Справа № 201/2348/22
Провадження 1-кс/201/687/2022
УХВАЛА
Іменем України
15 квітня 2022 року м. Дніпро
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , з секретарем судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання заступника начальника відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України, органами, які ведуть боротьбу з організованою і транснаціональною злочинністю, та координації діяльності правоохоронних органів ОСОБА_3 , про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 42022050000000058 від 08.04.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 15, ч. 2 ст. 191 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор звернувся до слідчого судді з клопотанням про арешт майна.
В обґрунтування клопотання пркоурор посилався на те, що у провадженні відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Донецькій області перебуває кримінальне провадження № 42022050000000058 від 08.04.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 15, ч. 2 ст. 191 КК України.
Вказане досудове розслідування проводиться за фактом спроби заволодіння коштами Незалежної професійної спілки працівників прокуратури Донецької області (код ЄДРПОУ 35099111, юридична адреса: вул. Морських Десантників 96, смт Мангуш, Донецької області) посадовими особами вищезазначеної спілки.
Підставою для початку досудового розслідування став рапорт заступника начальника управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України, органами, які ведуть боротьбу з організованою і транснаціональною злочинністю, та координації діяльності правоохоронних органів про готування до вчинення кримінального правопорушення, а саме щодо привласнення грошових коштів, які зберігаються на рахунках Незалежної професійної спілки працівників прокуратури Донецької області.
Так, на даний час, на території Донецької області розташована та діє Незалежна професійна спілка працівників прокуратури Донецької області (код ЄДРПОУ 35099111, юридична адреса: вул. Морських Десантників 96, смт Мангуш, Донецької області) (далі Профспілка), головою якої є ОСОБА_4 .
Вищезазначена профспілка діє відповідно до Конституції України, Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", Кодексу законів про працю, інших законів України та нормативно-правових і трудових актів, загальноприйнятих норм і принципів міжнародного права, конвенцій Міжнародної організації праці та Статуту затвердженого протоколом конференції Профспілки від 17.11.2016 № 14 (далі Статут).
Відповідно до ст. ст. 85, 88 Статуту Профспілки, вона є юридичною особою, яка здійснює свої повноваження через виборні органи, має відокремлене майно, може від свого імені набувати майнових та особистих немайнових прав, нести обов`язки, бути позивачем й відповідачем в судах та має рахунки в установах банків, печатку та штамп встановленого зразка.
Окрім того, відповідно до Статуту Профспілка, її організаційні ланки мають у власності кошти та інше майно, необхідне для здійснення статутної діяльності та можуть використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Профспілки, а також для реалізації мети (цілей, завдань) та напрямків діяльності, визначених Статутом.
Відповідно до ст. 66 Статуту голова Профспілки спрямовує діяльність профспілкових органів на виконання статутних завдань, рішень конференції відкриває рахунки в установах банків, має право першого підпису на документах Профспілки.
Відповідно до отриманої інформації, голова Профспілки ОСОБА_4 на даний час перебуває на території Донецької області, яка тимчасово є не підконтрольною та останній раз виходила на телефонний зв`язок 21.03.2022 та у телефонній розмові відмовилась вжити будь-які заходи пов`язані із збереженням та використанням коштів Профспілки. Водночас, у телефонній розмові остання висловлювала думки щодо можливої взаємодії із відповідними структурами російської федерації.
Таким чином, є обґрунтовані підстави вважати, що ОСОБА_4 , шляхом зловживання своїм службовим становищем, може заволодіти грошовими коштами, які перебувають на рахунках профспілкової організації, на користь третіх осіб пов`язаних із російською федерацією, що свідчить про готування до вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.
Відповідно до вимог КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
У даному випадку об`єктом вчинення кримінального правопорушення є грошові кошти, які містяться на рахунку Незалежної професійної спілки працівників прокуратури Донецької області.
В ході досудового розслідування, процесуальним керівником у провадженні, до Донецької обласної прокуратури надано запит щодо коштів та рахунків наявних в Незалежної професійної спілки працівників прокуратури Донецької області, у тому числі коштів які були перераховані останнім Донецькою обласною прокуратурою.
Відповідно до отриманої інформації, на теперішній час в Незалежної професійної спілки працівників прокуратури Донецької області наявний розрахунковий рахунок НОМЕР_1 у філії Донецьке обласне управління публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», на який здійснюється перерахування членських внесків Донецькою обласною прокуратурою.
Прокурор надав суду заяву, в якій останній просив розглянути клопотання без його участі та засобів технічної фіксації. Просив задовольнити клопотання та накласти арешт на майно.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно із ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений на гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
У даному випадку, з врахуванням положень ч. 10 ст. 170 КПК України, у сторони обвинувачення виникла необхідність у накладенні арешту на належні Незалежної професійної спілки працівників
Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно з ч. 4 ст.173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна.
Враховуючи вищевикладене, суддя слідчий прийшов до висновку, що з метою збереження речового доказу застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна, а саме грошових коштів, які знаходяться на банківському рахунку та яке є предметом злочину, є необхідним та достатнім у даному кримінальному провадженні, оскільки сприятиме досягненню мети швидкого, повного, неупередженого досудового розслідування, а також запобігатиме настанню будь-яких негативних наслідків, зокрема, привести до подальшої перереєстрації (відчуження) нерухомості, яка виступає предметом злочину.
Керуючись ст. ст. 98, 170, 172, 173 КПК України, суддя слідчий,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора задовольнити.
Накласти арешт на грошові кошти Незалежної професійної спілки працівників прокуратури Донецької області (код ЄДРПОУ 35099111), що знаходяться на банківському рахунку UA173351060000026005300108522 відкритому у філії Донецьке обласне управління публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» розташованого у м. Краматорськ.
Реквізити юридичної особи: АТ «Державний ощадний банк України», ЄДРПОУ 00032129, МФО 300465, юридична адреса: вул. Госпітальна, 12-г, м. Київ 01001, електронна адреса: contact-centre@oschadbank.ua, шляхом зупинення видаткових операцій з коштами, які надійшли на зазначені вище рахунки, вже знаходяться на них та які надходитимуть в подальшому.
В порядку виконання ухвали про накладення арешту зобов`язати службових осіб АТ «Державний ощадний банк України» повідомити письмово Донецьку обласну прокуратуру про залишок грошових коштів, які знаходяться на вищезазначених рахунках на момент отримання ними ухвали, а також про факти надходження грошових коштів на такі рахунки протягом строку дії ухвали.
Ухвала підлягає негайному виконанню на всій території України. Відповідно до
ч. 1 ст. 175 КПК України ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п`яти днів з моменту її оголошення.
Подання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2022 |
Оприлюднено | 17.05.2024 |
Номер документу | 104216957 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Федоріщев С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні