Справа № 555/84/22
Номер провадження 1-кс/555/12/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" травня 2022 р. м.Березне
Березнівський районний суд Рівненської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні вм.Березнеклопотання слідчого СВ відділення поліції № 4 Рівненського РУП ГУ НП в Рівненській області лейтенант поліції ОСОБА_3 погоджене з начальникомБерезнівського відділу Здолбунівської окружної прокуратури ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні №12022181060000012 (ЄРДР від 14.01.2022) за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ відділенняполіції №4Рівненського РУПГУ НПв Рівненськійобласті лейтенантполіції ОСОБА_3 звернувся досуду зклопотанням погодженез начальником Березнівського відділу Здолбунівської окружної прокуратури ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні №12022181060000012 (ЄРДР від 14.01.2022) за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України.В обґрунтування клопотання вказує, що 14січня 2022року о10.11год.до відділенняполіції №4Рівненського РУПГУ НПв Рівненськійобласті черезсекретаря надійшловідношення головноголісничого ДП«Березнівський лісгосп»,про те,що 13січня 2022року,невстановлена особа,перебуваючи поблизус.Балашівка,Рівненського районуРівненської областів серединілісового масивуу кварталі96виділі 13на ділянціз кадастровимномером 5620480400:01:008:0301,здійснила незаконнупорубку деревпороди «сосназвичайна»,«вільха» та«береза».14.01.2022слідчим оглянутоземельну ділянкуз кадастровимномером 5620480400:01:008:0301,що розташованав серединілісового масивупоблизу с.Балашівка,Рівненського районуРівненської областіу кварталі96виділі 13,де буловиявлено тавилучено деревинузагальною кубомасою13метрів кубічних,довжина даноїдеревини єрізною,колоди поріддерев «сосназвичайна»,«вільха» та«береза»,з`ясовано,що виявлената вилученадеревина нещодавнозрізана,про щосвідчить їїхарактерний зовнішнійвигляд,окрім того,будь-якихбирок (чіпів)на нійне виявлено,окрім деревинина вищевказанійділянці вході оглядубуло виявлено38(тридцятьвісім)пнів деревпорід «сосназвичайна»,«вільха» та«береза»,різних розмірів,з якихбуло зробленозрізи тавказані зрізибуло опечатановідповідними биркамиі вилученодо відділенняполіції №4Рівненського РУПГУ НПв Рівненськійобласті довирішення питаньпо суті.Враховуючивсі вищевказаніобставини можназробити висновок,що невстановленіособи здійснювалипорубку деревинипороди «сосназвичайна»,«вільха» та«береза» незаконно.14.01.2022слідчий своєюпостановою вилученемайно,а саме:-деревину загальноюкубомасою 13метрів кубічних порід дерев «сосна звичайна», «вільха» та «береза», 38 (тридцять вісім) зрізів з пнів дерев порід «сосна звичайна», «вільха» та «береза», відповідно до вимог ст. 100 КПК України визнав речовими доказами у кримінальному провадженні, приєднав до матеріалів кримінального провадження та визначив місце подальшого їх зберігання кімната тимчасового зберігання речових доказів відділення поліції № 4 Рівненського РУП ГУ НП в Рівненській області (м. Березне, вул. Київська, 12, Рівненської області), деревину загальною кубомасою 13 метрів кубічних передано на відповідальне зберігання мастру лісу Березнівського ЛГ Березнівського лісництва ОСОБА_5 , які зберігаються на проміжному складі Березнівського лісництва кварталі 46.
Прокурор та слідчий в судове засідання не з`явилися - подали до суду заяви про розгляд справи без їх участі, клопотання підтримали.
Представник власника майна подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, не заперечує щодо задоволення клопотання .
Суд, вивчивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
За змістом ст. ст.170,171 КПК Україниарештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цьогоКодексуарешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.
Слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другійстатті 167 цього Кодексу.
Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Із врахуваннямвказаних обставин,виявлене тавилучене майно,а саме:-деревину загальноюкубомасою 13метрів кубічних порід дерев «сосна звичайна», «вільха» та «береза», 38 (тридцять вісім) зрізів з пнів дерев порід «сосна звичайна», «вільха» та «береза», відповідно до ст. 98 КПК України являються речовими доказами, як матеріальні об`єкти, які зберегли на собі сліди кримінального правопорушення та можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, які з метою збереження підлягають арешту, для запобігання можливості їх приховування, зникнення, знищення, використання, пересування, передачі чи відчуження.
Керуючись ст.ст. 170-173 КПК ,дослідивши вищевказані докази в судовому засіданні, суд дійшов до висновку про те, що матеріали, надані, вказують на те, що існують як загальні підстави заходів забезпечення кримінального провадження так і підстави для задоволення клопотання про арешт .
На підставі ст.132,170-173 КПК України, суд ,
У Х В А Л И В:
Задовольнити клопотання слідчого та накласти арешт на тимчасово вилучене майно речові докази у кримінальному провадженні №12022181060000012(ЄРДРвід 14.01.2022)за ч.1ст.246КК України,а саме:-деревину загальноюкубомасою 13метрів кубічних порід дерев «сосна звичайна», «вільха» та «береза», 38 (тридцять вісім) зрізів з пнів дерев порід «сосна звичайна», «вільха» та «береза», які були виявлені та вилучені слідчим в ході проведення огляду місця події як тимчасово вилучене майно, тим самим заборонивши їх відчуження, розпорядження та користування до скасування у встановленому КПК України порядку.
Ухвала може бути оскаржена протягом п"яти днів з дня її проголошення до Рівненського апеляційного суду.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Березнівський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 04.05.2022 |
Оприлюднено | 17.05.2024 |
Номер документу | 104227541 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Березнівський районний суд Рівненської області
Мельничук Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні