Справа № 686/30100/21
Провадження № 2/686/1312/22
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
заочне
16 травня 2022 року Хмельницький міськрайонний суд
Хмельницької області в складі:
головуючого судді Палінчака О.М.,
при секретарі Антосєві В.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Хмельницькому цивільну справу за позовом Хмельницької міської ради до ОСОБА_1 про визнання укладеним договору оренди земельної ділянки, -
встановив:
16 грудня 2021 року Хмельницька міська рада звернулась до суду з позовом до ОСОБА_1 про визнання укладеним договору оренди земельної ділянки, який мотивувала тим, що рішенням Хмельницької міської ради від 14.07.2021 року № 89 ОСОБА_1 було передано в оренду земельну ділянку площею 544 кв.м. по АДРЕСА_1 , кадастровий номер 6810100000:11:001:0320 для обслуговування будівлі кафе терміном на 10 років. На виконання зазначеного рішення працівниками управління земельних ресурсів було виготовлено примірники проекту договору оренди земельної ділянки для підписання та із супровідним листом направлені на адресу ОСОБА_1 , проте, вказаний лист з примірниками проекту договору повернувся без підпису відповідачки.
На земельній ділянці по АДРЕСА_1 , кадастровий номер 6810100000:11:001:0320 знаходиться об`єкт нерухомого майна - будівля кафе, власником якого є ОСОБА_1 .
Згідно вимогчинного законодавстваУкраїни,укладення спірногодоговору орендиземлі єобов`язковим,оскільки його укладення ґрунтується на вказівці закону (ст. 124 ЗК України, ст. 1 Закону України «Про оренду землі») (узгоджується з позицією ВС, викладеною у постанові від 10.04.2019 року у справі № 924/857/18).
За таких обставин, враховуючи існування чинного рішення Хмельницької міської ради про надання земельної ділянки в оренду ОСОБА_1 , наявність прямої вказівки закону щодо обов`язковості укладання договору оренди землі із земель державної або комунальної власності, Хмельницька міська рада звертається з даним позовом до суду як власник земельної ділянки з метою припинення бездоговірного (належно не оформленого права) використання відповідачкою земельної ділянки та просить суд визнати укладеним договір оренди земельної ділянки площею 544 м2 по АДРЕСА_1 , кадастровий номер 6810100000:11:001:0320, для обслуговування будівлі кафе терміном на 10 років між Хмельницькою міською радою в особі міського голови Симчишина Олександра Сергійовича, який діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з одного боку, фізичною особою ОСОБА_1 , з другого боку у редакції, зазначеній у позовній заяві від 16.12.2021 року.
Ухвалою суду від 20 грудня 2021 року по справі було відкрито провадження та призначено підготовче засідання.
Ухвалою від 28 квітня 2022 року підготовче провадження по справі було закрито та справу призначено до судового розгляду.
В судове засідання представник позивача Хмельницької міської ради Крамар А.В. не з`явилась, подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутності, вимоги позову підтримала в повному обсязі.
Відповідачка ОСОБА_1 , яка повідомлялась про час і місце слухання справи належним чином, в судове засідання не з`явилась, відзиву на позов до суду не надіслала.
У відповідності до ст. 223 ч. 4 ЦПК України, суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних в ній даних та доказів в порядку заочного розгляду.
У відповідності до вимог ч. 2ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши наданні докази, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Судом об`єктивно встановлено, що рішенням Хмельницької міської ради від 14.07.2021 року № 89 відповідачці ОСОБА_1 було передано в оренду земельну ділянку площею 544 кв.м. по АДРЕСА_1 , кадастровий номер 6810100000:11:001:0320, для обслуговування будівлі кафе терміном на 10 років. На виконання зазначеного рішення працівниками управління земельних ресурсів було виготовлено примірники проекту договору оренди земельної ділянки для підписання та із супровідним листом направлено на адресу ОСОБА_1 . Проте, вказаний лист з примірниками проекту договору повернувся позивачу без підпису відповідачки.
На земельній ділянці по АДРЕСА_1 , кадастровий номер 6810100000:11:001:0320, знаходиться об`єкт нерухомого майна - будівля кафе, власником якого є ОСОБА_1 .
Абз. 2 ч. 3 ст.6 ЦК України передбачено, що сторони в договорі не можуть відступити від положень актів цивільного законодавства, якщо в цих актах прямо вказано про це, а також у разі, якщо обов`язковість для сторін положень актів цивільного законодавства випливає з їх змісту або із суті відносин між сторонами.
Згідно з ст. 1 Закону України «Про оренду землі» оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
За змістом ч.ч. 1, 5 ст. 6 Закону України «Про оренду землі» орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним Кодексом України. Цивільним Кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі. Право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації відповідно до закону.
Згідно ст. 648 ЦК України зміст договору, укладеного на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, обов`язкового для сторін (сторони) договору, має відповідати цьому акту.
Особливості укладення договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування встановлюються актами цивільного законодавства.
Згідно зі ст. 14 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально. Типова форма договору оренди землі затверджується Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, укладення спірного договору є обов`язковим.
Відповідно до ч. 1 ст. 628 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства. Згідно ст. 648 Цивільного Кодексу України зміст договору, укладеного на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, обов`язкового для сторін (сторони) договору, має відповідати цьому акту.
За приписами ст.15Закону України«Про орендуземлі» істотними умовами договору оренди землі є: об`єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату. За згодою сторін у договорі оренди землі можуть зазначатися інші умови.
Відповідно до п. 34 ч. 1 ст. 26, ст. 25Закону України«Про місцевесамоврядування вУкраїні» до виключної компетенції міських рад відноситься вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин. Сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.
Згідно ч. 1 ст.73Закону України«Про місцевесамоврядування вУкраїні» акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов`язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об`єднаннями громадян, підприємствами.
Відповідно до ст. 638 Цивільного Кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягай згоди з усіх істотних умов договору, істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір і прийняття пропозиції другою стороною.
Згідно ст.ст. 13, 14, 16 Закону України «Про оренду землі», договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально. Типова форма договору оренди землі затверджена Постановою Кабінету Міністрів України № 220 від 03.03.2004 року.
Отже, укладення договору оренди земельної ділянки із земель державної або комунальної власності відповідно до ст. 16 Закону У країни «Про оренду землі» здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування - орендодавця, прийнятого у порядку, передбаченому Земельним Кодексом України, або за результатами аукціону. Типова форма договору оренди землі затверджується Кабінетом Міністрів України. Таким чином, з аналізу вищенаведених законодавчих норм слідує обов`язковість укладення договору оренди земельної ділянки, наданої відповідачу в оренду рішенням органу місцевого самоврядування, оскільки його укладення ґрунтується на вказівці закону (ст. 124 ЗК України, ст.1 Закону України «Про оренду землі») (узгоджується з позицією ВС, викладеною у постанові від 10.04.2019 року у справі №924/857/18).
За таких обставин, враховуючи існування чинного рішення Хмельницької міської ради від 14.07.2021 року № 89 про надання земельної ділянки в оренду ОСОБА_1 , наявність прямої вказівки закону щодо обов`язковості укладання договору оренди землі із земель державної або комунальної власності, Хмельницька міська рада як власник земельної ділянки має право на захист своїх прав шляхом припинення бездоговірного (належно не оформленого права оренди) використання відповідачем ОСОБА_1 земельної ділянки та визнання укладеним договору …. згідно прохальної частини позову.
Судові витрати по справі становлять 2 270 грн. 00 коп., та відповідно до ст. 141 ЦПК України їх слід стягнути з відповідача на користь позивача з урахуванням результату розгляду справи.
На підставі викладеного та керуючись ст. 116, 117 Земельного Кодексу України, ст.ст.321ч.1,328,393ч.1ЦК України, ст. ст. 12, 13, 81, 82, 141, 223, 259, 263-265 ЦПК України, суд -
ухвалив:
Позов задоволити.
Визнати укладеним договір оренди земельної ділянки площею 544 м2 по АДРЕСА_1 , кадастровий номер 6810100000:11:001:0320, для обслуговування будівлі кафе терміном на 10 років між Хмельницькою міською радою в особі міського голови Симчишина Олександра Сергійовича, який діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з одного боку, фізичною особою ОСОБА_1 , з другого боку у наступній редакції:
«ДОГОВІР
оренди землі №
«__»
Хмельницька міська рада в особі міського голови Симчишина Олександра Сергійовича, який діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», надалі «Орендодавець», з одного боку, та фізична особа ОСОБА_1 , АДРЕСА_2 , паспорт серія НОМЕР_1 , виданий Збаразьким РВ УМВС України в Тернопільській області від 29.09.1998 р., надалі «Орендар», з другого боку, уклали цей договір про нижче наведене:
Предмет договору
1.Орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку (земельні ділянки) на підставі рішення сьомої сесії міської ради від 14.07.2021 р. № 89 із земель житлової та громадської забудови для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, з кадастровим номером (кадастровими номерами) 6810100000:11:001:0320, яка розташована (які розташовані) в АДРЕСА_1 .
Об`єкт оренди
2.В оренду передається (передаються) земельна ділянка (земельні ділянки) загальною площею 544 м2.
3.На земельній ділянці (земельних ділянках) розміщені об`єкти нерухомого майна - три одноповерхових капітальних нежитлових будівлі, а також інші об`єкти інфраструктури - проїзди, проходи, площадки площею 353 м2.
4.Земельна ділянка (земельні ділянки) передається (передаються) в оренду разом з-.
5.Нормативна грошова оцінка земельної ділянки (земельних ділянок), кадастровий номер 6810100000:11:001:0320, на дату укладення договору становить 668 746,00 грн. (шістсот шістдесят вісім тисяч сімсот сорок шість грн. 00 коп.).
6.Земельна ділянка (земельні ділянки), яка передається (які передаються) в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її (їх) ефективному використанню.
7.Інші особливості об`єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Строк дії договору
8.Договір укладено на 10 (десять) років до 21.09.2031 р. Після закінчення строку дії договору, на який його було укладено, поновлення договору оренди землі здійснюється згідно із правилами встановленими ст. 1261 Земельного кодексу України.
Орендна плата
9.Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі відповідно до ст. 22 Закону України «Про оренду землі» та розмірі 31802,23 грн. (тридцять одна тисяча вісімсот дві грн. 23 коп.) в рік, що становить 8 (вісім) відсотків під будівлями кафе та 3 (три) відсотки під проїзди, проходи, площадки від нормативної грошової оцінки земельної ділянки на рахунок:
№ UA468999980334159815000022775, одержувач коштів: ГУК у Хмельницькій обл./Хмельницька мтг/18010900, ЄДРПОУ 37971775, код платежу 18010900,
банк одержувача: Казначейство України (ЕАП).
10.Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку (земельні ділянки) державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням її (їх) цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
11.Орендна плата за земельні ділянки приватної власності, земельні ділянки несільськогосподарського призначення державної та/або комунальної власності вноситься протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
12.-.
13.Розмір орендної плати переглядається у разі:
-зміни умов господарювання, передбачених договором;
-зміни граничних розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом України, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
-погіршення стану орендованої земельної ділянки (орендованих земельних ділянок) не з вини орендаря, що підтверджено документами;
-зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки (земельних ділянок) державної та комунальної власності;
-в інших випадках, передбачених законом.
14.У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором:
-у 10-денний строк сплачується штраф у розмірі 100 відсотків річної орендної плати, встановленої цим договором;
-справляється пеня у розмірі 0,5 % від несплаченої суми за кожний день прострочення.
Умови використання земельної ділянки (земельних ділянок)
15.Земельна ділянка (земельні ділянки) передається (передаються) в оренду для обслуговування нерухомого майна будівлі кафе.
16.Цільове призначення земельної ділянки (земельних ділянок) згідно КВЦПЗ - для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (03.07), категорія земель - землі житлової та громадської забудови.
17.Умови збереження стану об`єкта оренди - не погіршуючи корисних властивостей ділянки.
Умови повернення земельної ділянки (земельних ділянок)
21.Після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку (земельні ділянки) у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її (їх) в оренду.
Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки (орендованих земельних ділянок), пов`язаних із зміною її (їх) стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв`язується у судовому порядку.
У разі погіршення якості ґрунтового покриву та інших корисних властивостей орендованої земельної ділянки (орендованих земельних ділянок) або приведення її (їх) у непридатний для використання за цільовим призначенням стан збитки, що підлягають відшкодуванню, визначаються відповідно до Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993 р. № 284.
22.Здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки (орендованих земельних ділянок), які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці (цим ділянкам), не підлягають відшкодуванню.
23.Поліпшення стану земельної ділянки (земельних ділянок), проведені орендарем за письмовою згодою з орендодавцем землі, не підлягають відшкодуванню.
24.Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання орендодавцем зобов`язань, передбачених цим договором.
Збитками вважаються:
-фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв`язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору орендодавцем, а також витрати, які орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
-доходи, які орендар міг би реально отримати в разі належного виконання орендодавцем умов договору.
25.Розмір фактичних витрат орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки (земельних ділянок)
26.На орендовану земельну ділянку (орендовані земельні ділянки) встановлено обмеження (обтяження): охоронна зона навколо (вздовж) об`єкта енергетичної системи площею 19 м2.
27.Передача в оренду земельної ділянки (земельних ділянок) не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.
Інші права та обов`язки сторін
28.Права орендодавця.
Орендодавець має право вимагати від орендаря :
-використання земельної ділянки (земельних ділянок) за її (їх) цільовим призначенням;
-додержання екологічної безпеки землекористування, збереження родючості ґрунтів, державних стандартів, норм і правил, проектних рішень, місцевих правил забудови;
-своєчасного внесення орендної плати;
-дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються.
29.Обов`язки орендодавця:
-передати земельну ділянку (земельні ділянки) у стані, який відповідає умовам договору, та придатну для використання за цільовим призначенням;
-не вчиняти дій, які перешкоджали б орендареві користуватися даною земельною ділянкою (даними земельними ділянками).
30.Права орендаря:
-самостійно визначати напрями своєї господарської діяльності, з дотриманням умов договору оренди землі;
-за письмовою згодою орендодавця зводити у встановленому законодавством порядку житлові, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження;
-одержувати доходи;
31.Обов`язки орендаря:
-приступати до використання земельної ділянки (земельних ділянок) в строки, встановлені договором оренди землі, але не раніше державної реєстрації відповідного права оренди;
-виконувати встановлені щодо об`єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі;
-додержуватись режиму використання земель відповідно до цільового призначення;
-допускати відповідні служби для поточної профілактики інженерних мереж;
-у п`ятиденний строк після державної реєстрації права оренди земельної ділянки (земельних ділянок) надати копію договору відповідному податковому органу.
Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини
32.Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини несе орендар.
Страхування об`єкта оренди
33.Згідно з цим договором об`єкт оренди підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.
34.Страхування об`єкта оренди здійснюється за рахунок орендаря.
35.Сторони домовилися про те, що у разі невиконання свого обов`язку стороною, яка повинна згідно з цим договором застрахувати об`єкт оренди, друга сторона може застрахувати його і вимагати відшкодування витрат на страхування.
Зміна умов договору і припинення його дії
36.Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв`язується у судовому порядку.
37.Дія договору припиняється у разі:
-закінчення строку, на який його було укладено;
-придбання орендарем земельної ділянки (земельних ділянок) у власність;
-викупу земельної ділянки (земельних ділянок) для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки (земельних ділянок) з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
-смерті фізичної особи-орендаря.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
38.Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:
-взаємною згодою сторін;
-рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов`язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки (земельних ділянок), яке істотно перешкоджає її (їх) використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
39.Розірвання договору оренди землі (земельних ділянок) в односторонньому порядку не допускається.
40.Право на орендовану земельну ділянку (земельні ділянки) у разі смерті фізичної особи - орендаря, засудження або обмеження її дієздатності за рішенням суду не переходить до спадкоємців або інших осіб, які використовують цю земельну ділянку (земельні ділянки) разом з орендарем.
Перехід права власності на орендовану земельну ділянку (орендовані земельні ділянки) до другої особи є підставою для зміни умов або розірвання договору.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору
41.За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
42.Сторона, яка порушила зобов`язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки (земельних ділянок)
43.Передача у заставу та внесення до статутного фонду права оренди даної земельної ділянки (земельних ділянок)забороняється.
Інші умови передачі земельної ділянки в оренду (земельних ділянок)
44.Інші умови передачі земельної ділянки (земельних ділянок) в оренду:
-не порушувати права власників та землекористувачів суміжних земельних ділянок, використовувати земельну ділянку згідно цільового призначення та виконання вимог чинного законодавства, надавати доступ відповідним службам до інженерних мереж;
-взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури Хмельницької міської територіальної громади, передбаченої рішенням 4-ої сесії Хмельницької міської ради від 17.02.2021 № 68;
Прикінцеві положення
45.Цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами. Якщо сторони домовилися про нотаріальне посвідчення договору, то такий договір є укладеним з моменту нотаріального посвідчення.
Право оренди земельної ділянки (земельних ділянок) підлягає державній реєстрації відповідно до закону.
Цей договір укладено в двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий в орендаря.
За згодою сторін у договорі оренди землі можуть зазначатися інші умови.
Невід`ємними частинами договору є:
-розрахунок розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності:
-витяг (довідка) з нормативної грошової оцінки земельної ділянки (земельних ділянок);
-план або схема земельної ділянки (земельних ділянок);
-кадастровий план земельної ділянки (земельних ділянок) з відображенням обмежень (обтяжень) у її (їх) використанні та встановлених земельних сервітутів;
-витяг з рішення Хмельницької міської ради;
-акт визначення меж земельної ділянки (земельних ділянок) в натурі (на місцевості);
-акт приймання-передачі земельної ділянки (земельних ділянок).
Реквізити сторін
Орендодавець Орендар
Хмельницька міська рада, ОСОБА_1 ,
АДРЕСА_3 ,
Паспорт серія НОМЕР_1 , виданий
Збаразьким РВ УМВС України в
Тернопільській області від 29.09.1998 р.
Ідентифікаційний номер НОМЕР_2
Підписи сторін
Орендодавець
ОСОБА_2 . Фізична особа
Міський голова
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
На рішення, позивачем може бути подана апеляційна скарга протягом 30 днів до Хмельницького апеляційного суду.
Повний текст рішення суду складено 16 травня 2022 року.
Суддя: О.М. Палінчак
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2022 |
Оприлюднено | 24.06.2022 |
Номер документу | 104320286 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Палінчак О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні