Рішення
від 08.05.2022 по справі 922/23/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.05.2022м. ХарківСправа № 922/23/22

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Новікової Н.А.

розглянувши справу у порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи

за позовом Інституту сцинтиляційних Матеріалів Національної академії наук України 61072, м. Харків, пр-т Науки, буд. 60, код 23756522; до відповідача Приватного акціонерного товариства "Технологічний парк "ІНСТИТУТ МОНОКРИСТАЛІВ" 61072, м. Харків, пр-т Науки, буд. 60, код 30954664; про стягнення заборгованості за договором оренди № 49 від 05.01.2021 в сумі 16678,33 грн,

Суть справи.

04 січня 2022 року Інститут сцинтиляційних матеріалів Національної академії наук України звернувся до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до Приватного акціонерного товариства «Технологічний парк «Інститут Монокристалів», в якій просить стягнути з відповідача на свою корить заборгованість за договором оренди № 49 від 05.01.2021 в сумі 16678,33 грн, яка складається з: орендної плати в сумі 14313,23 грн; пені за несвоєчасне внесення орендної плати в сумі 1124,99 грн; штрафу в сумі 1001,93 грн; пені за несвоєчасну сплату комунальних платежів у сумі 238,18 грн; а також просить стягнути з відповідача судовий збір у сумі 2270,0 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідачем в порушення вимог положень п. 3.1 договору оренди нежитлового приміщення №01/11-Е від 01.11.2019 не здійснювалась своєчасна сплата орендної плати у зв`язку з чим, у т.ч не здійснено відшкодування витрат за комунальні платежі, у відповідача виникла заборгованість у розмірі 16678,33 грн, з якої : 14313,23 грн - сума боргу з орендної плати ; 1124,99 грн - сума пені за несвоєчасне внесення орендної плати; 1001,93 грн - сума штрафу ; 238,18 грн- сума пені за несвоєчасну сплату комунальних платежів.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 10 січня 2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі №922/23/22. Розгляд справи № 922/23/22 вирішено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами. Встановлено відповідачеві строк 15 днів з дня вручення цієї ухвали для подання відзиву та заяви із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження. Встановлено позивачеві строк 5 днів на подання до суду відповіді на відзив з дня його отримання. Роз`яснено сторонам, що у випадку неподанням відповідачем відзиву та/або клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, а також не поданням позивачем відповіді на відзив у строки встановлені цією ухвалою розгляд справи буде відбуватися за наявними матеріалами після спливу строку встановленого для подання відповідачем клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження та в межах строків встановлених ст. 248 ГПК України.

Приватне акціонерне товариство «Технологічний парк «Інститут Монокристалів», наданими відповідачу процесуальними правами не скористався у встановлений статтею 251 Господарського процесуального кодексу України строк відзив на позовну заяву до суду не подав.

Матеріали справи містять докази вручення ухвали суду про відкриття провадження у справі позивачу та відповідачу.

Згідно з ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Відтак, в силу положення пункту 3 частини 6 статті 242 ГПК України, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення, вважається днем вручення відповідачу ухвал суду.

Згідно з частиною 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Таким чином, всім учасникам справи надано можливість для висловлення своєї правової позиції по суті позовних вимог та судом дотримано, під час розгляду справи, обумовлені чинним ГПК України процесуальні строки для звернення із заявами по суті справи та іншими заявами з процесуальних питань.

За висновками суду, в матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у справі матеріалами.

Частиною четвертою статті 240 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Розглянувши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, всебічно та повно перевіривши матеріали справи та надані докази, суд встановив наступне.

Відповідно до ст. 11 ЦК України, цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.

Згідно зі ст. 509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.

Частина 1 статті 202 ЦК України передбачає, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Частина 1 статті 626 ЦК України передбачає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

За приписами ст. 173 ГК України, господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених Господарським кодексом України, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, в тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, в тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Частиною 1 ст. 181 ГК України встановлено, що господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками.

05 січня 2018 року між Інститутом сцинтиляційних матеріалів Національної академії наук України ( надалі ІСМА НАН України, Орендодавець або Позивач ) і Приватним акціонерним товариством «Технологічний парк «Інститут Монокристалів» укладено договір оренди нерухомого майна, що знаходиться у віддані НАН України та обліковується на балансі Інституту сцинтиляційних матеріалів Національної академії наук України №49, (надалі - Договір оренди).

Відповідно до п. 1.1 Договору оренди орендодавець передав, а орендар прийняв в строкове платне користування державне майно : примішення №9,10,11,13,14 ( далі Майно) загальною площею 76,0кв.м, розташоване за адресою :61072, м. Харків, пр. Науки, 60, на першому поверсі лабораторно - виробничого комплексу, що перебуває на балансі Інституту сцинтиляційних матеріалів Національної академії наук України.

За умовами п. 1.2 Договору, майно передається в оренду з метою використання під офіс.

Сторонами договору визначено, що Орендар вступає у строкове користування майном у термін, указаний у договору, але не раніше дати підписання сторонами цього Договору та акта приймання - передачі Майна. ( п. 2.1 Договору).

Пунктом 3.1 Договору сторонами погоджено, що орендна плата визначаються в установленому законом порядку на підстави Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 1995 року №786 зі змінами, або за результатами конкурсу на право оренди державного Майна і становила без ПДВ за перший (базовий) місяць оренди і становить 4908,98грн.

Крім орендної плати орендар сплачує по розрахункам орендодавця: відшкодування податку на землю, відшкодування комунальних платежів, витрати на утримання будинку та прилеглої території, інші витрати за договором про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг орендарю.

Відповідно до п.3.3. та п.3.4. орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць. Індекси інфляції розраховуються Державною службою статистики України. Орендна плата перераховується орендарем відповідно до вимог чинного законодавства за весь час фактичного користування приміщенням щомісячно не пізніше 20 числа поточного місяця.

Згідно п.3.11. у разі припинення (розірвання) договору оренди орендар сплачує орендну плату до дня повернення майна за актом приймання-передачі включно. Закінчення строку дії договору оренди не звільняє орендаря від обов`язку сплатити заборгованість за орендною платою, якщо така виникла у повному обсязі, враховуючи санкції, орендодавцю.

Відповідно до п.10.1. цей договір укладено строком на 3 роки до 30.12.2020 включно.

Додатками до вказаного договору, які є його невід`ємною і складовою частиною є :

- розрахунок орендної плати;

- акт приймання - передачі орендованого майна;

- план - схема орендованих приміщень;

- звіт про незалежну оцінку майна, що передається в оренду ( з рецензією);

- витяг з Державного реєстру щодо реєстрації Договору ( у випадку оренди нерухомого майна на термін, не менший ніж три роки).

05.01.2015 між ІППЕ НАН України (Орендодавець) та ПрАТ «Технологічний парк «Інститут Монокристалів» (орендар) підписано додаток №1 до договору про відшкодування витрат на комунальні послуги, відповідно до якого орендар зобов`язується відшкодувати наступні витрати: за електроенергію, за теплоенергію, за міське водопостачання, за стічні води.

Додатком №1 сторонами погоджено порядок відшкодування витрат на комунальні послуги.

В подальшому між сторонами укладено додаткову угоду №1 від 27.07.2018, відповідно до якої внесено зміни до п.1.1. та 3.1 Договору оренди, інші умови залишено без змін.

Зазначеною додатковою угодою змінено площу орендованого приміщення та та змінено розмір орендної плати, листопад 2017 з січня 2018 по липень 2018 - 4908,98грн., з 01 серпня 2018 -3676,73грн.

Додатковою угодою № 2 від 27.07.2018 у зв`язку з поверненням орендарем частини орендованого майна внесено зімни у п.4.2 Додатку №1 до договору оренди №49 від 05.01.2018 щодо порядку здіснення розрахунку на відшкодування витрат на комунальні послуги.

Додатковою угодою № 3 від 20.01.2020 до договору оренди № 49 від 05.01.2018 внесено зміни у п.5.1 Додатку №1 до договору оренди № 49 від 05.01.2018, відповідно до яких сторони домовились про наступне : « Не пізніше числа місяця, наступного за звітним ( розрахунковим), орендодавець зобов`язаний надати Орендарю акти на відшкодування комунальних послуг разом з рахунками для сплати комунальних платежів». Усі інші пункти договору залишено без змін.

Додатковою угодою Додатковою угодою № 4 від 31.03.2020 до договору оренди № 49 від 05.01.2018 внесено зміни у п.1.1 та 3.1 Договору оренди № 49 від 05.01.2018, відповідно до яких змінено площу орендованого приміщення та змінено розмір орендної плати з 01 січня 2018 року по 31 липня 2018 року - 4908,98грн; з 01 серпня 2018 по березень 2020 - 3676,73грн; з 01 квітня 2020 року - 2649,67грн. Усі інші пункти договору залишено без змін.

У зв`язку зі зміною площі орендованого приміщення 31.03.20 сторони уклали додаткову угоду Додатковою угодою № 5 зімни у п.4.2 Додатку №1 до договору оренди №49 від 05.01.2018 щодо порядку здіснення розрахунку на відшкодування витрат на комунальні послуги.

Також, 30 грудня 2020 року сторони уклали Додаткову угоду №6 до Договору оренди № 49 від 05.01.2018, відповідно до якої стонами погоджено викласти Договір оренди № 49 від 05.01.2018 у новій редакції .

Умовами договору визначено:

Орендоване державне майно : примішення №9,10, загальною площею 35,7кв.м, розташоване за адресою :61072, м. Харків, пр. Науки, 60, на першому поверсі лабораторно - виробничого комплексу, що перебуває на балансі Інституту сцинтиляційних матеріалів Національної академії наук України.

- Розмір орендної плати в м`ясець становить 2795,35грн.

- Строк дії договору 5 років до 30 грудня 2022 року.

Додатковою угодою Додатковою угодою №7 від 30.12.2020 до договору оренди № 49 від 05.01.2018 сторони домовились вилучити розділ 8 «Строк дії Додатку» з додатку №1.

Додатковою угодо №8 від 15.03.2020 до договору оренди № 49 від 05.01.2018 внесено зміни п.15 договору щодо реквізитів сторін.

Додатковою угодо №9 від 05.04.20212 до договору оренди № 49 від 05.01.2018 внесено зміни до абзацу 2 пункту 3.1 договору оренди № 49 від 05.01.2018, а також внесено зміни до п. 1 Додатку №1, відповідно до яких орендар зобов`язується відшкодувати наступні витрати: за електроенергію, за теплоенергію, за міське водопостачання, за стічні води, компенсує витрати орендаря за користування земельною ділянкою.

Додатковою угодо №10 від 04.08.2021 до договору оренди № 49 від 05.01.2018, внесено зміни в п.12.1 договору.

Матеріали справи свідчать, що Актом приймання - передачі від 05.01.2018 позивач передав а відповідач прийняв в тимчасове платне користування нежитлові приміщення № №9,10,11,13,14 ( далі Майно) загальною площею 76,0кв.м, розташоване за адресою :61072, м. Харків, пр. Науки, 60, на першому поверсі лабораторно - виробничого комплексу, що перебуває на балансі Інституту сцинтиляційних матеріалів Національної академії наук України. В подальшому орендарем було повернуто частину орендованого приміщення орендарю, про що складено акти приймання передачі нерухомого майна від 31.07.2018, 31.03.2020,04.08.2021.

З матеріалів справи вбачається, що Орендодавець обов`язки, передбачені Договором виконав у повному обсязі, передав у тимчасове платне користування нежитлові приміщення зазначені у п.1.1. Договору.

Таким чином, відповідач у відповідності до положень п.п 3.1, 3.4. договору за період з січня 2018 по 15.08.2021 повинен був сплатити орендну плату у розмірі згідно умов договору, проте, як вбачається з розрахунку позивача та оборотно-сальдової відомості по рахунку відповідача, останнім рахується заборгованість за послуги оренди 7338,00грн., у зв`язку з чим, заборгованість зі сплати орендної плати у розмірі 16678,33грн.

Крім цього, як вбачається з матеріалів справи, між сторонами було складено та підписано Акти надання послуг з відшкодування витрат на комунальні послуги та сплату орендної плати, які підписані обома сторонами без зауважень.

До актів додано розрахунок :

- Акт надання послуг №227 від 5.03.2021 відшкодування витрат по опаленню, розподілу еклектичної енергії, теплопостачання, водопостачання, водовідведення на загальну суму - 1637,70грн.;

- Акт надання послуг №253 від 31.03.2021 відшкодування експлуатаційних витрат на суму 49,27грн;

- Акт надання послуг №289 від 31.03.2021 оренда приміщення на суму 3452,87грн.;

- Акт надання послуг №313 від 31.03.2021відшкодування податку на землю у розмірі 476, 22грн.;

- Акт надання послуг №367 від 08.04.2021 відшкодування витрат теплоенергії, водопостачання, водовідведення на загальну суму - 998,04грн.;

- Акт надання послуг №402 від 30.04.2021 оренда приміщення на суму 3535,27грн.

- Акт надання послуг №428 від 30.04.2021 відшкодування експлуатаційних витрат на суму 49,27грн;

- Акт надання послуг №504 від 31.05.2021 оренда приміщення на суму 3525,82

- грн.

- Акт надання послуг №505 від 31.05.2021 відшкодування експлуатаційних витрат на суму 49,27грн;

- Акт надання послуг №497 від 11.05.2021 відшкодування витрат по теплоенергії, водопостачання, водовідведення на загальну суму - 413,87грн.;

- Акт надання послуг №646 від 30.06.2021 оренда приміщення на суму 3592,51грн.;

- Акт надання послуг №700 від 30.06.2021 відшкодування експлуатаційних витрат на суму 49,27грн;

- Акт надання послуг №665 від 30.06.2021 відшкодування податку на землю на суму 430,74грн;

- Акт надання послуг №601 від 04.06.2021 відшкодування витрат по водопостачання, водовідведення на загальну суму - 12,50грн.;

- Акт надання послуг №740 від 05.07.2021 відшкодування витрат по водопостачання, водовідведення на загальну суму - 12,50грн.;

- Акт надання послуг №808 від 31.07.2021 відшкодування експлуатаційних витрат на суму 49,27грн;

- Акт надання послуг №773 від 31.07.2021 оренда приміщення на суму 3561,18грн..

Водночас, 12.05.2021 вих. №03-09/256 позивач звернувся до відповідача з вимогою про сплату заборгованості за договором оренди нежитлових приміщень №49 від 05.01.2018, в якій вимагав від відповідача протягом 5-ти робочих днів за днів з моменту одержання даної вимоги сплатити на користь позивача 66,49грн - пені.

Поряд з цим, 30.06.2021 вих. №03-09/316-1 позивач звернувся до відповідача з вимогою про сплату заборгованості за договором оренди нежитлових приміщень №49 від 05.01.2018, в якій вимагав від відповідача протягом 5-ти робочих днів за днів з моменту одержання даної вимоги сплатити на користь позивача 18221,43грн основного боргу та 180,86грн. - пені.

За твердженням позивача, відповідачем частково здійснено розрахунки за договором оренди нежитлових приміщень №49 від 05.01.2018, за розрахунками позивача за відповідачем за період з 15.04.2021 по 15.08.2021 наявна заборгованість зі сплати орендної плати у розмірі 14313,23 грн.

Згідно ч.1 ст. 283 ГК України, за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.

Відповідно до ч. 6 ст 283 ГК України, До відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно ч. 1 ст. 759 ЦК України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Згідно до ч. 1 ст. 760 ЦК України, предметом договору найму може бути річ, яка визначена індивідуальними ознаками і яка зберігає свій первісний вигляд при неодноразовому використанні (неспоживна річ).

Частиною 1 ст. 761 ЦК України, предметом договору найму може бути річ, яка визначена індивідуальними ознаками і яка зберігає свій первісний вигляд при неодноразовому використанні (неспоживна річ).

Частиною 1 ст. 762 ЦК України, за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Якщо розмір плати не встановлений договором, він визначається з урахуванням споживчої якості речі та інших обставин, які мають істотне значення.

Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 763 ЦК України, договір найму укладається на строк, встановлений договором.

Якщо строк найму не встановлений, договір найму вважається укладеним на невизначений строк.

Кожна із сторін договору найму, укладеного на невизначений строк, може відмовитися від договору в будь-який час, письмово попередивши про це другу сторону за один місяць, а у разі найму нерухомого майна - за три місяці. Договором або законом може бути встановлений інший строк для попередження про відмову від договору найму, укладеного на невизначений строк.

За змістом ст. 193 ГК України та ст. 525 ЦК України одностороння відмова від виконання зобов`язань, крім випадків, передбачених законом не допускається.

Відповідно до ст.ст. 627, 628, 629 ЦК України сторони є вільними в укладенні договору, зміст договору складається з умов, які визначаються на розсуд та за погодженням сторін, та умов, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства, договір укладений (підписаний сторонами) є обов`язковим для виконання кожної із сторін.

Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Як вбачається з матеріалів справи, та відповідно до положень п. 3.1 договору за період з 15 квітня 2021 по 15 серпня 2021 року відповідач повинен був сплатити орендну плату у розмірі загальному розмірі ще 14313,23грн.

Водночас, як вбачається з матеріалів справи, а саме з Актів надання послуг, доданих розрахунків та оборотно- сальдовій відомості по рахунку відповідача , останній в порушення умов договору сплачував орендну плату не в повному обсязі та з порушенням строків визначених у договору

Таким чином, станом на момент розгляду справи у відповідача утворилась заборгованість з оплати орендної плати у розмірі 14313,23грн., яку позивач просить стягнути.

В матеріалах справи відсутні, а відповідачем, не надано жодних належних та допустимих доказів, які б свідчили про виконання відповідачем зобов`язання щодо проведення повного та остаточного розрахунку з відповідачем, а тому, суд дійшов висновку про те, що вимога позивача в частині стягнення боргу в розмірі 14313,23грн. правомірна, обґрунтована та така, що не спростована відповідачем, а відтак є такою, що підлягає задоволенню.

Згідно зі ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Приймаючи до уваги, що відповідачем не здійснено остаточного розрахунку з позивачем щодо оплати орендної плати у порядку та строки визначені договором суборенди, суд дійшов висновку, що відповідач є таким, що прострочив виконання зобов`язання щодо сплати орендної плати за період з 15 квітня 2021 на суму 3452,87грн, з 15 травня 2021 року на суму 3535,27грн., з 15 червня 2021 року на суму 3525,82грн., з 15 липня 2021 року на суму 3592,51грн, з 15 серпня 2021 року 206,76грн.

Як вбачається з позовної заяви, внаслідок порушення відповідачем строків оплати орендної плати, позивач просить стягнути з відповідача 1363,17грн. - пені та 1001,93 - штрафу.

Пунктом 3.9 Договору оренди передбачено, що за порушення термінів сплати орендних або інших платежів за цим договором Орендар сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен день прострочення перерахування орендної плати та штраф у розмірі 7% від суми заборгованості.

Стаття 549 ЦК України визначає, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.

Згідно ст. 230 ГК України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.

Дослідивши матеріали справи, суд здійснивши власні розрахунки та перевіривши розрахунки пені, що надав позивач, дійшов висновку що такий розрахунок відповідає умовам договору, нормам ЦК України, ГК України та Закону України „Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань", у зв`язку з чим позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню в повному обсязі.

Дослідивши поданий позивачем розрахунок пені у розмірі 1363,17грн. та розрахунок штрафу у розмірі 1001,93, судом встановлено правомірність та обґрунтованість нарахованих позивачем сум, а отже позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.

Враховуючи наведене, позовні вимоги є обґрунтованими, підтвердженими доданими до матеріалів справи доказами, не спростованими відповідачем та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Підсумовуючи наведене, суд зазначає, що стягненню з відповідача на користь позивача заборгованість за договором оренди нерухомого майна, що знаходиться у віддані НАН України та обліковується на балансі Інституту сцинтиляційних матеріалів Національної академії наук України №49 від 05.01.2018 у розмірі 16678,33грн., з яких: 14313,23грн. - боргу з орендної плати, 1363,17грн. - пені та 1001,93грн. - штраф.

Пунктом 5 частини 1 статті 237 ГПК України передбачено, що при ухваленні рішення суд вирішує питання як розподілити між сторонами судові витрати.

Водночас, щодо розподілу судових витрат зі сплати судового збору суд зазначає, що відповідно до положень ст. 129 ГПК України, враховуючи що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю, суд дійшов висновку, що витрати щодо сплати судового збору підлягають стягненню з відповідача у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст. 4, 12, 20, 73, 74, 76-79, 86, 129, 231, 236-238 ГПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Технологічний парк «Інститут Монокристалів» ( 61072, м. Харків, пр-т Науки, буд. 60, код 30954664) на користь Інституту сцинтиляційних матеріалів Національної академії наук України ( 61072, м. Харків, пр-т Науки, буд. 60, код 23756522) заборгованість за договором оренди нерухомого майна, що знаходиться у віддані НАН України та обліковується на балансі Інституту сцинтиляційних матеріалів Національної академії наук України №49 від 05.01.2018 у розмірі 16678,33грн., з яких: 14313,23грн. - боргу з орендної плати, 1363,17грн. - пені та 1001,93грн. - штрафу та судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 2270,00грн.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Позивач: Інститутсцинтиляційних матеріалів Національної академії наук України ( 61072, м. Харків, пр-т Науки, буд. 60, код 23756522;

Відповідач: Приватне акціонерне товариство «Технологічний парк «Інститут Монокристалів» ( 61072, м. Харків, пр-т Науки, буд. 60, код 30954664;

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Східного апеляційного господарського суду через Господарський суду Харківської області протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено та підписано 09.05.2022.

Суддя Н.А. Новікова

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення08.05.2022
Оприлюднено24.06.2022
Номер документу104218077
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/23/22

Рішення від 08.05.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Новікова Н.А.

Ухвала від 10.01.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Новікова Н.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні