Ухвала
від 15.05.2022 по справі 699/329/22
КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 699/329/22

Номер провадження № 2/699/248/22

УХВАЛА

про залучення правонаступника

16.05.2022 року м. Корсунь-Шевченківський

Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області в складі:

головуючого - судді Свитки С.Л.,

за участю секретаря судового засідання Таран О.В.,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні у залі судових засідань Корсунь-Шевченківського районного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Сухинівської сільської ради про визнання права власності на земельну частку (пай) у порядку спадкування,

УСТАНОВИВ:

В провадженні Корсунь-Шевченківського районного суду перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Сухинівської сільської ради про визнання права власності на земельну частку (пай) у порядку спадкування.

Ухвалою суду від 04.04.2022 року вирішено питання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження з обов`язковим проведенням підготовчого засідання.

Як встановлено в підготовчому засіданні, Сухинівська сільська рада, яку позивач у своєму позові зазначив як відповідача, в зв`язку з реорганізацію припинила своє існування, як юридична особа та правонаступником її майна, прав та обов`язків є Селищенська сільська рада Звенигородського району Черкаської області.

Як визначено в ч. 1 та ч. 5 ст. 104 ЦК України, юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників. Процесуальне правонаступництво - це заміна сторони у справі іншими особами у зв`язку з переходом до цих осіб прав і обов`язків попередньої особи.

Відповідно до п.1 ч. 6Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про місцеве самоврядування"у день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною територіальною громадою, територія якої затверджена Кабінетом Міністрів України (далі - сформована територіальна громада), припиняються повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, територія яких включена до території сформованої територіальної громади (далі - розформовані територіальні громади).

Сформована територіальна громада є правонаступником усього майна, прав та обов`язків розформованої територіальної громади з урахуванням особливостей, визначених підпунктами 5 і 6 цього пункту - п.4 ч. 6Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про місцеве самоврядування"

Згідно ч. 1 ст. 55 ЦПК України, у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії процесу.

Відповідно до ч.2 ст. 55 ЦПК України, усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив.

Правонаступник має процесуальні права та обов`язки передбачені ст.ст. 43,49 ЦПК України.

За таких обставин, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі правонаступника відповідача Сухинівської сільської ради Селищенську сільську раду.

Керуючись ст. 55, 353 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

У справу за позовом ОСОБА_1 до Сухинівської сільської ради про визнання права власності на земельну частку (пай) у порядку спадкування залучити до участі правонаступника відповідача Селищенську сільську раду (код ЄДРПОУ 34207201, місцезнаходження - 19443, Черкаська обл., Звенигородський район, село Селище, вул. Центральна, будинок 17).

Роз`яснити правонаступнику відповідача - Селищенській сільській раді, що усі дії вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив та має процесуальні права та обов`язки передбачені ст. ст. 43,49 ЦПК України.

Копію ухвали направити учасникам справи.

Розгляд справи відкласти на 09.00 год. 29.06.2022 року.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути поданою до Черкаського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення повної ухвали суду.

Суддя Свитка С.Л.

СудКорсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення15.05.2022
Оприлюднено25.06.2022
Номер документу104354559
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —699/329/22

Рішення від 22.07.2022

Цивільне

Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області

Свитка С. Л.

Ухвала від 28.06.2022

Цивільне

Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області

Свитка С. Л.

Ухвала від 15.05.2022

Цивільне

Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області

Свитка С. Л.

Ухвала від 15.05.2022

Цивільне

Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області

Свитка С. Л.

Ухвала від 15.05.2022

Цивільне

Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області

Свитка С. Л.

Ухвала від 03.04.2022

Цивільне

Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області

Свитка С. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні