Рішення
від 15.05.2022 по справі 759/28109/21
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ун. № 759/28109/21

пр. № 2-о/759/137/22

16 травня 2022 року Святошинський районний суд міста Києва в складі: головуючого судді Ключника А.С., за участю секретаря судового засідання Ковалевської Е.А. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу у порядку окремого провадження за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: ДПІ у Святошинському районі Головного управління ДПС у м. Києві про встановлення факту родинних відносин, -

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2021 року заявник ОСОБА_1 звернулась до суду із вищевказаною заявою, в якій просить суд встановити факт родинних відносин між нею та ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Тополі, Гайворонського району, Кіровоградської області, в тому що вона являється рідною бабкою заявниці, а остання її онукою.

В обґрунтування поданої заяви заявниця зазначає, що на випадок смерті ОСОБА_2 склала заповіт, який посвідчено виконкомом Вишневської сільської ради Оржицького району Полтавської області та зареєстровано в реєстрі за № 107 від 02.10.2019 року, згідно якого все її майно яке буде належати їй на день смерті заповіла своїй онуці - ОСОБА_1 .

Заявниця у встановлений законом строк спадщину прийняла шляхом подачі заяви до Гайворонської Державної нотаріальної контори в Кіровоградській області.

17.11.2021 року ОСОБА_1 звернулась до державного нотаріуса Гайворонської державної нотаріальної контори для отримання свідоцтва про право на спадщину, однак їй там роз`яснили, що відносно неї встановлюється податок в розмірі 5% від вартості майна (земельної ділянки), яке заявниця успадкує від ОСОБА_2 , оскільки у свідоцтві про народження заявниці по батькові її матір зазначено як ОСОБА_4 , а в свідоцтві про народження її матері зазначено ОСОБА_4 . Таким чином заявниця не відноситься до спадкоємців першого чи другого ступеня споріднення.

З огляду на зазначені обставини, заявниця змушена була звернутися до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин.

Зважаючи, що на час розгляду даної справи тривають бойові дії на території України, враховуючи рекомендації надані судам першої та апеляційної інстанцій затверджені розпорядженням Голови Верховного Суду від 13.03.2022 року №6/0/9-22, для запобігання загрози життю та здоров`ю учасників судового процесу у період воєнного стану сторони в засідання не викликалися, проте були повідомлені про день, час та місце розгляду справи.

Дослідивши письмові докази по справі, надавши їм оцінку в сукупності, враховуючи позицію заявника, судом встановлені наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про народження матері заявниці - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 її матір записано як ОСОБА_2 (а.с. 11).

Після укладення шлюбу з ОСОБА_5 , мати заявниці змінила прізвище на ОСОБА_4 (а.с. 10).

Відповідно до свідоцтва про народження заявниці (яке будо втрачене Серії НОМЕР_1 ) ОСОБА_1 ,в графі мити по батькові виправлено з ОСОБА_4 на ОСОБА_4 (а.с. 8).

Відповідно до свідоцтва про народження заявниці (Серії НОМЕР_2 ) ОСОБА_1 , її батьками записано ОСОБА_5 та ОСОБА_4 (а.с. 9).

Так як оригінал свідоцтва був втрачений, заявниця звернулась до органів РАЦС для отримання дублікату, однак у дублікаті не було внесено виправлення наявні у первинному документі.

Згідно складеного за життя заповіту від 02 жовтня 2019 року ОСОБА_2 заповіла все майно на яке вона мала право в тому числі земельну ділянку, розташовану на території Вишневої сільської ради, площею 1,27 га для ведення особистого селянського господарства, що належала їй згідно свідоцтва про право власності на нерухоме майно НОМЕР_3 від 10.02.2014 року, кадастровий номер 5323682600:00:002:0113 ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с. 5)

Відповідно до свідоцтва про смерть Серії НОМЕР_4 , від ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла (а.с. 4).

Після смерті ОСОБА_2 заявниця звернулась до нотаріуса із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину.

З досліджених матеріалів спадкової справи встановлено відсутність інших спадкоємців (а.с. 39-48).

Судом встановлено, що в свідоцтвах про народженні заявниці та в дублікаті свідоцтва про народження містяться розбіжності у документах, що підтверджують родинні відносини заявника та померлої.

Окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав (частина перша статті 293 ЦПК України).

Частиною першою статті 315 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи про встановлення факту: 1) родинних відносин між фізичними особами; 2) перебування фізичної особи на утриманні; 3) каліцтва, якщо це потрібно для призначення пенсії або одержання допомоги по загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню; 4) реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення; 5) проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу; 6) належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті; 7) народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження; 8) смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті; 9) смерті особи, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави вважати її загиблою від певного нещасного випадку внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Перелік юридичних фактів, що підлягають установленню в судовому порядку, визначений у частині першій статті 315 цього Кодексу, не є вичерпним.

У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Цивільне процесуальне законодавство відносить до юрисдикції суду справи про встановлення фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення суб`єктивних прав громадян.

Наявними у матеріалах справи письмовими доказами доведений факт того, що заявник ОСОБА_1 є онукою ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Встановлення юридичного факту для заявника має юридичне значення. Юридичний факт встановлюється з метою реалізації заявником права на отримання свідоцтва про право на спадщину та звільнення від оподаткування відповідно до п.1, ч. 2, ст. 174 Податкового кодексу України.

Враховуючи викладене, зважаючи на те, що заявник у інший спосіб не може довести факт родинних відносин і зазначені обставини перешкоджають подальшому здійсненню оформлення спадкових прав у визначений законом спосіб, оцінюючи всі досліджені докази в їх сукупності, суд вважає, що заява підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 5, 7, 8, 13, 81, 234, 256, 293, 294, 315-319 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: ДПІ у Святошинському районі Головного управління ДПС у м. Києві про встановлення факту родинних відносин- задовольнити.

Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Тополі, Гайворонського району, Кіровоградської області, а саме, що вона являлася її рідною бабкою, а заявниця її онукою.

Рішення суду може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Ключник А.С.

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення15.05.2022
Оприлюднено29.06.2022
Номер документу104315691
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —759/28109/21

Рішення від 15.05.2022

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Ключник А. С.

Ухвала від 17.01.2022

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Ключник А. С.

Ухвала від 13.12.2021

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Ключник А. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні