Ухвала
від 03.05.2022 по справі 296/2038/22
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/2038/22

1-кс/296/865/22

УХВАЛА

Іменем України

03 травня 2022 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м.Житомира ОСОБА_1 ,

за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання прокурора відділу Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_3 , поданого в межах кримінального провадження №12020060200000158 від 07.12.2020 року про накладення арешту на майно

В С Т А Н О В И В :

Прокурор звернувся до слідчого судді із вказаним клопотанням в обґрунтування якого зазначив, що у провадженні СУ ГУНП в Житомирській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020060200000158 від 07.12.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 246 та ч. 1 ст. 309 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що в липні 2021 року ОСОБА_4 очолив стійку організовану злочинну групу, до складу якої увійшли місцеві мешканці м. Коростень та Коростенського району Житомирської області ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , для вчинення злочинів проти довкілля, пов`язаних з незаконними порубками дерев у лісах на території Коростенського району Житомирської області, а також перевезенні, зберіганні та збуті незаконно здобутих дерев.

проведення незаконних порубок дерев у лісах, і одержання вигоди, ОСОБА_4 розробив і довів до відома усім учасникам групи єдиний план їх злочинної діяльності з розподілом функцій кожного, який охоплював підшукання місць порубки дерев в лісових масивах ДП «Лугинський лісгосп» за межами населених пунктів Коростенського (колишнього Лугинського) району Житомирської області, проведення рубок дерев породи дуб, шляхом їх відокремлення від кореня, за допомогою ручних бензопил, приховання слідів вчинення злочину, завантаження незаконно зрубаної деревини за допомогою спеціально обладнаного вантажного автомобіля «УРАЛ» з установленим краном-маніпулятором до кузова іншого вантажного автомобіля «MAN» з бортовим напівпричепом «KOGEL», і перевезення незаконно здобутої деревини на територію, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , зокрема до деревопереробного цеху належного ОСОБА_4 , для подальшої переробки незаконно зрубаних дерев та збуту незаконно отриманої лісопродукції.

Незаконно здобута деревина та лісопродукція мала реалізовувалась, отримані таким чином грошові кошти у готівковій формі мали розподілялися ОСОБА_4 між учасниками злочинної групи, а також витрачалися на потреби організованої групи для подальшого вчинення аналогічних злочинів.

26.04.2022, враховуючи викладене, у кримінальному провадженні повідомлено про підозру ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 246 та ч. 1 ст. 309 КК України, а ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 та ч. 4 ст. 246 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що учасники вищевказаної організованої злочинної групи для своїх злочинних цілей використовували територію та приміщення деревообробного підприємства, що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 . На вказану територію, за допомогою спеціально обладнаних транспортних засобів, з місць незаконних порубок перевозили незаконно зрубану лісопродукцію де її незаконно зберігали, а також здійснювали переробку незаконно отриманої деревини в пиломатеріал. Окрім цього територію вказаної пилорами використовували для зберігання стоянки спеціально обладнаних транспортних засобів, а саме вантажних автомобілів обладнаних кранами-маніпуляторами та пристосованих для перевезення деревини, а також іншого знаряддя вчинення злочинів.

Враховуючи, що є достатньо підстав вважати, що територія та нежитлові приміщення за адресами: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_1 використовувалися для вчинення вищевказаного злочину, а саме використовувалося як засіб вчинення злочину зберігання незаконно зрубаних дерев та зберегло на собі сліди злочину, містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а тому вказане приміщення відповідно до ст. 98 КПК України, визнано речовими доказами у кримінальному провадженні №12020060200000158.

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна:

нежитлова будівля загальною площею 567,4 м. кв. за адресою: АДРЕСА_1 належать на праві приватної власності Приватному підприємству «Українська приватна промислова компанія»;

нежитлове приміщення загальною площею 585 м. кв. за адресою: АДРЕСА_1 належать на праві приватної власності ОСОБА_9 .

Крім того встановлено, що керівником власності Приватного підприємства «Українська приватна промислова компанія», код ЄДРПОУ 35470388, являється ОСОБА_4 .

Враховуючи викладене у слідства виникла необхідність у зверненні до суду з даним клопотанням.

Прокурор 03.05.2022 року подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності. Клопотання підтримує та просить задовольнити.

Дослідивши подані документи та матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується клопотання, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення клопотання по суті, суд приходить до наступних висновків.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його пошкодження, знищення, відчуження.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Ч. 5 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.

Ч. 10 ст. 170 КПК України: арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою.

Судом встановлено, що у провадженні СУ ГУНП в Житомирській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020060200000158 від 07.12.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 246 та ч. 1 ст. 309 КК України.

26.04.2022, враховуючи викладене, у кримінальному провадженні повідомлено про підозру ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 246 та ч. 1 ст. 309 КК України, а ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 та ч. 4 ст. 246 КК України.

Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованих йому кримінальному правопорушенні повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:

- Протоколом огляду місця події від 28.07.2021, проведеним в кварталі 20 виділі 8 Літківського лісництва ДП «Лугинський лісгосп», в ході якого виявлено залишки верхівок свіжозрізаних дерев породи дуб, свіжу тирсу та фрагменти слідів протекторів шин транспортного засобу, а також виявлено та вилучено: металевий автомобільний причіп без д.н.з., подрібнювач пнів з маркуванням «WEIBANG GARDEN MACHINES, NAME: STUMP GRINDERS, MODEL: WBSG13H, CODE: WSG13H000170810002, DATE: 2017», бензопилу марки «STIHL MS 462C» та «STIHL MS 361»;

- Протоколом обшуку від 28.07.2021, в ході проведення якого в період часу з 05:18 год. по 06:35 год. на автомобільній дорозі сполученням с. Остапи с. Бондарівска Коростенського району Житомирської області серед іншого виявлено та вилучено автомобіль «MAN 22.403» д.н.з. НОМЕР_1 з напівпричіпом «KOGEL SN24» д.н.з. НОМЕР_2 , завантажений 38 колод незаконно зрізаних дерев породи дуб, загальним обємом 16,774 м3 та засоби мобільного зв`язку. В момент проведення обшуку автомобілем керував ОСОБА_6 ;

- Протоколом огляду предметів від 17.08.2021, проведеним за участю спеціалістів заступника начальника відділу ПЗФ, лісів та рослинного світу ДЕІ Поліського округу ОСОБА_10 та в.о. завідуючого складу ЛПК ДП «Житомирське ЛГ» ОСОБА_11 , в ході якого оглянуто та виміряно 38 колод 38 колод сироростучих дерев породи дуб довжиною по 3,1 м. виявлених та вилучених в ході проведення обшуку автомобіля марки та моделі «MAN 22.403» д.н.з. НОМЕР_1 з напівпричепом марки та моделі «KOGEL SN24» д.н.з. НОМЕР_2 . Під час проведення вказаного огляду предметів встановлено, що серед зазначених 38 колод дубу наявні 7 комлевих колод (частин дерев) зрізаних на рівні кореневої шийки дерев, при вимірювання яких з нижньої (товщої) сторони встановлено, що вони мають наступні діаметри: 1) 67х72 см., 2) 60х79 см., 3) 85х67 см., 4) 78х83 см., 5) 96х75 см., 6) 76х77 см. та 7) 94х82 см., на поверхні кори яких виявлені позначки у вигляді горизонтальних смуг виконаних фарбою рожевого кольору;

- Протоколом обшуку від 28.07.2021, в ході якого в період часу з 07:25 год. по 10:30 год. на автомобільній дорозі поблизу лісового масиву, а саме кварталу 20 виділі 8 Літківського лісництва ДП «Лугинський лісгосп», серед іншого виявлено та вилучено автомобіль «TOYOTA Land Cruiser Prado 150» д.н.з. НОМЕР_3 , балончик аерозольної фарби рожевого кольору «BIODUR», засоби мобільного зв`язку, ін. В момент проведення обшуку автомобілем керував ОСОБА_4 ;

- Протоколом обшуку від 28.07.2021, в ході якого в період часу з 07:30 год. по 07:45 год. на автомобільній дорозі поблизу лісового масиву, а саме кварталу 20 виділі 8 Літківського лісництва ДП «Лугинський лісгосп» виявлено та вилучено автомобіль «УРАЛ» д.н.з. НОМЕР_4 з встановленим краном маніпулятором, засоби мобільного зв`язку. В момент проведення обшуку автомобілем керував ОСОБА_5 ;

- Протоколом обшуку від 28.07.2021 проведеним на території та приміщеннях за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого виявлено та вилучено лісопродукцію, а також системний блок «Dell» та допомогою яких здійснювалось та транслювалося відеоспостереження вказаної території;

- Протоколами огляду речей і документів від 05.08.2021 та від 26.11.2021, а саме огляду жорсткого диска системного блоку «Dell» на якому виявлено відеозаписи зафіксовані відеокамерами спостереження території за адресою: АДРЕСА_1 . Вказаними відеозаписами зафіксовано наступне:

- 27.07.2021 близько 14:00 год. гр. ОСОБА_6 перебуваючи в приміщенні за вказаною адресою здійснює роботи з обладнання автомобіля «MAN 22.403» д.н.з. НОМЕР_1 з напівпричепом «KOGEL SN24» д.н.з. НОМЕР_2 , а саме за допомогою металевих листів збільшує висоту бортів напівпричепу;

- 27.07.2021 о 18:37 год. з вказаної території виїжджає автомобіль марки «УРАЛ» д.н.з. НОМЕР_4 з встановленим краном маніпулятором під керуванням ОСОБА_5 ;

- 27.07.2021 о 20:42 год. з вказаної території виїжджає автомобіль «TOYOTA Land Cruiser Prado 150» д.н.з. НОМЕР_3 з металевим автомобільним причепом на якому закріплений подрібнювач пнів з маркуванням «WEIBANG GARDEN MACHINES»;

- 27.07.2021 о 21:44 год. з вказаної території виїжджає автомобіль «MAN 22.403» д.н.з. НОМЕР_1 з напівпричіпом «KOGEL SN24» д.н.з. НОМЕР_2 ;

- Протоколом огляду предметів від 15.11.2021, а саме мобільних телефонів вилучених у ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 . В ході огляду встановлені телефонні дзвінки між фігурантами між ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 на перередодні та в період вчинення злочину (27.07.2021 та 28.07.2021).

- Аналізом інформації вилученої в ході тимчасових доступів до речей та документів операторів мобільного зв`язку щодо номерів мобільних телефонів ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , а також інформації за результатами радіотехнічного обстеження (радіорозвідки) на місці вчинення злочину та руху злочинців. Вказаним аналізом встановлено неодноразові з`єднання (дзвінки) між вказаними вище особами в період вчинення та напередодні вчинення злочину, а також їхнє перебування у місці вчинення злочину.

- Протоколом за результатами проведення НСРД від 29.09.2021 візуальне спостереження за автомобілем «MAN 22.403» д.н.з. НОМЕР_1 . В ході вказаної НСРД зафіксовано, як автомобіль 27.07.2021 о 21:45 виїхав з території за адресою: Коростенський район, с. Вигів, вул. Першотравнева, 37 та о 23:10 год. прибув до ділянки поблизу с. Остапи Коростенського (колишнього Лугинського) району, де знаходився до 02:50 год. 28.07.2021, після чого розпочав свій рух та о 03:13 був зупинений на автодорозі с. Остапи с. Бондарівка Коростенського району;

- Протоколом за результатами проведення НСРД від 29.09.2021 візуальне спостереження за автомобілем «TOYOTA Land Cruiser Prado 150» д.н.з. НОМЕР_3 . В ході вказаної НСРД зафіксовано, як автомобіль 27.07.2021 о 16:08 год. приїхав до території за адресою: АДРЕСА_1 , о 22:46 год. прибув до ділянки між селами Остапи та Радогоща Коростенського району де перебував до 03:40 год. 28.07.2021;

- Висновком експерта за результатами проведення судової інженерно-екологічної експертизи №2064/21-25 від 13.10.2021, згідно якого встановлено, що розмір шкоди заподіяної в наслідок незаконної порубки 7 дерев породи дуб, колоди яких виявлені та вилучені 28.07.2021 в ході проведення обшуку автомобіля марки та моделі «MAN 22.403» д.н.з. НОМЕР_1 з напівпричепом марки та моделі «KOGEL SN24» д.н.з. НОМЕР_2 становить 182872,88 грн, що в шістдсят і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, тобто заподіяно тяжкі наслідки;

- Висновком експерта за результатами судової експертизи матеріалів, речовин та виробів №КСЕ-19-21/29088-ФХД від 05.11.2021, згідно якого встановлено, що на поверхні фрагментів деревинної кори з комлевих частин колод дерев дубу виявлених та вилучених в ході обшуку автомобіля «MAN 22.403» д.н.з. НОМЕР_1 з напівпричепом «KOGEL SN24» д.н.з. НОМЕР_2 , виявлено нашарування лакофарбового покриття матеріалу рожевого кольору, яке має спільну родову належніть із фарбою режевого кольору, що міститься в аерозольному балончику з написом «BIODUR» вилученому в ході обшуку автомобіля «TOYOTA Land Cruiser Prado 150» д.н.з. НОМЕР_3 від 28.07.2021;

Постановою слідчого від 28.04.2022 року територію та нежитлові приміщення за адресами: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_1 визнано речовими доказами у кримінальному провадженні №12020060200000158 від 07.12.2020 року.

Таким чином, беручи до уваги обставини кримінального провадження, мету, підстави застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна, слідчий суддя вважає, що є достатні правові підстави для накладення арешту на зазначене у клопотанні майно.

Керуючись статтями 98, 170-172, 369-372 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на майно, а саме:

нежитлове приміщення загальною площею 567,4 м. кв. за адресою: АДРЕСА_1 , що на праві приватної власності належить Приватному підприємству «Українська приватна промислова компанія», керівником якої являється підозрюваний ОСОБА_4 ;

нежитлове приміщення загальною площею 585 м. кв. за адресою: АДРЕСА_1 належать на праві приватної власності ОСОБА_9 .

Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді може бути подана до Житомирського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання, про скасування арешту повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядатиметься слідчим суддею, а під час судового провадження судом.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення03.05.2022
Оприлюднено17.05.2024
Номер документу104188883
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —296/2038/22

Ухвала від 03.05.2022

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Драч Ю. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні