Провадження № 2-о/582/15/22
Справа № 582/104/22
Копія
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" травня 2022 р.
Недригайлівський районний суд Сумської області у складі:
головуючого судді Яковенко Н.М.,
за участю секретаря судового засідання Ярмоленко А.І.,
з участю заявника ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Недригайлів цивільну справу окремого провадження за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області, про встановлення факту, що має юридичне значення, -
В С Т А Н О В И В :
08 лютого 2022 року заявник ОСОБА_1 звернувся до суду із цією заявою та просить суд ухвалити рішення, яким встановити факт, що має юридичне значення, а саме, що трудова книжка серії НОМЕР_1 , заповнена 11 лютого 1985 року, належать йому, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Вказана заява обґрунтована тим, що через відсутність на першій сторінці трудової книжки заявника повної дати його народження, стаж роботи в ній заначений не може бути врахований при призначенні пенсії.
У судовому засіданні заявник ОСОБА_1 свою заяву підтримав, просив її задовольнити та пояснив, що в 1985 році був прийнятий на роботу в якості слюсаря до Вільшанського відділення Недригайлівського районного об`єднання «Сільгосптехніка». Оскільки це було його перше місце роботи, була заповнена трудова книжка на його ім`я, в якій не було проставлено дату його народження, а зазначений лише рік народження. На цю обставину заявник тоді уваги не звертав. Підприємство неодноразово реформувалося, заявник працював в ньому з невеликою перервою до 1994 року. Разом з ним працював і ОСОБА_2 . Після досягнення пенсійного віку, він звернувся до пенсійного фонду з метою оформлення пенсії, однак через відсутність у трудовій книжці повної дати народження йому дано роз`яснення, що заначений у книжці стаж роботи не може бути врахований при призначенні пенсії. Внести виправлення у трудову книжку зараз не можливо, оскільки Недригайлівське районне об`єднання «Сільгосптехніка» ліквідоване.
Представник Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, заінтересованої особи по справі, у судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив, письмових пояснень та заперечень до суду не надав.
Суд, заслухавши пояснення заявника, допитавши свідка, перевіривши зібрані по справі докази в їх сукупності, вважає, що заява підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідно до копії паспорта громадянина України серії НОМЕР_2 , свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 заявник ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Вільшана Недригайлівського району Сумської області (а.с.4,7).
Наказом №23 від 11.02.1985 заявник був прийнятий учнем слюсаря ремонтної майстерні Вільшанського виробничого відділення Недригайлівського районного об`єднання «Сльгосптехніка», що знаходилося у селі Вільшана Недригайлівського району Сумської області. Там йому була заповнена трудова книжка серії НОМЕР_1 , у якій лише зазначено рік народження заявника «1962» без числа та місяця народження (а.с.10).
Із архівних довідок КУ «Недригайлівський трудовий архів» за №1699 та 1700 від 19.08.2021 вбачається, що у документах архіву по колгоспу імені Леніна, по КСП імені Леніна с. Вільшана Недригайлівського району Сумської області, які на зберігання в КУ «Недригайлівський трудовий архів» значиться, що ОСОБА_1 . (так у документах, відпрацював встановлену кількість людино-днів за 1979-1980, 1982-1985, 1994-1995.(а.с.28, 32) З архівного витягу з наказу по Недригайлівському районному виробничому об`єднанню по виробничо-технічному забезпеченню сільського господарства № 94-а вбачається, що ОСОБА_1 прийнято в порядку переведення з Вільшанського відділення сільгосптехніки. (а.с.31) Вказані відомості відповідають записам у трудовій книжці заявника.
Відповідно до архівної довідки про реорганізацію Відкритого акціонерного товариства «Недригайлівське підприємство «Агротехсервіс» №120 від 31 січня 2022 року, виданої комунальною установою «Недригайлівський трудовий архів»(а.с.30) встановлено, що по 10 червня 1958 року існував Недригайлівська та Курманівська машинно - тракторні станції (МТС), з 10 червня 1958 року - Недригайлівська та Курманівська машинно- тракторні станції (МТС) були реорганізовані і об`єднані в Недригайлівську ремонтно- технічну станцію ( PTC ), з 20 травня 1961 року - підприємство Недригайлівська ремонтно- технічна станція (PTC) було реорганізовано в Недригайлівське районне об єднання «Сільгосптехніка», з 21 серпня 1978 року - Недригайлівське районне об єднання «Сільгосптехніка» перейменовано в Недригайлівське районне виробниче об єднання по виробничо- технічному забезпеченню сільського господарства, з 01 квітня 1986 року - на базі Недригайлівського районного виробничого об єднання по виробничо - технічному забезпеченню сільського господарства було створено Недригайлівське ремонтно - транспортне підприємство (РТП), з 17 грудня 1990 року - на базі Недригайлівського РТП та Недригайлівського райагропостачу створено Недригайлівське районне підприємство по матеріально-технічному і інженерному забезпеченню «Агротехсервіс» (Недригайлівське районне підприємство «Агротехсервіс», з грудня 1995 року на підставі наказу № 1358 регіонального відділення Фонду державного майна України по Сумській області та розпорядження голови Недригайлівської РДА № 66 від 01 грудня 1995 року було створено ВАТ «Недригайлівське підприємство «Агротехсервіс» шляхом перетворення державного підприємства «Недригайлівське підприємство «Агротехсервіс» у відкрите акціонерне товариство, 19 березня 2015 року згідно ухвали господарського суду Сумської області по справі №19/22-10 відкрите акціонерне товариство «Недригайлівське підприємство «Агротехсервіс» (за адресою 42100, Сумська область, Недригайлівський район, смт. Недригайлів, вул. Комінтерну 72, код ЄДРПОУ 03760792 ліквідовано як юридичну особу.
При зверненні заявника з приводу призначення йому пенсії до Недригайлівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр), заявнику було роз`яснено, що для призначення пенсії за віком не можуть бути враховані дані його трудової книжки серії НОМЕР_1 у зв`язку із зазначенням неповної дати народження, поставлено лише рік народження 1962 без числа та місяця, що підтверджується листом Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (а.с.11).
Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_2 пояснив, що знає заявника з дитячих років як односельця. В 1982 році свідок був прийнятий на роботу в якості слюсаря Вільшанського відділення Недригайлівського районного об`єднання «Сільгосптехніка». В 1985 році на це ж підприємство був прийнятий ОСОБА_1 в якості слюсаря, з яким свідок разом працював в цьому підприємстві, яке неодноразово реформувалося, до 1994 року. На підтвердження своїх показань свідок надав суду для огляду оригінал своєї трудової книжки, копія сторінок якої долучена до матеріалів справи. Так з трудової книжки на ім`я ОСОБА_2 (а.с.36-37) вбачається, що свідок дійсно працював в 1982-1994 роках в Вільшанському відділенні Недригайлівського районного об`єднання «Сільгосптехніка».
Згідно ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно з ч. 2 цієї статті у судовому порядку можуть встановлюватися також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до п. 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року за № 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, в також архівними установами.
З огляду на наведене, судом може бути встановлено факт належності особі трудової книжки, як документу, що підтверджує трудовий стаж та дає право на призначення пенсії.
Відповідно до п. 1.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України №58 від 29 липня 1993 року, трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації усіх форм власності або у фізичної особи понад п`ять днів. Згідно з п. 2.2. Інструкції до трудової книжки вносяться, зокрема, відомості про працівника: прізвище, ім`я та по батькові, дата народження; відомості про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення.
Відповідно до п. 2.11 Інструкції відомості про працівника записуються на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки. Прізвище, ім`я та по батькові (повністю, без скорочення або заміни імені та по батькові ініціалами) і дата народження вказується на підставі паспорту або свідоцтва про народження. Згідно з п. 2.12. Інструкції після зазначення дати заповнення трудової книжки працівник своїм підписом завіряє правильність внесених відомостей. Першу сторінку (титульний аркуш) трудової книжки підписує особа, відповідальна за видачу трудових книжок, і після цього ставиться печатка підприємства (або печатка відділу кадрів), на якому вперше заповнювалася трудова книжка.
Судом встановлено, що із наданих заявником копії сторінок трудової книжки серії НОМЕР_1 , вбачається, що вона заповнена на ім`я ОСОБА_1 , у графі «дата народження» записано 1962 без числа та місяця народження, що зумовило необхідність для заявника звернутися до суду із заявою про встановлення фактів належності трудової книжки заявнику.
Із аналізу досліджених судом доказів вбачається, що в судовому засіданні знайшов своє підтвердження факт, що трудова книжка серії НОМЕР_1 , заповнена 11 лютого 1985 року, належить заявнику ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Засвідчити виправлення в трудовій книжці належним чином не можливо, оскільки Недригайлівське районне об`єднання «Сільгосптехніка» ліквідоване.
Встановлення цього факту потрібне заявнику для оформлення пенсії за віком, оскільки неповне написання дати його народження у трудовій книжці перешкоджає це зробити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 13, 89, 247, 259, 263-265, 268, 273, 319, 352, 354 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області, про встановлення факту, що має юридичне значення, - задовольнити.
Встановити факт, що трудова книжка серії НОМЕР_1 , заповнена 11 лютого 1985 року, належать заявнику, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Сумського апеляційного суду протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне рішення складено 13 травня 2022 року.
Суддя:підпис З оригіналом згідно
Суддя : Н. М. Яковенко
Суд | Недригайлівський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 04.05.2022 |
Оприлюднено | 24.06.2022 |
Номер документу | 104295101 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Цивільне
Недригайлівський районний суд Сумської області
Яковенко Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні