Ухвала
від 18.05.2022 по справі 755/3809/22
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №:755/3809/22

Провадження №: 1-кс/755/797/22

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"18" травня 2022 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора Дніпровської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду в рамках кримінального провадження, внесеного 28.04.2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022102040000025 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 201-2 КК України, -

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

встановив

До слідчого судді Дніпровського районного суду м. Києва надійшло зазначене клопотання прокурора про проведення огляду у рамках цього провадження, у зв`язку з здійсненням досудового розслідування у ньому та необхідністю встановлення обставин визначених ст.ст. 2, 91 КПК України при наявності на передумов визначених ч. 1 ст. 234 того ж Кодексу.

Клопотання мотивовано тим, що департаментом в ході виконання визначених законом завдань щодо контррозвідувального забезпечення інформаційної безпеки держави, в рамках чинного законодавства встановлено факти незаконного використання під час дії воєнного стану на території Київської області волонтерами (серед яких є невстановлені мешканці Дніпровського району м. Києва), за попередньою змовою з військовослужбовцями ЗС України, гуманітарної допомоги та благодійних пожертв, з метою отримання прибутку.

Так, отримано достовірну інформацію, що починаючи з 25 лютого 2022 року по теперішній час групою осіб із числа волонтерів, які організували свою діяльність на території Київської області, налагоджено незаконну схему щодо використання в своїх інтересах гуманітарної допомоги та благодійних пожертв (комп`ютерної техніки, продуктів харчування, медичних препаратів та продукції повсякденного вжитку), які постачаються як гуманітарна допомога та призначаються для забезпечення функціонування підрозділів ЗС України.

При цьому, до вищевказаної протиправної схеми волонтерами за грошову винагороду залучаються безпосередньо військовослужбовці ЗС України, які відповідають за матеріальне забезпечення їх підрозділів, здійснюють приймання поставлених товарів та їх подальший розподіл на потреби військової частини.

Також встановлено злочинний механізм, відповідно до якого під час отримання гуманітарної допомоги у вигляді комп`ютерної техніки, продуктів харчування, медичних препаратів, продукції повсякденного вжитку та інших товарів, особами, причетними до вказаного кримінального правопорушення, не здійснюється документально фіксація реальних об`ємів поставленої допомоги, в результаті чого під час переведення та транспортування вказаних товарів, більша їх частина не поставляється безпосередньо до військової частини, та розвантажується на прихованих складських приміщеннях та безпосередньо волонтерських базах (приміщення ресторанів, офісах, квартирах, тощо) з подальшим їх продажем та відвантаженням комерційним структурам з метою отриманням незаконного прибутку як у вигляді готівки, так і у вигляді грошових переказів на власні банківські рахунки та криптогаманці, а також шляхом обміну на інші товари та продукцію.

В результаті вказаних дій військові частини недоотримають виділене для їх функціонування продуктове та матеріальне забезпечення, що ставить під загрозу їх бойову готовність під час дії воєнного стану.

Крім того, наприкінці квітня 2022 року невстановлена група осіб, переслідуючи корисливі мотиви, отримала від міжнародних організацій партію гуманітарної допомоги, призначеної для потреб військовослужбовців ЗС України, тимчасово переміщених осіб та осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Вказана партія гуманітарної допомоги являє собою різноманітний одяг, взуття, інші речі побутового призначення, які містяться у картонних коробах та поліпропіленових мішках, розміщених на палетах, на загальну суму понад 10 млн грн.

При цьому, зазначені товари ввезені на територію України на підставі наданого митним органам підробленого гарантійного листа кінцевого отримувача, внаслідок чого визнані гуманітарною допомогою та звільнені від оподаткування та митних платежів.

Надалі, вищевказані особи, з метою отримання прибутку в особливо великому розмірі, здійснюють продаж вказаних гуманітарних товарів у мережах магазинів АДРЕСА_1 .

Так встановлено, що на даний час ймовірно зазначена партія гуманітарної допомоги зберігається у приміщенні торгово-розважального центру (ТРЦ) «ART MALL» за адресою: м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 37.

При цьому, зазначений товар розміщений у публічно доступному місці - холі, на першому поверсі ТРЦ «ART MALL», у торговому залі між магазинами з продажу одягу, навпроти супермаркету « ІНФОРМАЦІЯ_1 », прохід до якого відмежовано зачиненими ролетами. За результатами проведення оперативних заходів встановлено, є підстави вважати, що за адресою: АДРЕСА_1 знаходяться речі і документи, які можуть бути використані як докази у даному кримінальному провадженні.

Вищевказані речі та документи, які зберігаються за адресою: АДРЕСА_1 - можливо є знаряддям вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 Кримінального кодексу України, оскільки на них містяться відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Вказав на встановлення достатніх підстав вважати, що у вказаному об`єкті нерухомості - нежитлових приміщеннях за адресою: АДРЕСА_1 , можуть зберігатися речі і документи, які можуть бути використані як докази у даному кримінальному провадженні, а також оригінали та копії документів, що посвідчують осіб, залучених до вказаної злочинної діяльності, та інші предмети, які стосуються вчиненого кримінального правопорушення, а також які використовувалися для вчинення кримінального правопорушення та на яких можуть міститися чи зберігатися відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, тобто мають значення для досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, об`єкт нерухомості - приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 36919,2 кв.м. - на праві власності належить ПАТ «ЕКСПАНСІЯ РІТЕЙЛ» (ЄДРПОУ 33870687).

Зазначив, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі та документи, мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні і відомості які в них містяться, у подальшому, можуть бути використані як докази, необхідно отримати безпосередній доступ до вказаних речей та документів, для їх фіксації залучення їх до матеріалів кримінального провадження.

Разом з тим, здійснення тимчасового доступу до вищезазначених речей та документів або застосування інших заходів забезпечення провадження, приведе до обізнаності осіб, задіяних у протиправній схемі злочинної діяльності, щодо наявності інформації у правоохоронних органів про дану діяльність, та надасть можливість змінити зміст речей та документів, знищити їх, змінити їх фактичне розташування, припинити на деякий час злочину діяльність або іншим чином перешкодити встановленню істини у кримінальному провадженні.

Слідчий суддя, заслухавши пояснення прокурора, перевіривши клопотання заявника на дотримання вимог Кримінального процесуального кодексу України, приходить до наступного.

Відповідно до ст. 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.

Відповідно до ч. 1 ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей, документів та комп`ютерних даних.

Відповідно до ч. 2 ст. 237 КПК України огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Відповідно до ч. 1 ст. 223 КПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні.

Підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети (ч. 2 ст. 223 КПК України).

З урахуванням того, що згідно із п. 1 ч. 1 ст. 91 КПК України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню, зокрема, подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення).

Доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню через призму того, що процесуальними джерелами доказів є у тому числі речові докази, висновки експертів (ст. 84 КПК України).

Речовим доказом є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій (ст. 98 КПК України).

У цьому випадку, слідчий суддя, вивчивши клопотання заявника та долучені до нього матеріали, вважає, що у ньому наявні в цілому відомості визначені ст. 234 КПК України, обставин, які б слугували підставою для відмови у задоволенні клопотання, у судовому засіданні, слідчим суддею не встановлено.

Проведення огляду необхідне з метою встановлення відомостей визначених ст.ст. 91, 234 КПК України, у даному кримінальному провадженні та виконання завдань визначних ст.ст. 2, 223 даного Кодексу.

Порушень вимог ст.ст. 234, 237 КПК України, Глави 20 КПК України слідчі (розшукові) дії, та Глави 2 КПК України засади кримінального провадження, у судовому засіданні, слідчим суддею не виявлено, як і не було встановлено відомостей, які б беззаперечно свідчили, що надання дозволу на огляд становитиме особистий та надмірний тягар, тобто, апріорі, таке втручання не може вважатися свавільним, оскільки отримання дозволу на його проведення здійснено з дотриманням принципу законності та воно є пропорційним до тяжкості вчиненого правопорушення та відповідає справжнім інтересам суспільства.

Враховуючи викладене, слідчий суддя дослідивши матеріали клопотання, долучені до нього документи, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, оцінюючи сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку вважає, що наявні у провадженні докази, передбачені параграфами 3-5 Глави 4 КПК України (показання, речові докази і документи та інші) свідчать про те, що клопотання є обґрунтованим, проте підлягає частковому задоволенню, оскільки прокурором у клопотанні доведено лише необхідність огляду частини приміщення, розташованого за адресою: м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 37, а саме коридорних приміщень першого поверху ТРЦ «ART MALL», яке на праві власності належить ПАТ «ЕКСПАНСІЯ РІТЕЙЛ» (ЄДРПОУ 33870687).

Керуючись ст.ст. 1-29, 234-237, 309, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя,

постановив

Клопотання прокурора Дніпровської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду в рамках кримінального провадження, внесеного 28.04.2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022102040000025 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 201-2 КК України задовольнити частково.

Надати дозвілпрокурорам групипрокурорів,а саме:прокурорам групипрокурорів Дніпровськоїокружної прокуратуриміста Києваякі здійснюютьпроцесуальне керівництвоу кримінальномупровадженні №42022102040000025від 28.04.2022,слідчим групислідчих укримінальному провадженні№ 42022102040000025від 28.04.2022,а такожспівробітникам оперативногопідрозділу задорученням слідчого,прокурора упорядку ст.ст.36,40,41КПК Українина проведенняогляду нежитловогоприміщення,а самекоридорних приміщень першого поверху ТРЦ «ART MALL», розташованого за адресою: м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 37, яке на праві власності належить ПАТ «ЕКСПАНСІЯ РІТЕЙЛ» (ЄДРПОУ 33870687) з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення речей і документів (щодо гуманітарної допомоги та благодійних пожертв), які можуть бути використані як докази у даному кримінальному провадженні, а також оригінали та копії документів, що посвідчують осіб, залучених до вказаної злочинної діяльності, та інші предмети, які стосуються вчиненого кримінального правопорушення, а також які використовувалися для вчинення кримінального правопорушення та на яких можуть міститися чи зберігатися відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, тобто мають значення для досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні.

В іншій частині клопотання залишити без задоволення.

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.

Ухвала про дозвіл на огляд житла чи іншого володіння особи має бути виконана з дотриманням порядку регламентованого ст. 236 КПК України.

Ухвала слідчого судді про дозвіл на огляд житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.

Інформація про приватне життя особи, отримана в порядку виконання даного судового рішення, не може бути використана інакше як для виконання завдань кримінального провадження. Кожен, кому наданий доступ до інформації про приватне життя особи, в порядку виконання даного судового рішення, зобов`язаний запобігати розголошенню такої інформації.

Ухвала оскарженню не підлягає, є обов`язковою і підлягає безумовному виконанню на всій території України.

Слідчий суддя:

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення18.05.2022
Оприлюднено23.01.2023
Номер документу104376153
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —755/3809/22

Ухвала від 18.05.2022

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Галига І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні