Ухвала
від 19.05.2022 по справі 344/5823/22
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/5823/22

Провадження № 1-кс/344/2514/22

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 травня 2022 року місто Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого слідчого відділу Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Окружної прокуратури міста Івано-Франківська ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження №42022092010000011 від 19 квітня 2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий за погодженням з прокурором звернувся з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, в обґрунтування якого посилається на те, що слідчим відділом Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування по матеріалах кримінального провадження №42022092010000011 від 19 квітня 2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Встановлено, що службові особи КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » під час придбання фармацевтичної продукції у 2018-2021 роках за попередньою змовою зі службовими особами підприємств - постачальників вказаної продукції неправомірно заволоділи бюджетними коштами.

У ході досудового розслідування було встановлено, що до вчинення вищевказаних дій, які неправомірно заволоділи бюджетними коштами причетні службові особи КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТзОВ Фірма « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що підтверджується рапортом старшого оперуповноваженого сектору ГУНП в Івано-Франківській області.

З метою встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, фактів, що підлягають доказуванню в ході провадження, а також прийняття законного і обґрунтованого рішення та досягнення завдань цього кримінального провадження, на теперішній час виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме оригіналів договорів, додаткових угод, платіжних доручень, накладних про придбання та реалізацію, актів приймання-передачі щодо реалізованого КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » медичного газоподібного кисню та медичного рідкого кисню за період з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2021 року, які перебувають у володінні ТзОВ Фірма « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 .

Інформація, яка буде отримана в ході тимчасового доступу, може в сукупності мати доказове значення в цьому кримінальному провадженні, зокрема, щодо можливої причетності службових осіб КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТзОВ Фірма « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , до вчинення злочину.

Іншим способом здобути необхідні відомості, ніж розкрити конфіденційну інформацію, в тому числі таку, що містить комерційну таємницю, та отримати тимчасовий доступ до документів шляхом їх вилучення, що мають доказове значення у кримінальному провадженні, неможливо.

Учасники процесу в судове засідання не з`явилися.

Слідчий у клопотання просив розглядати без його участі та підтримав вимоги клопотання у повному обсязі.

Враховуючи вимоги частини другої статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, вважаю можливим розглядати клопотання у відсутності осіб, у володінні яких знаходяться документи, тимчасовий дозвіл на доступ до яких та можливість їхнього вилучення просить слідчий.

Відповідно до частини четвертої статті 107 Кримінального процесуального кодексу України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши матеріали, якими обґрунтовують клопотання, слідчий суддя виходить з наступного.

Частиною першою статті 160 Кримінального процесуального кодексу України, передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до вимог статті 159 Кримінального процесуального кодексу України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 162 Кримінального процесуального кодексу України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити конфіденційну інформацію, в тому числі таку, що містить комерційну таємницю.

За змістом частини п`ятої статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно частини шостої статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.

Стороною кримінального провадження, яка звернулась із даним клопотанням, поза розумним сумнівом, доведено про необхідність отримання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, так як відомості зазначені у цих документах, мають істотне значення для встановлення обставин вчинення кримінального провадження, а тому слідчий суддя вважає вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, і приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-160, 162-164, 166 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчому слідчого відділу Івано-Франківського РУП ГУНП ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять конфіденційну інформацію, в тому числі таку, що містять комерційну таємницю, а саме до оригіналів договорів, додаткових угод, платіжних доручень, накладних про придбання та реалізацію, актів приймання-передачі щодо реалізованого КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » медичного газоподібного кисню та медичного рідкого кисню за період з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2021 року, які перебувають у володінні ТзОВ Фірма « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення оригіналів документів.

Роз`яснити положення частини першої статті 166 Кримінального процесуального кодексу України, згідно з яким у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє 1 (один) місяць та оскарженню не підлягає.

Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення19.05.2022
Оприлюднено17.05.2024
Номер документу104378571
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —344/5823/22

Ухвала від 19.05.2022

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Мелещенко Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні