горького, 18


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

09.10.2007                                                                Справа №  9/443-07

Господарський суд Херсонської області у складі судді  Ребристої С. В. при секретарі Шевченко М.С. , розглянувши у відкритому судовому засіданні справу      

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Комсомольському районі м.Херсона

до Центрального конструкторського бюро "Ізумруд"  

про стягнення  2421грн. 42 коп.

За участю представників сторін:

від позивача –Рештакова Л.О. –головний спеціаліст відділу пенсійного забезпечення, довіреність №4114 від 26.09.2007р.; Лісовець-Назаренко Л.Ю., головний спеціаліст юрисконсульт, дов.№4955-07 від 29.05.2007р.  

від відповідача –Савченко Ю.П. –заступник директора по економіці –довіреність №1 від 31.08.2005р.

   

Розпорядженням голови господарського суду №235 від 14.09.2007р. справу №9/446-07 передано судді Ребристій С.В. у зв'язку із службовою необхідністю.

Суть спору: Позивач  звернувся до суду з позовною заявою в якій просить стягнути з відповідача  заборгованість з різниці між сумою пенсії призначеної відповідно до Закону України  “Про наукову і науково-технічну діяльність” та пенсією, призначеною відповідно до інших законодавчих актів гр. Сорочинському А.Г. у сумі 2421грн.42 коп.

    Представники позивача підтримали позовні вимоги в повному обсязі.

  Представник відповідача  проти позову заперечує та просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на ті обставини, що позивачем  наведено розрахунок наукової пенсії, в якому не було застосовано обмежень розміру середньої заробітної плати згідно ч.2 ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

       Представники позивача проти доводів відповідача заперечують з підстав, викладених у  запереченні на відзив  відповідача.

    У судовому засіданні  27.09.2007р. розгляд справи відкладався до  10 год. 50 хв. 09.10.2007р. з підстав, передбачених ст. 77 ГПК України.

      Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд

в с т а н о в и в:

      Предметом позову є  стягнення з відповідача –Центрального конструкторського бюро “Ізумруд”   заборгованості з різниці між сумою пенсії призначеної відповідно до Закону України  “Про наукову і науково-технічну діяльність” та пенсією, призначеною відповідно до інших законодавчих актів гр.Сорочинському А.Г.  у сумі 2421грн.42 коп.     

   Відповідно до положень ст.6 Закону України «Про пенсійне забезпечення»та п.13 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», особи, які мають одночасно право на різні державні пенсії призначається одна за їх вибором

    Згідно ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», пенсії  науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються у розмірі до 80 % заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника.

   Положеннями п.6 ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»встановлено, що різниця між сумою призначеної пенсії за цим Законом  та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право дана особа, фінансується для наукових (науково-педагогічних) працівників інших  підприємств і організацій  за рахунок  коштів цих підприємств і організацій у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

     Порядок фінансування та виплати різниці між сумою пенсій, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних бюджетних установ і організацій науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств  і організацій згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сум пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи затверджено Постановою КМУ від 13.12.2000 р. №1826.

    Постановою КМУ від 24.03.2004р. №327 затверджено Порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних  підприємств, установ, організацій  та вищих навчальних закладів ІІІ-ІУ рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи

.   Згідно положень Порядку, затвердженого вищезазначеними  постановами КМУ, розмір  витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних, державних не бюджетних підприємств і організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІУ рівнів акредитації, визначаються в розрахунку на рік органами Пенсійного фонду України  до 20 січня поточного року та протягом 10 днів після призначення пенсії, відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що надсилається повідомлення відповідному підприємству, установі, організації.

      Матеріали справи свідчать, що  територіальними органами Пенсійного фонду України  своєчасно надсилаються підприємству відповідача повідомлення згідно з додатками, зазначеними у п.6.4. Інструкції «Про порядок обчислення і  сплати страхувальниками  та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», яка затверджена Постановою правління ПФУ 19.12.2003р. за №21-1 і зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004р. за №64/8663.

      За заявою Сорочинського Аркадія Георгійовича  від 12.09.2002р. та наданої до неї ЦКБ «Ізумруд»–відповідачем  пільгової довідки №06-164 від 05.09.2002р., яка є підставою для призначення пенсії наукового працівника, та інших необхідних документів, пенсія була  перерахована відповідно до  положень Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

      Загальний стаж трудової діяльності Сорочинського А. Г. складає  57 років 08 місяців 03 дні. Стаж наукової роботи - 45 років 03 місяців 12 днів, з них  на підприємстві відповідача 45 років 03 місяці 12 днів.

     Суд відхиляє заперечення відповідача, оскільки вони не ґрунтуються на положеннях чинного пенсійного законодавства.

    Так, Закон України  «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»є загальним Законом, положеннями ст. 41 якого встановлено виплати (доходи), які враховуються в заробітну плату застрахованої особи для обчислення пенсії, п.2 ч.1 ст. 41  цього Закону передбачено включення в заробітну плату сум виплат, не перевищуючих 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.

   Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність»є спеціальним законом, відповідно до  положень ч.3 ст.24 якого, пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються у розмірі 80% від суми заробітної плати таких працівників, яка визначається відповідно  до ч.2 ст.23  даного Закону та ст.40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»та на яку  нараховується збір (внески) на обов'язкове державне пенсійне страхування.

    Таким чином, в заробітну плату наукових (науково-педагогічних) працівників для обчислення пенсії включаються виплати передбачені ст.23 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», а не виплати передбачені ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

  Положеннями ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»передбачено, що заробіток для обчислення пенсії в усіх випадках не може перевищувати граничну суму заробітку, з якої справляється збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

      З моменту набрання чинності Законом України  «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»при призначенні пенсій, відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», заробітна плата  для обчислення пенсії враховується в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку.

   Позивачем надано суду обґрунтований належними документальними доказами розрахунок  суми боргу відповідача , який  за період з лютого  2006р. по січень 2007р. становить 2421грн. 42 коп.     

    Позовні вимоги обґрунтовані  і підлягають задоволенню в повному обсязі в сумі 2421грн. 42 коп.

    Доводи відповідача спростовуються фактичними обставинами справи та  наведеними правовими нормами як такі, що не ґрунтуються на положеннях чинного  пенсійного законодавства.

        Відповідно до положень  ст.ст. 33, 34 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

        Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

         Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

    Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

     З відповідача, з вини якого спір доведено до врегулювання в судовому порядку, стягується 102 грн. державного мита та 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

     За згодою представників сторін у  судовому засіданні  проголошено  вступну та резолютивну частини рішення та повідомлено сторони про час і місце виготовлення рішення суду в повному обсязі.      

  На підставі викладеного, керуючись ст.ст.44, 49, 82, 84, 85 ГПК України, суд

вирішив:

   1.Позов задовольнити повністю.

 2.Стягнути з Центрального  конструкторського бюро “Ізумруд”73000,  м.Херсон, Карантинний острів,1  (р/рахунок 26009257 АКБ Укрсоцбанк,  МФО 352015, код 14306917):

                а) на користь Управління Пенсійного фонду України в Комсомольському районі, м. Херсона,   73027 м.Херсон вул. Комкова, 76а  (р/рхунок 256063011201 в ХОУ ВАТ «ДОБУ»м.Херсон,  МФО  352457)  заборгованість в  сумі 2421грн. 42 коп.

      б)в доход Державного бюджету отримувач: код 24104230 Відділення Держказначейства м. Херсон Банк Управління Держказначейства в Херсонській області, р/р 31119095700002, МФО 852010 призначення платежу: держмито в доход держбюджету код 22090200 символ звітності 095 - 102 грн. державного мита,

           в) в доход Державного бюджету  р.р. 31212259700002 Банк ГУ ДКУ в Херсонській області МФО 852010 ЄДРПОУ 24104230 отримувач УДК м. Херсона код 22090200 символ звітності 259 -118 грн. судових витрат.

                 3.Накази видати після набрання рішенням законної сили.

                4.Рішення надіслати сторонам.

       Суддя                                                                                      С.В. Ребриста

Дата підписання рішення, оформленого відповідно до ст. 84 ГПК України-  12.10.2007р.

   

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення09.10.2007
Оприлюднено23.10.2007
Номер документу1041737
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —9/443-07

Ухвала від 28.11.2007

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Ребриста С.В.

Рішення від 09.10.2007

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Ребриста С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні