печерський районний суд міста києва
Справа № 757/40996/21-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 листопада 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м.Києві провадження за клопотанням директора ТОВ «Тремен Кейк» (код ЄДРПОУ 43248400) ОСОБА_3 про скасування арешту майна, -
ВСТАНОВИВ:
Директор ТОВ «Тремен Кейк» (код ЄДРПОУ 43248400) ОСОБА_3 звернулась до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва з клопотанням, в якому просить скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м.Києва від 23.06.2021 року у кримінальному провадженні № 42020100000000208 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191 КК України.
В обґрунтування клопотання посилається на те, що вказаною ухвалою було накладено арешт на майно та грошові кошти у безготівковому вигляді переліку товариств, які знаходяться в банківських установах, серед яких ТОВ «Тремен Кейк» (код ЄДРПОУ 43248400), а саме на рахунок № НОМЕР_1 , відкритий в АТ "АЛЬФА-БАНК" У М.КИЄВI (МФО 300346) та рахунки №№ НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 відкриті в АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ" У М. КИЄВI (МФО 380805). Заборонено розпоряджатися банківським установам грошовими коштами, що знаходяться на рахунках вказаного товариства. Зупинено видаткові операції з грошовими коштами, що надходять на вказані рахунки товариства та які вже знаходяться на зазначених банківських рахунках за винятком видаткових операцій виключно з платежів до бюджетів всіх рівнів та державних цільових фондів.
Зазначає, що ТОВ «Тремен Кейк» не відомо яке відношення воно має до вказаного кримінального провадження і яку незаконну господарську діяльність проводить, що стало підставою для застосування заходів забезпечення у кримінальному провадженні. Товариство зареєстроване 25.09.2019 і є підприємством реального сектору економіки, здійснює свою діяльність виключно з дотриманням норм чинного законодавства України. Виходячи із змісту ухвали слідчим суддею накладено арешт на майно, яке не має матеріального вираження, оскільки самі по собі грошові кошти у безготівковому вигляді не підпадають під жодне законодавче визначення. Прокурор постановою від 15.06.2021 визнав грошові кошти у безготівковому вигляді, які зберігаються на розрахункових рахунках товариства речовим доказом. В той же час під час розгляду клопотання про накладення арешту на майно слідчий суддя не звернув уваги на те, що прокурором не встановлено суми збитків та залишку грошових коштів на рахунках товариства, які на думку сторони обвинувачення відповідають вимогам ст. 98 КПК України, а також те що грошові кошти у безготівковому вигляді не є матеріальними об`єктами та не можуть мати ознак речового доказу. Також відсутні докази того, що самі по собі кошти є предметом кримінального правопорушення, були знаряддям вчинення кримінального правопорушень, зберегли на собі їх сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, тобто їх відповідність критеріям, визначеним ст. 98 КПК України, і можливість використання вказаного майна як доказу у кримінальної провадженні.
Зазначає, що внаслідок арешту банківських рахунків, діяльність ТОВ «Тремен Кейк» фактично заблокована, так як унеможливлено господарські взаємовідносини із контрагентами, а відтак вважає, що арешт накладено необґрунтовано та на підставі наведеного він підлягає скасуванню.
Директор ТОВ «Тремен Кейк» (код ЄДРПОУ 43248400) ОСОБА_3 та прокурор в судове засідання не з`явились, повідомлялись належним чином, слідчий суддя визнав можливим прийняти рішення по суті провадження за їх відсутності.
Вивчивши матеріали клопотання, та додатки до нього, приходжу до наступного висновку.
Судовим розглядом встановлено, що Київською міською прокуратурою здійснюється нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва у кримінальному провадженні № 42020100000000208 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191 КК України.
Як вбачається з поданого клопотання та додатків до нього, ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м.Києва від 23.06.2021 року у кримінальному провадженні №42020100000000208 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191 КК України накладено арешт на майно та грошові кошти у безготівковому вигляді переліку товариств, які знаходяться в банківських установах, серед яких ТОВ «Тремен Кейк» (код ЄДРПОУ 43248400), а саме на рахунок № НОМЕР_1 , відкритий в АТ "АЛЬФА-БАНК" У М.КИЄВI (МФО 300346) та рахунки №№ НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 відкриті в АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ" У М. КИЄВI (МФО 380805) та грошові кошти, що в подальшому надходитимуть на вказані рахунки. Заборонено розпоряджатися банківським установам грошовими коштами, що знаходяться на рахунках вказаного товариства. Зупинено видаткові операції з грошовими коштами, що надходять на вказані рахунки товариства та які вже знаходяться на зазначених банківських рахунках за винятком видаткових операцій виключно з платежів до бюджетів всіх рівнів та державних цільових фондів.
Порядок скасування арешту майна визначений статтею 174 Кримінального-процесуального кодексу України, якою визначено, що підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється кримінальне провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю, або частково.
Статтею 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом. У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Як зазначено слідчим суддею вище, будучи належним чином повідомленим про час та місце судового розгляду клопотання, директор ТОВ «Тремен Кейк» ОСОБА_3 двічі викликалась в судове засідання не з`явилась, а відтак і не довіла наявність в кримінальному провадженні обставин, які би слугували підставою для постановлення ухвали про скасування арешту майна .
Так, доводи клопотання не містять належного обґрунтування, яке б спростовували висновки, викладені в ухвалі слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 23.06.2021 та надало б слідчому судді підстави на даний час вважати, що необхідність у накладенні арешту на майно, яке перелічено в ухвалі слідчого судді, на теперішній час відпала, оскільки обставини, на які посилається заявник в обґрунтування клопотання, підлягають з`ясуванню в ході досудового розслідування шляхом оцінки в сукупності з іншими зібраними у справі доказами.
Зважаючи на викладене, слідчий суддя відмовляє в задоволенні клопотання, що не перешкоджає повторному зверненню до суду з аналогічним клопотанням.
Керуючись ст. ст. 22, 26, 98, 167, 170, 174, 376 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання директора ТОВ «Тремен Кейк» (код ЄДРПОУ 43248400) ОСОБА_3 про скасування арешту майна, відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2021 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 104293703 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Константінова К. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні