Постанова
від 29.06.2010 по справі 2а-1885/10/1470
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



  

Миколаївський окружний адміністративний суд  

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055  

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 29.06.2010 р.                                                                                 Справа № 2а-1885/10/1470  

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Устинова І.А. за участю секретаря судового засідання Непомящої А.О. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Прокурора Єланецького району Миколаївської області,

в інтересах держави в особі  Миколаївського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку,

до відкритого акціонерного товариства «Єланецьке АТП»,

за участю представників від позивача: не з’явився.

від відповідача: не з’явився.

У справі приймає участь прокурор Брезіцький В.С.  

про стягнення штрафних санкцій в сумі 17000 грн.

ВСТАНОВИВ:

   Прокурор Єланецького району Миколаївської області в інтересах держави в особі Миколаївського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку пред’явлено позов про стягнення з відкритого акціонерного товариства «Єланецьке АТП» штрафних санкцій в сумі 17000 грн.

У судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав повністю.

        Відповідач у судове засідання не з’явився, про дату та час слухання справи повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив.  Суд вважає, що справа може бути розглянута по суті на підставі наявних у справі доказів, а відсутність повноважного представника відповідача, відповідно до ст. 128 КАС України, не перешкоджає вирішенню спору.

      Проаналізувавши матеріали справи, пояснення прокурора суд приходить до наступних виводів.

        Відкрите акціонерне товариство «Єланецьке АТП»є юридичною особою та включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Відповідно до вимог Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок”, відповідач, як акціонерне товариство вважається емітентом цінних паперів (акцій).

           Згідно статті 39 Закону України «Про господарські товариства»:

    Рішення про зменшення статутного (складеного) капіталу акціонерного товариства приймається у тому ж порядку, що і про збільшення його статутного (складеного) капіталу.

        Зменшення статутного (складеного) капіталу здійснюється шляхом зменшення номінальної вартості акцій або зменшення кількості акцій шляхом викупу частини акцій у їх власників з метою анулювання цих акцій.

       Зменшення статутного капіталу акціонерного товариства допускається після повідомлення про це всіх його кредиторів у порядку, встановленому законом. При цьому кредитори товариства мають право вимагати дострокового припинення або виконання товариством відповідних зобов'язань та відшкодування збитків.

         Рішенням акціонерного товариства про зменшення розміру статутного (складеного) капіталу акції, не подані для анулювання, визнаються недійсними, але не раніш як через шість місяців після доведення до відома про це всіх акціонерів передбаченим статутом способом.

           Акціонерне товариство відшкодовує власнику акцій збитки, пов'язані із змінами статутного (складеного) капіталу. Спори щодо відшкодування цих збитків вирішуються судом. Якщо після закінчення другого та кожного наступного фінансового року вартість чистих активів акціонерного товариства виявиться меншою від статутного капіталу, товариство зобов'язане оголосити про зменшення свого статутного капіталу та зареєструвати відповідні зміни до статуту у встановленому порядку.

          Якщо вартість чистих активів товариства стає меншою від мінімального розміру статутного капіталу, встановленого законом, товариство підлягає ліквідації.

Відповідачем не були виконанні вимоги ст. 39 Закону України «Про господарські товариства»в частині невідповідності вартості чистих активів акціонерного товариства розміру статутного капіталу ВАТ «Єланецьке АТП».

Начальником Миколаївського територіального управління Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку винесено Розпорядження №39-МИ від 30.01.2009 року про усунення поршень законодавства про цінні папери.

Відповідно до пункту 10 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам  та саморегулівним організаціям обов’язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Пунктом 8 частини 1 статті 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за:  невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних папері або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів у розмірі до тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Зазначений штраф, відповідно до ст.12 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” накладається Головою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії, начальником відповідного територіального органу або за його письмовим дорученням його заступником після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.

11 грудня 2009 року начальник Миколаївського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, діючи у рамках повноважень виніс “Постанову №155-МИ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів”, відповідно до якої на відповідача накладено штраф у розмірі 17000 гривень (а.с.11).

Відповідач запрошувався на розгляд справ про правопорушення на ринку цінних паперів, але на засідання Комісії не з’явився (а.с.7)

Правом на оскарження Постанови №155-МИ  до суду, в порядку передбаченому ч.5 ст.11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, відповідач не скористався, доводів щодо необґрунтованості цих рішень не надав, їх законність не заперечував.

Відповідно до ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 6 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні, штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються в судовому порядку.

Позов поданий до адміністративного суду у межах строку передбаченого ст. 99 КАС України.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Судові витрати по справі відсутні.

Керуючись статтями 158, 160-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

       Позов задовольнити.

     Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Єланецьке АТП»(вул. 50 років Жовтня, 45, смт Єланець, Єланецький район, Миколаївська область, 55500, ідентифікаційний код 04541260) на користь Державного бюджету Єланецького району Миколаївської області штрафні санкції в сумі 17000 гривень.        

       Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

      Постанова суду може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України –з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

   Виконавчий лист у відповідності зі ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України видається за заявою позивача після набрання законної сили рішенням адміністративного суду.

Суддя                                                                                                          І. А. Устинов

СудМиколаївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення29.06.2010
Оприлюднено28.07.2010
Номер документу10427818
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-1885/10/1470

Постанова від 29.06.2010

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Устинов І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні