Справа №718/715/22
Провадження №2/718/200/22
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.05.2022 року м.Кіцмань Чернівецька область
Кіцманський районний суд Чернівецької області у складі:
головуючого суддіСкорейка В.В.
секретаря судових засідань Гайдей А.М.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м. Кіцмань цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Мамаїсвьскої сільської ради Чернівецького району Чернівецької області про визнання права власності на спадкове майно,-
У С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до Кіцманського районного суду Чернівецької області із позовом до Мамаїсвьскої сільської ради Чернівецького району Чернівецької області про визнання права власності на спадкове майно.
Свої вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_2 . Після його смерті залишилося спадкове майно, яке складається із земельної ділянки розміром 1,84 га, цільове призначення якої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Мамаївської сільської ради Кіцманського району Чернівецької області, і яка згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯБ № 197713 належить ОСОБА_2 .
Вказує, що спадкоємцями майна, яке залишилось після смерті ОСОБА_2 є дочка померло ОСОБА_1 , яка у встановлений законом строк прийняла спадщину.
Зазначає, що в нотаріальній конторі отримати свідоцтво про право на спадщину не має змоги, так як у неї відсутній оригінал правовстановлюючого документу на земельну ділянку, а тому просить винести рішення, яким визнати за позивачкою право власності на вищевказану земельну ділянку.
Позивачка ОСОБА_1 у підготовче судове засідання не з`явилася, однак подала до суду письмову заяву про підтримання позову та розгляд справи за її відсутності.
Представник Мамаївської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області у підготовче судове засідання не прибув, подав до суду письмову заяву про визнання позову та розгляд справи за його відсутності.
Частиною 3 ст. 211 ЦПК України передбачено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних в суду матеріалів.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Враховуючи подані до суду заяви, дослідивши матеріали справи, з`ясувавши дійсні обставини справи, права та обов`язки сторін та перевіривши їх доказами, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 30.12.2020 року.
ОСОБА_3 є дочкою ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 09.08.1989 року.
Відповідно до копії Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯБ № 197713 від 18.10.2005 року власником земельної ділянки, яка розташована на території Мамаївської сільської ради Кіцманського району Чернівецької області, цільове призначення якої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер: 7322586500:02:001:0082, розміром 1,84 га, є померлий ОСОБА_2 . Згідно із висновку про експертну грошову оцінку вартість ділянки складає 26 680 грн.
Із копії спадкової справи, яка надана Кіцманською державною нотаріальною конторою слідує, що 20.10.2021 року постановою державного нотаріуса Кіцманської державної нотаріальної контори представнику позивача відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом у зв`язку із тим, що нею пропущено шестимісячний строк для прийняття спадщини. Рішенням Кіцманського районного суду Чернівецької області від 22.12.2021 року ОСОБА_1 визначено додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини. 09.02.2022 року постановою державного нотаріуса Кіцманської державної нотаріальної контори представнику позивача відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом у зв`язку із тим, що нею не подано правовстановлюючого документу на земельну ділянку про належність її спадкодавцю ОСОБА_2 .
Статтею 1216 ЦК Українивизначено, що спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно дост. 1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Частиною першоюстатті 1218 ЦК Українипередбачено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно ізст. 1222 ЦК України, спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини. Спадкоємцями за заповітом можуть бути юридичні особи та інші учасники цивільних відносин (стаття 2 цього Кодексу).
Відповідно дост. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Частина першастатті 1268 ЦК Українирегламентує, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Згідност.1273-1274 Цивільного кодексу Україниспадкоємець за законом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь кого-небудь із спадкоємців за законом незалежно від черги.
Визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку є винятковим способом захисту, що має застосовуватися, якщо існують перешкоди для оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку, в тому числі й у випадку визначення судом за позовом спадкоємця додаткового строку для прийняття спадщини.
Аналізуючи зібрані у справі докази у їх сукупності, приймаючи визнання позову відповідачем, суд вважає доведеним той факт, що відповідно до вимог закону позивач належним чином прийняла спадщину після смерті ОСОБА_2 , а у зв`язку з відсутністю у спадкоємця правовстановлюючих документів на спадкове майно не може оформити на нього право власності, що унеможливлює в повній мірі володіти та користуватись ним, а також виходячи з положень ст. 27 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень», за яким рішення суду стосовно речових прав на нерухоме майно є правовстановлюючим документом, що підтверджує право власності на вказане майно, тому у сукупності встановлених обставин є підстави для задоволення позову про визнання за ОСОБА_1 права власності на земельну ділянку розміром 1,84 га, цільове призначення якої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Мамаївської сільської ради Чернівецького (Кіцманського) району Чернівецької області.
На підставі ст.ст. 328, 346, 392, 1216-1218, 1220-1221, 1223, 1261, 1268 ЦК Українита керуючись ст.ст. 12,13, 16, 49, 82, 200,206, 211, 247, 263 - 265, 268,273 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Позов ОСОБА_1 до Мамаїсвьскої сільської ради Чернівецького району Чернівецької області про визнання права власності на спадкове майно задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,жителькою с.МамаївціЧернівецький районЧернівецька область,паспорт НОМЕР_3 ,право власностіна спадковемайно,а саме:на земельну ділянку згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯБ № 197713 виданого 18.10.2005 року на підставі розпорядження Кіцманської РДА № 312 від 03.06.2005 року, площею 1,84 га, кадастровий номер: 7322586500:02:001:0082, цільове призначення якої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Мамаївської сільської ради Чернівецького (Кіцманського) району Чернівецької області, що належали на праві власності ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Судове рішення не проголошувалося в силу ч. 4ст. 268 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Чернівецького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя Василь Скорейко
Суд | Кіцманський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 10.05.2022 |
Оприлюднено | 21.06.2022 |
Номер документу | 104261335 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Кіцманський районний суд Чернівецької області
Скорейко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні