Справа № 466/1033/20
Провадження № 2/466/178/22
У Х В А Л А
17 травня 2022 року Шевченківський районний суд м.Львова у складі:
головуючої судді Луців-Шумської Н.Л.
секретар Лань М.О.
за участі представників сторін ОСОБА_1 , ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому в м.Львові клопотання представника відповідача про призначення повторної судової психологічної експертизи,
в с т а н о в и в :
В провадженні суду знаходиться справа за позовом ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , в інтересах якого діє законний представник ОСОБА_6 до ТзОВ «Міра і Ко» про відшкодування моральної шкоди, завданої смертю малолітнього пішохода ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , внаслідок ДТП 20.03.2019р.
Представник відповідача в судовому засіданні підтримав подане раніше клопотання про призначення повторної судової психологічної експертизи щодо усіх позивачів з метою визначення глибини моральних страждань та орієнтовного розміру грошової компенсації за завдані моральні страждання. Мотивує клопотання необґрунтованістю та неправильністю висновків судової психологічної експертизи №5586 від 24.01.2022р., проведеної експертом ЛНДІ судових експертиз. Зазначає, що експерт користувався Методикою 14.1.75, яка власних методів дослідження не містить, а використання передбачених у п.8.3. цієї Методики методів дослідження припинено ще 28.01.2021р. Використання експертом лише формули ОСОБА_8 без використання жодного іншого методу дослідження обумовило необґрунтованість та неправильність експертного висновку. Також зазначає про недопустимість використання експертом не встановлених судом фактів і обставин, а наведеної позивачами у складених ними процесуальних документах позиції у справі.
Представник позивачів проти задоволення клопотання заперечив, вважаючи необґрунтованими твердження представника відповідача.
Заслухавши думку представників сторін, пояснення експерта Кальки Н.М., суд вважає, що у справі слід призначити повторну судову психологічну експертизу.
За ч.2 ст.113 ЦПК України якщо висновок експерта буде визнано необґрунтованим або таким, що суперечить іншим матеріалам справи або викликає сумніви в його правильності, судом може бути призначена повторна експертиза, яка доручається іншому експертові (експертам).
Вирішуючи заявлене клопотання, суд приймає до уваги що рішенням Координаційної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України від 28.01.2021р. припинено застосування ряду методик проведення судових експертиз, зокрема стосовно психологічних досліджень передбачених у п.8.3. Методики 14.1.75, яка вказана в експертному висновку№5586 від 24.01.2022р.
Суд погоджується з покликання представника відповідача на те, що використання експертом лише формули ОСОБА_8 без використання жодного іншого методу дослідження обумовило необґрунтованість та неправильність експертного висновку.
Для об`єктивного вирішення спору, усунення всіх сумнівів щодо правильності та обґрунтованості експертного висновку і визначення обсягу, глибини, тривалості моральних страждань позивачів, що виникли внаслідок дорожньо-транспортної пригоди 20.03.2019р. в результаті якої загинула ОСОБА_7 , встановлення орієнтовного розміру грошової компенсації за них є необхідність призначення повторної судової психологічної експертизи.
Суд вважає за доцільне проведення вказаної експертизи доручити експертам Науково-дослідного Інституту судових експертиз та права ( м.Львів, вул.Академіка Богомольця,9).
На час проведення експертизи зупинити провадження по справі.
Керуючись ст.ст.103,104,113,252,353 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Призначити повторну судову психологічну експертизу у справі.
На вирішення якої поставити запитання:
1. Чи є у ОСОБА_9 зміни в емоційному стані, індивідуально-психологічних проявах, які перешкоджають активному соціальному функціонуванню її як особистості і виникли внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, що відбулась 20.03.2019 р. приблизно о 16 год. 50 хв. поблизу будинку АДРЕСА_1 , в результаті якої загинула ОСОБА_7 ?
2. Чи спричиненні ОСОБА_9 страждання (моральна шкода) внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, що відбулась 20.03.2019р. приблизно о 16год. 50хв. поблизу будинку АДРЕСА_1 , в результаті якої загинула ОСОБА_7 ? Якщо так, то який орієнтовний розмір становить грошова компенсація за завданні страждання ( моральну шкоду)?
3. Чи є у ОСОБА_6 зміни в емоційному стані індивідуально-психологічних проявах, які перешкоджають активному соціальному функціонуванню його як особистості, і виникли внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, що відбулась 20.03.2019р. приблизно о 16год. 50хв. поблизу будинку АДРЕСА_1 в результаті якої загинула ОСОБА_7 ?
4. Чи спричинені ОСОБА_6 страждання (моральна шкода) внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, що відбулась 20.03.2019р. приблизно о 16год. 50хв. поблизу будинку АДРЕСА_1 , в результаті якої загинула ОСОБА_7 ? Якщо так, то який орієнтовний розмір становить грошова компенсація за завдані страждання (моральну шкоду)?
5. Чи є у ОСОБА_5 зміни в емоційному стані, індивідуально-психологічних проявах, які перешкоджають функціонуванню його як особистості і виникли внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, що відбулась 20.03.2019р. приблизно о 16год. 50хв. поблизу будинку АДРЕСА_1 , в результаті якої загинула ОСОБА_7 ?
6. Чи спричинені ОСОБА_5 страждання (моральна шкода) внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, що відбулась 20.03.2019р. приблизно о 16год. 50хв. поблизу будинку АДРЕСА_1 , в результаті якої загинула ОСОБА_7 ? Якщо так, то який можливий розмір становить грошова компенсація за завдані страждання (моральну шкоду)?
Проведення експертизи доручити судовим експертам Науково-дослідного Інституту судових експертиз та права ( м.Львів, вул.Академіка Богомольця,9).
Витрати по проведенню експертизи покласти на ТзОВ «Міра і Ко» м.Львів, вул.Городоцька, 280.
Суд попереджає експертів, що проводитимуть експертизу, про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків за ст.384, ст.385 Кримінального кодексу України.
Для проведення експертизи зобов`язати ОСОБА_9 ( АДРЕСА_2 ), ОСОБА_6 ( АДРЕСА_3 ), ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ( АДРЕСА_3 ) з`явитися на виклик експерта.
Експертизу провести у двомісячний строк.
На час проведення експертизи провадження по справі зупинити.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м.Львова протягом п`ятнадцяти днів.
Суддя: Н. Л. Луців-Шумська
Суд | Шевченківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 18.05.2022 |
Оприлюднено | 21.06.2022 |
Номер документу | 104379744 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, крім відшкодування шкоди на виробництві |
Цивільне
Шевченківський районний суд м.Львова
Луців-Шумська Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні