У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06.05.2022 Справа №607/5572/22
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в місті Тернополі, в приміщенні зали судових засідань, клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку, у кримінальному провадженні № 12022210000000060 від 09 квітня 2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області надійшло вказане клопотання, в якому слідчий просить надати дозвіл на проведення обшуку у транспортному засобі, яким користується ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме, у автомобілі марки/моделі Land Rover Range Rover сірого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , який перебуває у нього в користуванні, на підставі довіреності НОМЕР_4 від 20.04.2022 року, з метою відшукання та вилучення речей і документів, зокрема: комп`ютерної техніки, ноутбуків, мобільних телефонів, сім-карток (ідентифікаційний модуль абонента мобільного зв`язку), на яких зберігаються дані про обставини вчиненого кримінального правопорушення (зокрема телефонні з`єднання та листування між суб`єктами кримінального правопорушення), оптичні та електронні носії інформації, блокноти, записники, чорнові записи, аркуші паперу із рукописним текстом з інформацією про збір благодійних пожертв, а також сум незаконно отриманого прибутку, чеки про придбання товарів та послуг, грошові кошти, банківські картки, чеків про зняття готівки, документи на транспортні засоби, довіреності на право користування транспортними засобами, документи щодо створення благодійної організації «Благодійний фонд «Милосердя заради майбутнього»», зокрема реєстраційні документи, щодо створення юридичної особи, (звіт 1 ДФ), Декларацію по ПДВ, звітність з податку на нерухоме майно, по земельному податку, з транспортного податку, установчі документи благодійної організації «Благодійний фонд «Милосердя заради майбутнього»», інші речі та документи, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що підлягають встановленню у кримінальному провадженні.
В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що групою слідчих СУ ГУНП в Тернопільській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022210000000060 від 09 квітня 2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.
Встановлено, що ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований АДРЕСА_1 зареєстрований керівником благодійної організації «Благодійний фонд «Милосердя заради майбутнього»», код ЄДРПОУ 43372959, юридична адреса м. Тернопіль вул. Грушевського, 8/128, засновниками якої є ОСОБА_5 , АДРЕСА_1 та ОСОБА_7 , АДРЕСА_2 .
Далі, ОСОБА_6 у соціальній мережі «Facebook» створив сторінку під нік-неймом « ОСОБА_8 », на якій з 24.02.2022 з початку війни розміщує повідомлення про терміновий збір коштів для потреб Збройних Сил України, вказуючи номера власних рахунків, які відкриті у ПАТ КБ «ПриватБанк», на які необхідно перераховувати грошові кошти, як благодійну допомогу для потреб Збройних сил України, зокрема для закупівлі транспортних засобів, дронів, тепловізорів та ін.
Однак, окремі транспортні засоби, придбані ОСОБА_6 та його братом ОСОБА_5 за благодійні внески, та прозвітовані ОСОБА_6 у соціальній мережі «Facebook», як вже передані на передову лінію ведення бойових дій, фактично перебувають на території Тернопільської області та ін. областей України.
Окрім того, ОСОБА_6 , немаючи офіційних доходів, а отримавши на свій картковий рахунок № НОМЕР_2 в АТ КБ «ПриватБанк» добровільні пожертви для потреб Збройних сил України, використовує їх з метою одержання прибутку, шляхом оплати за придбання для власного користування мобільних телефонів та транспортного засобу.
Крім цього, в ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_6 до своєї злочинної діяльності залучив свого брата ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає АДРЕСА_3 , які обізнані у злочинній діяльності ОСОБА_6 та сприяють вчиненню кримінального правопорушення.
Також, в ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 імовірно у транспортному засобі марки/моделі Land Rover Range Rover сірого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , який перебуває у нього в користуванні, на підставі довіреності НОМЕР_4 від 20.04.2022 року, зареєстрована в реєстрі нотаріальних дій за №967, перевозить речі, які здобуті злочинним шляхом, який на праві власності належить ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Слідчий зазначає, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що в автомобілі марки/моделі Land Rover Range Rover сірого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , який перебуває в користуванні ОСОБА_5 , на підставі довіреності № НОМЕР_5 від 20.04.2022 року, зареєстрована в реєстрі нотаріальних дій за № 967, який на праві власності належить ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , можуть зберігатися речі та документи, які мають значення для кримінального провадження, зокрема:комп`ютерна техніка, ноутбуки, мобільні телефони, сім-картки (ідентифікаційний модуль абонента мобільного зв`язку), на яких зберігаються дані про обставини вчиненого кримінального правопорушення (зокрема телефонні з`єднання та листування між суб`єктами кримінального правопорушення), оптичні та електронні носії інформації, блокноти, записники, чорнові записи, аркуші паперу із рукописним текстом з інформацією про збір благодійних пожертв, а також сум незаконно отриманого прибутку, чеки про придбання товарів та послуг, грошові кошти, банківські картки, чеки про зняття готівки, документи на транспортні засоби, довіреності на право користування транспортними засобами, документи щодо створення благодійної організації «Благодійний фонд «Милосердя заради майбутнього»», зокрема реєстраційні документи, щодо створення юридичної особи, (звіт 1 ДФ), Декларацію по ПДВ, звітність з податку на нерухоме майно, по земельному податку, з транспортного податку, установчі документи благодійної організації «Благодійний фонд «Милосердя заради майбутнього»», інші речі та документи, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що підлягають встановленню у кримінальному провадженні, та оскільки вони мають суттєве значення для кримінального провадження та в подальшому будуть визнані речовим доказом у кримінальному провадженні, а також, існує ризик їх втрати чи знищення,а тому, в ході досудового розслідування виникла необхідність у проведенні обшуку в даному автомобілі.
Крім того, слідчий вказала, що доступ до речей не можливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку, шляхом витребування речей або за допомогою інших слідчих дій, передбачених КПК України, а тому, слідчий просила клопотання задовольнити.
У судовому засіданні слідчий клопотання підтримала з підстав, у ньому наведених, та просила його задовольнити.
Заслухавши доводи слідчого, вивчивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.
З матеріалів клопотання встановлено, що групою слідчих СУ ГУНП в Тернопільській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022210000000060 від 09 квітня 2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.
У клопотанні слідчий зазначає про необхідність надання дозволу на проведення обшуку у транспортному засобі, яким користується ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме, у автомобілі марки/моделі Land Rover Range Rover сірого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , який перебуває у нього в користуванні, на підставі довіреності НОМЕР_4 від 20.04.2022 року, з метою відшукання та вилучення речей і документів, зокрема: комп`ютерної техніки, ноутбуків, мобільних телефонів, сім-карток (ідентифікаційний модуль абонента мобільного зв`язку), на яких зберігаються дані про обставини вчиненого кримінального правопорушення (зокрема телефонні з`єднання та листування між суб`єктами кримінального правопорушення), оптичні та електронні носії інформації, блокноти, записники, чорнові записи, аркуші паперу із рукописним текстом з інформацією про збір благодійних пожертв, а також сум незаконно отриманого прибутку, чеки про придбання товарів та послуг, грошові кошти, банківські картки, чеків про зняття готівки, документи на транспортні засоби, довіреності на право користування транспортними засобами, документи щодо створення благодійної організації «Благодійний фонд «Милосердя заради майбутнього»», зокрема реєстраційні документи, щодо створення юридичної особи, (звіт 1 ДФ), Декларацію по ПДВ, звітність з податку на нерухоме майно, по земельному податку, з транспортного податку, установчі документи благодійної організації «Благодійний фонд «Милосердя заради майбутнього»», інші речі та документи, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що підлягають встановленню у кримінальному провадженні, оскільки вони мають суттєве значення для кримінального провадження.
Статтею 30 Конституції України та ст. 13 КПК України гарантовано недоторканність житла чи іншого володіння особи. Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ст. 233 КПК України, ніхто не має проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи з будь-якою метою, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьої цієї статті. Під іншим володінням розуміється транспортний засіб, земельна ділянка, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням; 8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
У відповідності до ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
За результатами розгляду клопотання та доданих до нього матеріалів, слідчий суддя зауважує, що проведеними слідчими (розшуковими) заходами встановлено, що до вчинення даного кримінального правопорушення може бути причетний ОСОБА_5 , який імовірно у транспортному засобі марки/моделі Land Rover Range Rover сірого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , який перебуває у нього в користуванні, на підставі довіреності НОМЕР_4 від 20.04.2022 року, зареєстрована в реєстрі нотаріальних дій за №967, перевозить речі, які здобуті злочинним шляхом, та в якому може зберігати знаряддя кримінального правопорушення.
Крім цього, слідчим суддею встановлено, що автомобіль марки /моделі Land Rover Range Rover сірого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , перебуває в користуванні ОСОБА_5 , на підставі довіреності № НОМЕР_5 від 20.04.2022 року, зареєстрована в реєстрі нотаріальних дій за № 967, та на праві власності на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 , належить ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Обставини, зазначені у клопотанні та можлива причетність ОСОБА_5 до вчинення кримінального правопорушення, досудове розслідування якого здійснюється в рамках даного кримінального провадження, підтверджуються зібраними в ході досудового розслідування доказами, зокрема: протоколами огляду від 14.04.2022, 21.04.2022, 25.04.2022, 27.04.2022; протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - аудіо контроль особи від 25.04.2022; протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж від 25.04.2022.
З врахуванням наведеного, слідчий суддя вважає, що слідчим доведено те, що в автомобілі марки/моделі Land Rover Range Rover сірого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , який перебуває в користуванні ОСОБА_5 , на підставі довіреності № НОМЕР_5 від 20.04.2022 року, зареєстрована в реєстрі нотаріальних дій за № 967, та на праві власності на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 , належить ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , можуть знаходитись відшукувані речі, які мають значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та відомості, які містяться в них, можуть бути використані, як докази у ньому, а в інший спосіб їх одержати не є можливим.
Під час розгляду клопотання встановлено, що є підстави вважати, що під час обшуку можуть бути знайдені докази, які мають суттєве значення для досудового розслідування, тому з метою відшукання вказаних речей, які можуть мати значення речових доказів у кримінальному провадженні, у зв`язку з чим необхідно провести обшук в автомобілі марки/моделі Land Rover Range Rover сірого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , який перебуває в користуванні ОСОБА_5 , на підставі довіреності № НОМЕР_5 від 20.04.2022 року, зареєстрована в реєстрі нотаріальних дій за № 967, та на праві власності на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 , належить ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Таке втручання в приватне життя є пропорційним, оскільки потреби досудового слідства в частині виконання завдань кримінального провадження обумовлюють необхідність проведення обшуку.
Крім цього, у відповідності до вимог п. 8 ч. 3 ст. 234 КПК України, слідчим суддею встановлено наявність ризиків знищення та/або приховування доказів, та не можливість отримати такі внаслідок проведення інших слідчих дій, а тому, з метою уникнення затягування часу і виявлення речових доказів, вказана слідча дія, на яку слідчий просить надати дозвіл - є найбільш ефективною та дієвою у вказаному кримінальному провадженні.
Відтак, приймаючи до уваги, що є достатні підстави вважати, що в автомобілі марки/моделі Land Rover Range Rover сірого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , який перебуває в користуванні ОСОБА_5 , на підставі довіреності № НОМЕР_5 від 20.04.2022 року, зареєстрована в реєстрі нотаріальних дій за № 967, та на праві власності на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 , належить ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , можуть знаходитись докази кримінального правопорушення, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються в ході слідства, та які мають значення для всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження № 12022210000000060 від 09 квітня 2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення частково.
Так, на думку слідчого судді, вимога надання дозволу для проведення обшуку з метою відшукання грошових коштів, а також, сум незаконно отриманого прибутку, інших речей та документів, не відповідає положенням п. 7 ч. 3 ст. 234 КПК України, оскільки у клопотанні про проведення обшуку не вказано індивідуальних ознак вказаних речей, у зв`язку із чим клопотання в цій частині задоволенню не підлягає.
Водночас, клопотання про надання дозволу на вилучення відшуканих речей і документів не підлягає задоволенню, оскільки відповідно до ч. 7 ст. 236 КПК України, при обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати документи, тимчасово вилучати речі, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном. Отже, про необхідність вилучення відшуканих речей під час обшуку рішення приймається безпосередньо особою, яка його проводить, а не слідчим суддею при вирішення питання про надання дозволу на обшук.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 234, 235, 309 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку, у кримінальному провадженні № 12022210000000060 від 09 квітня 2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України - задовольнити частково.
Надати дозвіл слідчому, прокурору в кримінальному провадженні № 12022210000000060 від 09 квітня 2022 року на проведення обшуку в автомобілі марки/моделі Land Rover Range Rover сірого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , який перебуває в користуванні ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , на підставі довіреності № НОМЕР_5 від 20.04.2022 року, зареєстрована в реєстрі нотаріальних дій за № 967, та на праві власності на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 , належить ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , з метою виявлення, фіксації та відшукання комп`ютерної техніки, ноутбуків, мобільних телефонів, сім-карток (ідентифікаційний модуль абонента мобільного зв`язку), на яких зберігаються дані про обставини вчиненого кримінального правопорушення (зокрема телефонні з`єднання та листування між суб`єктами кримінального правопорушення), оптичні та електронні носії інформації, блокноти, записники, чорнові записи, аркуші паперу із рукописним текстом з інформацією про збір благодійних пожертв, чеки про придбання товарів та послуг, банківські картки, чеків про зняття готівки, документи на транспортні засоби, довіреності на право користування транспортними засобами, документи щодо створення благодійної організації «Благодійний фонд «Милосердя заради майбутнього»», зокрема, реєстраційні документи, щодо створення юридичної особи, (звіт 1 ДФ), Декларацію по ПДВ, звітність з податку на нерухоме майно, по земельному податку, з транспортного податку, установчі документи благодійної організації «Благодійний фонд «Милосердя заради майбутнього»».
У іншій частині клопотання - відмовити.
Ухвала слідчого судді надає дозвіл слідчому, прокурору в кримінальному провадженні № 12022210000000060 від 09 квітня 2022 року, право проникнути в автомобіль марки/моделі Land Rover Range Rover сірого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , який на праві власності належить ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ,лише один раз.
Строк дії ухвали слідчого судді встановити протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2022 |
Оприлюднено | 08.05.2023 |
Номер документу | 104207236 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Вийванко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні