Справа № 521/6554/22
Провадження №2-з/521/117/22
У Х В А Л А
18 травня 2022 рокум. Одеса
Суддя Малиновського районного суду м Одеси Роїк Д.Я. розглянувши заявупредставника позивача ОСОБА_1 адвоката Рудзей Юрія Володимировича про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 доТовариства зобмеженою відповідальністю«ГАРДА ФІНАНС»,треті особи:Приватний нотаріусКиївського міськогонотаріального округуДанич ОксанаФедорівна,Перший Малиновськийвідділ державноївиконавчої службиу містіОдесі Південногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиції(м.Одеса) про визнаннявиконавчого написутаким,що непідлягає виконанню,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Малиновського районного суду м.Одеси перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАРДА ФІНАНС», треті особи: Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Данич Оксана Федорівна, Перший Малиновський відділ державної виконавчої служби у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Одеса) про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.
Ухвалою судді Малиновського районного суду м.Одеси від 18.05.2022 року по праві було відкрито провадження.
Разом з позовною заявою представником ОСОБА_1 адвокатом Рудзей Ю.В. була подана заява про забезпечення позову, в якій просить суд забезпечити позов шляхом:
зупинення стягнення на підставі виконавчого напису №22906 від 16.06.2021 року вчиненого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Данич Оксаною Федорівною про стягнення з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , НОМЕР_1 ) на користь ТОВ «ГАРДА ФІНАНС» заборгованості у розмірі 10548,71 грн.
В обґрунтування своєї заяви позивач посилається на те, що виходячи з матеріалів позову, 25.08.2021 року Постановою державного виконавця Першого Малиновського ВДВС у місті Одесі Південного міжрегіонального правління Міністерства юстиції (м. Одеса) Подолян А.В.. було відкрито виконавче провадження № 66589025. .Підставою для відкриття виконавчого провадження був Виконавчий напис № 22906 , виданий 16.06.2021 року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Данич Оксаною Федорівною про стягнення з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , НОМЕР_1 ) на користь ТОВ «ГАРДА ФІНАНС» заборгованості у розмірі 10548,71 грн.
Виконавчий напис сторона позивача вважає неправомірним, та таким, що не підлягає виконанню. В свою чергу, у випадку відсутності забезпечення позову у вигляді зупинення стягнення на підставі виконавчого напису № 22906 від 16.06.2021 року існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду у разі задоволення позову з огляду на можливе неправомірне стягнення коштів за виконавчим документом, що оспорюється.
Відповідно до ч. 1ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно зі ч. 1ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч.ч. 3, 5ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.
Забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог.
Точне і неухильне додержання судами України норм чинного законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову є необхідною умовою здійснення завдань цивільного судочинства, які полягають у справедливому, неупередженому та своєчасному розгляді й вирішенні цивільних справ із метою захисту порушених,невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Для належної реалізації завдань цивільного судочинства слугує, зокрема те, що відповідно дост.124 Конституції України, судові рішення є обов`язковим до виконання на всій території України.
Таким чином, порушене, невизнане, оспорюване право особи буде захищене та відновлене тільки після реального виконання рішення суду, яким спір буде вирішено по суті.
Заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі, відповідно до вимог ст.153 ч.1 ЦПК України.
За змістом ч. 1, 2ст. 149 ЦПК України, єдиною підставою для забезпечення позову є заява учасника справи . Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно з п.п. 6 ч. 1ст. 150 ЦПК України, позов забезпечується, зокрема, зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку.
Згідно з п. 4Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» від 22 грудня 2006 року N 9розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Також, вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.
Заходи забезпечення позову повинні відповідати і бути співмірними заявленим вимогам, а також мають бути безпосередньо пов`язанні з предметом спору, необхідними і достатніми для забезпечення виконання судового рішення.
Проаналізувавши зміст позовних вимог, дослідивши матеріали заяви, виходячи із пов`язаності заходів забезпечення позову з його предметом, суд доходить висновку, що представником позивача були надані належні та переконливі докази існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам позивача, що полягають в можливому необґрунтованому зверненні стягнення на кошти позивача за оспорюваним виконавчим написом у разі задоволення позову, та про необхідність вжиття заходів забезпечення позову шляхом зупинення стягнення за оскаржуваним виконавчим написом.
Враховуючи, що з наданих суду відомостей не вбачається, що вжиття заходів забезпечення позову в обраний судом спосіб може спричинити збитки відповідачу по справі, суд не вбачає підстав для застосування зустрічного забезпечення.
Керуючись ст. ст.149,157 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву представника позивача ОСОБА_1 адвоката Рудзей Ю.В. про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАРДА ФІНАНС», треті особи: Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Данич Оксана Федорівна, Перший Малиновський відділ державної виконавчої служби у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Одеса) про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню,задовольнити.
Зупинити стягненняна підставі виконавчого напису, вчиненого 16.06.2021 Данич Оксаною Федорівна, приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу реєстр.№ 22906 до набрання законної сили остаточним судовим рішенням по справі.
Зустрічне забезпечення не застосовувати.
Ухвала про забезпечення позову підлягає негайному виконанню в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду шляхом подання протягом п`ятнадцяти днів з дня постановлення даної ухвали апеляційної скарги. Подача апеляційної скарги не зупиняє виконання даної ухвали, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Головуючий: Д.Я. Роїк
18 травня 2022 року
Суд | Малиновський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 17.05.2022 |
Оприлюднено | 22.06.2022 |
Номер документу | 104375520 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Малиновський районний суд м.Одеси
Роїк Д. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні