Справа № 539/1272/22
Провадження № 1-кс/539/291/2022
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 травня 2022 року м. Лубни
Слідчий суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Лубни скаргу громадської організації «Харківське регіональне Антикорупційне Бюро» в особі голови ОСОБА_3 на бездіяльність службових осіб Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області стосовно невнесення відомостей до ЄРДР про кримінальне правопорушення, -
ВСТАНОВИВ :
Громадська організація «Харківське регіональне Антикорупційне Бюро» в особі голови ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді зі скаргою на бездіяльність службових осіб Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області стосовно невнесення відомостей до ЄРДР про кримінальне правопорушення .
В поданій скарзі зазначено, що скаржник звернувся засобом поштового зв`язку до Лубенського РВП ГУНП в Полтавської області з заявою від 25.01.2022 р. про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань стосовно директора ТОВ «Сетевік» ОСОБА_4 за фактом надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб за ознаками ч.3 ст. 369 КК України.
Своїм листом від 18.02.2022 року Лубенський РВП ГУНП в Полтавської області повідомив заявника про те, що за заявою від 10.02.2022 року було здійснено перевірку. Однак, будь-яких даних про внесення відомостей до ЄРДР за фактами викладеними в заяві, лист не містить.
Вказаний лист скаржником отримано 10.05.2022 р. у зв`язку з тим, що їх офіс, який розташований в центрі м. Харкова був в зоні обстрілів, вони були вимушені виїхати з міста в евакуацію. Ці обставини завадили своєчасно отримати відповідь Лубенського РВП ГУНП в Полтавської області та оскаржити бездіяльність .
Скаржник прохає:
-визнати бездіяльність Лубенського РВП ГУНП в Полтавської області яка виразилася у не внесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань згідно заяви Громадської організації «Харківське регіональне Антикорупційне Бюро» від 25.01.2022 р.
-зобов`язати Лубенський РВП ГУНП в Полтавської області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань стосовно директора ТОВ «Сетевік» ОСОБА_4 за фактом надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб за ознаками ч.3 ст. 369 КК України згідно до заяви Громадської організації «Харківське регіональне Антикорупційне Бюро» від 25.01.2022 р.
В судове засідання скаржник не з`явився, прохали розгляд скарги провести без участі їх представника, вимоги скарги підтримують, на її задоволенні наполягають.
Начальник СВ Лубенського РВП ГУНП направив заяву з проханням скаргу розглядати без його участі
Дослідивши матеріали справи, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч.3 ст.26 КПК України слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень. Однією із загальних засад кримінального провадження є його публічність ( п.18 ч.1 ст.7 КПК України).
Бездіяльність слідчого чи прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, згідно п.1 ч.1 ст.303 КПК України, на досудовому розслідуванні може бути оскаржена до слідчого судді.
Згідно ст.214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити провчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування. Відповідно до ст. 214 ч.4 КПК України слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення.
Крім того, відповідно до п.3.1 Положення про порядок ведення ЄРДР затвердженого наказом Генерального прокурора України від 17.08.2012 року № 69 внесення відомостей до Реєстру здійснюється з дотриманням таких строків(про): 1) заяву, повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення - у термін, визначений ч.1 ст. 214 КПК України.
Аналіз вищезазначених положень закону дає підстави для висновку, що реєстрації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань підлягають не будь-які заяви чи повідомлення, а лише ті, які містять достатні відомості про кримінальне правопорушення та можуть об`єктивно свідчити про вчинення особою такого кримінального правопорушення для того, щоб технічно внести дані відомості до відповідних розділів реєстру. Це слугує гарантією для кожної особи від необґрунтованого обвинувачення та процесуального примусу.
Підставами вважати, що в заяві чи повідомленні містяться відомості саме про кримінальне правопорушення є об`єктивні дані, які дійсно свідчать про наявність його ознак. Такими даними є фактичне зазначення відомостей, що підтверджують реальність конкретної події кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення). Якщо у заявах чи повідомленнях таких даних немає, то вони не можуть вважатися такими, які мають бути обов`язково внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Таким чином, КПК України передбачає внесення до ЄРДР інформації на підставі заяв та повідомлень, що містять у собі відомості про склад кримінального правопорушення, а не будь-яких заяв, які надходять до органів досудового розслідування при здійсненні ними своїх повноважень.
За таких обставин, у слідчого судді відсутні повноваження щодо зобов`язання слідчого у прийняті процесуальних рішень у зв`язку із розглядом скарги, а тому скарга в частині зобов`язання внести відомості про кримінальні правопорушення за заявою скаржника з визначеною в заяві правовою кваліфікацією кримінального правопорушення, задоволенню не підлягає.
Як вбачається з матеріалів скарги, скаржник звернувся засобом поштового зв`язку до Лубенського РВП ГУНП в Полтавської області з заявою від 25.01.2022 р. про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань стосовно директора ТОВ «Сетевік» ОСОБА_4 за фактом надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб за ознаками ч.3 ст. 369 КК України.
Однак інформація про внесення до ЄРДР відомостей за заявою скаржника - відсутня.
За таких обставин, слідчий суддя приходить до висновку, щослужбові особи Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області, отримавши заяву про кримінальне правопорушення, були процесуально зобов`язані виконати вимоги КПК України та внести безпосередньо відомості по даному приводу до Єдиного реєстру досудових розслідувань .
Частиною 2 статті 307 КПК України визначено процесуальні повноваження та способи реагування слідчого судді за результатами розгляду скарги на бездіяльність під час досудового розслідування, одним із яких є зобов`язання вчинити певну дію, зокрема внести відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: 1) скасування рішення слідчого чи прокурора; 2) зобов`язання припинити дію; 3) зобов`язати вчинити певну дію; 4) відмову у задоволенні скарги.
На підставі вищевикладеного, вважаю за необхідне скаргу задовольнити частково.
Керуючись ст.ст.7, 25,26 214 303, 307 КПК України, -
УХВАЛИВ :
Скаргу громадської організації «Харківське регіональне Антикорупційне Бюро» в особі голови ОСОБА_3 на бездіяльність службових осіб Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області стосовно невнесення відомостей до ЄРДР про кримінальне правопорушення- задовольнити частково.
Визнати бездіяльність Лубенського РВП ГУНП в Полтавської області яка виразилася у не внесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань згідно заяви Громадської організації «Харківське регіональне Антикорупційне Бюро» від 25.01.2022 р.
Зобов`язати Лубенський РВП ГУНП в Полтавської області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань згідно до заяви Громадської організації «Харківське регіональне Антикорупційне Бюро» від 25.01.2022 р.
В іншій частині вимог відмовити.
Відповідно до ч.3 ст.307 КПК України ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дію чи бездіяльність слідчого чи прокурора не може бути оскаржена, окрім ухвали про відмову у задоволенні скарги на постанову про закриття кримінального провадження.
Слідчий суддя Лубенського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Лубенський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 18.05.2022 |
Оприлюднено | 23.01.2023 |
Номер документу | 104354145 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування інші скарги |
Кримінальне
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
Даценко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні