Справа № 544/402/22
пров. № 1-кс/544/171/2022
У Х В А Л А
іменем України
про накладення арешту на майно
6 травня 2022 року м. Пирятин
Слідчий суддя Пирятинського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участісекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 , розглянувши в залі суду м. Пирятин клопотання ст. слідчого СВ ВП №1 Лубенського районного відділу поліції ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене начальником Пирятинського відділу Лубенської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12022170580000117 від 04.05.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України, про арешт майна,
у с т а н о в и л а:
До Пирятинського районного суду Полтавської області надійшло клопотання ст. слідчого СВ ВП №1 Лубенського районного відділу поліції ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене погоджене начальником Пирятинського відділу Лубенської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12022170580000117 від 04.05.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України, про арешт майна.
В обґрунтування клопотання слідчий СВ посилається на те, що 04.05.2022 року о 18 годині 26 хвилини до чергової частини сектору поліцейської діяльності № 2 відділення поліції № 1 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області по телефону «102» надійшло повідомлення від о/у ВКП Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_5 , про те, що в с. Вороньки Чорнухинської ОТГ Лубенського району Полтавської області, на території колишньої свиноферми виявлено вантажний автомобіль марки «MAN» днз. НОМЕР_1 з напівпричепом марки «Janmil» днз. НОМЕР_2 , водій якого зливає невідому речовину (нечистоти) на землю на вказаній території.
Виїздом та при огляді місця події встановлено, що на території колишньої свиноферми розташованій в с. Вороньки Чорнухинської ОТГ Лубенського району Полтавської області,виявлено вантажний автомобіль марки «MAN» моделі 18.463 днз. НОМЕР_1 , синього кольору, 2002 р.в., з напівпричепом марки «Janmil» моделі NW-1S, днз. НОМЕР_2 , чорного кольору, 2007 р.в., під керуванням гр. ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя м. Лохвиця Миргородського району Полтавської області, який відповідно до товарно-транспортної накладної № ЕКО-УБГ 04 від 04.05.2022 року перевозив з с. Сенча Миргородського району Полтавської області до м. Кременчук Полтавської області відходи буріння та поряд з вказаним автомобілем на площі землі розміром 7х20 м., вказаної території знаходиться речовина невідомого походження, яку водій автомобіля ОСОБА_6 , вивантажив на території колишньої свиноферми в с. Вороньки Чорнухинської ТГ Лубенського району Полтавської області.
Після проведення огляду місця події транспортний засібмарки «MAN» моделі 18.463 днз. НОМЕР_1 , синього кольору, 2002 р.в., з напівпричепом марки «Janmil» моделі NW-1S, днз. НОМЕР_2 , чорного кольору, 2007 р.в., вилучені та поміщені на стоянкудо сектору поліцейської діяльності № 2 відділення поліції № 1 Лубенського РВП ГУНП, що розташована за адресою вул. Стовпова, 11 смт. Чорнухи Чорнухинської ОТГ Лубенського району Полтавської області.
Окрім цього з місця події, а саме з землі площею 7х20 м., де знаходиться речовина невідомого походження вилучено зразки вказаної речовини які поміщено до двох пластикових пляшок ємністю 2 та 1.5 л., які опечатані до одного поліетиленового пакету та зразок речовини невідомого походження вилучений з кузова напівпричепа марки «Janmil» моделі NW-1S, днз. НОМЕР_2 , який поміщено до однієї пластикової пляшки ємністю 2 л. та опечатано до одного поліетиленового пакету, які поміщені до камери зберігання речових доказів при СПД № 2 ВП № 1 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області.
Відомості за вказаним фактом внесенні 04.05.2022року до ЄРДР за №12022170580000117 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 239 КК України.
Постановою від 04.05.2022 року вказаний транспортний засіб з напівпричепом, три пластикові пляшки із зразками речовини невідомого походження визнано речовими доказами у вказаному кримінальному провадженні.
Слідчий в судове засідання не з`явилася, просив слухати клопотання без його участі, про що вказав в останньому.
Власники майна у судове засідання не з`явився, причини неявки суду не повідомили.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України неприбуття осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Розглянувши вказанеклопотання,перевіривши доданідо ньогоматеріали,слідчий суддя вважає зазначене клопотання таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 5, ч. 7 ст. 237 КПК України, при проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Слідчий суддя накладає арешт на грошові кошти чи інше майно, якщо є підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другій ст. 167 КПК України, а саме: 1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; 2) надані особі з метою схилити її до вчинення кримінального правопорушення, фінансування, матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи як винагорода за його вчинення; 3) є предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з їх незаконним обігом; 4) набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні.
Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Відповідно до положень п. 1 ч. 2 ст.170КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів. У такому випадку відповідно до ч. 3 ст.170КПК України арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно ч. 10, 11 ст.170КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Предметом злочину, згідно зі ст. 286 КК України є транспортні засоби, під якими в цій статті та ст. 287, 289 і 290 КК України, слід розуміти всі види автомобілів, трактори та інші самохідні машини, трамваї і тролейбуси, а також мотоцикли та інші механічні транспортні засоби. Механічний транспортний засіб це транспортний засіб, що приводиться в рух з допомогою двигуна.
Необхідність накладенняарешту натранспортні засобиобґрунтовується тим, що транспортні засоби зберегли на собі слідову інформацію, являються предметом злочину а також для забезпечення збереження речових доказів, у зв`язку з необхідністю проведення відповідних слідчих дій.
У зв`язку з вищевикладеним слідчий суддя вважає, що клопотання про накладення арешту на транспортний засіб марки «MAN» моделі 18.463 днз. НОМЕР_1 , синього кольору, 2002 р.в., з напівпричепом марки «Janmil» моделі NW-1S, днз. НОМЕР_2 , чорного кольору, 2007 р.в. та три пластикові пляшки із зразками речовини невідомого походження, які було вилучено під час складання протоколу огляду місця події від 04.05.2022 року, є обґрунтованим та підлягає до задоволення.
Частиною 3 ст.170КПК України передбачено,що арештнакладається намайно будь-якоїфізичної абоюридичної особиза наявностідостатніх підставвважати,що воновідповідає критеріям,зазначеним уст.98 КПК України.
Відповідно з ч. 4 ст.173КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя, суд зобов`язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.
Клопотання слідчого подане в строк, передбачений ч. 5 ст. 171 КПК України.
З огляду на викладене, клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 110, 167, 170-173, 175, 372, 309 КПК України, слідчий суддя -
п о с т а н о в и л а:
Клопотання ст. слідчого СВ ВП №1 Лубенського районного відділу поліції ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене начальником Пирятинського відділу Лубенської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12022170580000117 від 04.05.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України, про арешт майна задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучене майно, а саме:
- автомобіль марки «MAN» модель 18.463 днз. НОМЕР_1 , синього кольору, 2002 р.в., номер шасі НОМЕР_3 , власник АТ «Таскомбанк» м. Київ Шевченківський район вул. Симона Петлюри 30, з напівпричепом марки «Janmil» моделі NW-1S, днз. НОМЕР_2 , чорного кольору, 2007 р.в.,номер шасі- НОМЕР_4 , власник ОСОБА_7 АДРЕСА_1 , які вилучені під час складання протоколу огляду місця події 04.05.2022, з позбавленням права відчуження, розпорядження та користуваня, які будуть зберігатися на майданчику Сектору поліцейської діяльності № 2 відділення поліції № 1 Лубенського РВП Головного управління Національної поліції в Полтавській області по вул. Стовповій, 11, смт. Чорнухи Чорнухинського району Полтавської області, до скасування арешту майна у встановленому Законом порядку;
- зразки речовини невідомого походження, які поміщені до трьох пластикових пляшок ємністю 2 л. та 1.5 л., які упаковані до двох поліетиленових пакетів, шляхом позбавлення права відчуження, розпорядження, використання, з метою приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, перетворення, які будуть зберігатися в камері зберігання речових доказів при Сектору поліцейської діяльності № 2 відділення поліції № 1 Лубенського РВП Головного управління Національної поліції в Полтавській області за адресою вул. Стовпова, 11, смт. Чорнухи Лубенського району Полтавської області.
Контроль за виконанням ухвали та відповідальність за збереження арештованого майна покласти на ст. слідчого СВ ВП №1 Лубенського районного відділу поліції ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 .
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Власник майна за наявності підстав має право заявити клопотання в порядку ст.174КПК України про скасування арешту повністю або частково.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Полтавського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Пирятинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2022 |
Оприлюднено | 17.05.2024 |
Номер документу | 104205750 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Пирятинський районний суд Полтавської області
Ощинська Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні