Ухвала
від 17.02.2022 по справі 367/9262/21
ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 367/9262/21

Провадження №1-кс/367/368/2022

УХВАЛА

Іменем України

17 лютого 2022 року Ірпінський міський суд Київської області у складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ірпені прокурора Бучанської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 про арешт майна, подане у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021111040000955 від 01 жовтня 2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 303 КК України,

в с т а н о в и в :

До Ірпінського міського суду Київської області надійшло вищевказане клопотання, в якому прокурор просить накласти арешт на тимчасово вилучені 10.02.2022 в ході огляду місця події у приміщенні готелю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 : грошові кошти в сумі 2500 гривень, які поміщено до спеціального пакету №SUD2023362, мобільний термінал марки «Nokia C20» IMEI: НОМЕР_1 з сім-карткою з абонентським номером НОМЕР_2 , який поміщено до спеціального пакету №7189013, два презервативи, інтимну змазку та рідину хлоргексидину, які поміщено до спеціального пакету №2747558, з метою забезпечення збереження речових доказів, шляхом тимчасового позбавлення їх власника права розпорядження, користування цим майном та його відчуження.

У клопотанні прокурор зазначає, що Бучанською окружною прокуратурою Київської області здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021111040000955 від 01.10.2021, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 303, ч. 2 ст. 303 КК України, досудове розслідування якого здійснюється слідчим відділенням відділу поліції №2 Бучанського РУП ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у період з червня 2021 року по 10.02.2022 ОСОБА_4 , маючи прямий умисел направлений на забезпечення заняття проституцією інших осіб, з корисливих мотивів, з метою незаконного збагачення за рахунок отримання доходів від сутенерства, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, нехтуючи моральними засадами суспільства в частині підстав задоволення статевих потреб та правил шлюбних відносин організувала та систематично забезпечувала надання іншими особами жіночої статі послуг сексуального характеру за грошову винагороду, що виразилося у створенні умов для надання сексуальних послуг за грошову винагороду, зокрема, здійсненні нагляду та контролю над особами жіночої статі, які надають сексуальні послуги, забезпеченні їх охороною, засобами особистої гігієни та контрацептивами, публікації оголошень з інформацією щодо надання інтимних послуг за грошову винагороду на відповідних сайтах у всесвітній мережі «Інтернет» та підтриманні їх актуальності (рейтингу).

Так, 21.12.2021, у період часу з 20:47 год. по 21:36 год. ОСОБА_4 , реалізовуючи свій злочинний умисел, направлений на забезпечення заняття проституцією іншою особою, з метою незаконного збагачення за рахунок отримання доходів від сутенерства, під час листування із ОСОБА_5 в мобільному додатку «Telegram», призначеному для обміну повідомленнями в мережі «Інтернет» та спілкування з останнім по телефону з абонентським номером НОМЕР_3 досягла домовленості щодо надання інтимних послуг за грошову винагороду, узгодивши з ним час, місце, тривалість надання сексуальних послуг, обумовивши їх вартість, спосіб оплати та інші суттєві обставини надання таких послуг, забезпечивши, таким чином умови для надання сексуальних послуг однією з числа підконтрольних їй осіб жіночої статі, яка діє на добровільних засадах, конкретно визначеному клієнтові, та організувавши їх зустріч.

В подальшому, невстановлена особа жіночої статі, підконтрольна ОСОБА_4 , діючи добровільно та за вказівкою останньої о 22:55 год. цього ж дня приїхала до готелю « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , де згідно визначених ОСОБА_4 умов надала ОСОБА_5 послугу інтимного характеру, а саме задовольнила його статеву пристрасть за грошову винагороду в розмірі 5000 гривень, яку після надання послуг інтимного характеру отримала для подальшого розподілення з ОСОБА_4 , котра у такий спосіб забезпечила заняття нею проституцією.

Таким чином ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 1 ст. 303 КК України - сутенерство, тобто дії особи по забезпеченню заняття проституцією іншою особою.

Крім того, 10.02.2022, у період часу з 20:00 год. по 21:40 год. ОСОБА_4 , реалізовуючи свій злочинний умисел, направлений на забезпечення заняття проституцією іншою особою, з метою незаконного збагачення за рахунок отримання доходів від сутенерства, діючи повторно, під час листування із ОСОБА_6 в мобільному додатку «Telegram», призначеному для обміну повідомленнями в мережі «Інтернет» та спілкування з останнім по телефону з абонентським номером НОМЕР_3 досягла домовленості щодо надання інтимних послуг за грошову винагороду, узгодивши з ним час, місце, тривалість надання сексуальних послуг, обумовивши їх вартість, спосіб оплати та інші суттєві обставини надання таких послуг, забезпечивши, таким чином умови для надання сексуальних послуг однією з числа підконтрольних їй осіб жіночої статі, яка діє на добровільних засадах, конкретно визначеному клієнтові, та організувавши їх зустріч.

В подальшому, ОСОБА_7 , підконтрольна ОСОБА_4 , діючи добровільно та за вказівкою останньої о 21:40 год. цього ж дня приїхала до готелю « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_3 , де згідно визначених ОСОБА_4 умов надала ОСОБА_8 послугу інтимного характеру, а саме задовольнила його статеву пристрасть за грошову винагороду в розмірі 5000 гривень, яку після надання послуг інтимного характеру отримала для подальшого розподілення з ОСОБА_4 , котра у такий спосіб забезпечила заняття нею проституцією.

Таким чином ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 303 КК України - сутенерство, тобто дії особи по забезпеченню заняття проституцією іншою особою, вчинені повторно.

За наявності підстав, передбачених ч. 3 ст. 233 КПК України 10.02.2022 у період часу з 22:23 год. по 22:49 год. проведено огляд місця події у приміщенні готелю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого виявлено та зафіксовано обставини сутенерства, тобто дій особи по забезпеченню заняття проституцією іншою особою, а також вилучено: грошові кошти в сумі 2500 гривень, які поміщено до спеціального пакету №SUD2023362, мобільний термінал марки «Nokia C20» IMEI: НОМЕР_1 з сім-карткою з абонентським номером НОМЕР_2 , який поміщено до спеціального пакету №7189013, два презервативи, інтимну змазку та рідину хлоргексидину, які поміщено до спеціального пакету №2747558.

Вилучений в ході огляду мобільний термінал, є знаряддям вчинення кримінального правопорушення, оскільки використовувався для забезпечення заняття проституцією іншою особою (сутенерства). Щодо вилучених грошових коштів існують достатні підстави вважати, що вони набуті кримінально протиправним шляхом внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Разом з тим, вилучені контрацептиви, інтимна змазка використовувалися як засоби забезпечення зайняття проституцією іншою особою, а вилучений мобільний термінал, містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, зокрема відомості про дату, час, місце та інші обставини здійснення проституції (надання інтимних послуг), забезпечення яких здійснювала ОСОБА_4 , відомості про розміри доходів, одержаних внаслідок вчинення кримінального правопорушення, їх дослідження під час досудового розслідування надасть змогу стороні обвинувачення встановити обставини, які, відповідно до ст. 91 КПК України підлягають доказуванню під час кримінального провадження.

У зв`язку з цим, постановою слідчого від 11.02.2022 зазначені речі та документи були визнані речовими доказами у вказаному кримінальному провадженні.

Підставою для арешту майна, щодо якого заявляється клопотання та його метою є, відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України забезпечення збереження речових доказів.

В сторони обвинувачення наявні достатні підстави вважати, що у разі не накладення арешту на зазначене майно існує загроза використання, можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення та відчуження, зокрема, з метою уникнення кримінальної відповідальності, що в свою чергу свідчить про наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 КПК України.

Документи, які підтверджують право власності на інше майно, що належить арештувати в сторони обвинувачення відсутні. Конкретними фактами і доказами, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження цим майном, є, відповідно протокол огляду місця події, та протокол допиту свідка ОСОБА_7 , з якого вбачається що дане майно належить ОСОБА_7 .

У зв`язку із вищевикладеним, в органу досудового розслідування виникла необхідність накласти арешт на вказане майно.

У судове засідання прокурор ОСОБА_3 не з`явився, подав до суду заяву, в якій просив розглянути клопотання без його участі, клопотання підтримав, просив його задовольнити.

Власник майна, про арешт якого ставиться питання у клопотанні в судове засідання не з`явилася, про дату, час та місце судового розгляду повідомлена належним чином.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до положень ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України,арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Згідно ізч. 3 ст. 170 КПК України,у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.

Відповідно до ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Частиною 2 ст. 173 КПК України передбачено, що при вирішенні питання про арешт майна, якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої ст. 170 КПК України, слідчий суддя повинен враховувати правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні; розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Крім того, відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Відповідно до ч. 5 ст. 171 КПК України клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено. У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.

Згідно із витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань, слідчим відділенням Відділу поліції №2 Бучанського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021111040000955 від 01.10.2021, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 303 КК України.

Згідно із протоколом огляду місця події від 10 лютого 2022 року в період часу з 22 години 23 хвилини до 22 години 49 хвилин, слідчим СВ ВП № 2 Бучанського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_9 проведено огляд приміщення №418, що розташована на 4-му поверсі готелю «Ірпінь», що розташований за адресою: Київська обл., м. Ірпінь, вул. Соборна, 105Б, в ході якого вилучено: грошові кошти в сумі 2500 гривень, які поміщено до спеціального пакету №SUD2023362, мобільний термінал марки «Nokia C20», який поміщено до спеціального пакету №7189013, два презервативи, інтимну змазку та рідину хлоргексидину, які поміщено до спеціального пакету №2747558.

Відповідно до копії ухвали слідчого судді Ірпінського міського суду Київської області від 17 лютого 2022 року, задоволено клопотання слідчого слідчого відділення відділу поліції №2 Бучанського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_10 , погоджене з прокурором Бучанської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду, подане у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021111040000955 від 01 жовтня 2021 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.303, ч.2 ст.303 КК України та надано дозвіл старшому слідчому слідчого відділення відділу поліції №2 Бучанського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_9 на проведення огляду 10 лютого 2022 року в період часу з 22 години 23 хвилини до 22 години 49 хвилин у приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , яке знаходиться у цілісному майновому комплексі готелю «Ірпінь», який згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, на праві приватної власності належить ТОВ «Інвест Груп Ірпінь» (код ЄДРПОУ 40514950), з метою виявлення та фіксації обставин кримінального правопорушення, а також вилучення наступних речей і документів: грошових коштів в сумі 2500 гривень, які поміщено до спеціального пакету №SUD2023362, мобільного терміналу марки «Nokia C20» IMEI: НОМЕР_1 з сім-карткою з абонентським номером НОМЕР_2 , який поміщено до спеціального пакету №7189013, двох презервативів, інтимної змазки та рідину хлоргексидину, які поміщено до спеціального пакету №2747558.

11 лютого 2022 року слідчим винесено постанову про визнання тимчасово вилучених 10.02.2022 в ході огляду місця події у приміщенні готелю «Ірпінь» за адресою: Київська область, м. Ірпінь, вул. Соборна, 105Б, кімната 418: грошових коштів в сумі 2500 гривень, які поміщено до спеціального пакету №SUD2023362, мобільного терміналу марки «Nokia C20» IMEI: НОМЕР_1 з сім-карткою з абонентським номером НОМЕР_2 , який поміщено до спеціального пакету №7189013, двох презервативів, інтимну змазку та рідину хлоргексидину, які поміщено до спеціального пакету №2747558 речовими доказами.

Оскільки матеріальні об`єкти, про арешт яких просить прокурор, були визнані речовими доказами у вказаному кримінальному провадженні, зберегли на собі сліди або містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, та з метою забезпечення збереження речових доказів, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання прокурора.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 98, 170-173 КПК України, слідчий суддя, -

у х в а л и в:

Клопотання Бучанської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 про арешт майна, подане у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021111040000955 від 01 жовтня 2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 303 КК України задовольнити.

Накласти арешт на майно, а саме: грошові кошти в сумі 2500 гривень, які поміщено до спеціального пакету №SUD2023362, мобільний термінал марки «Nokia C20» IMEI: НОМЕР_1 з сім-карткою з абонентським номером НОМЕР_2 , який поміщено до спеціального пакету №7189013, два презервативи, інтимну змазку та рідину хлоргексидину, які поміщено до спеціального пакету №2747558, з метою забезпечення збереження речових доказів, шляхом тимчасового позбавлення їх власника права розпорядження, користування цим майном та його відчуження.

Ухвалу слідчого судді може бути оскаржено безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІрпінський міський суд Київської області
Дата ухвалення рішення17.02.2022
Оприлюднено16.05.2024
Номер документу104444478
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —367/9262/21

Ухвала від 17.02.2022

Кримінальне

Ірпінський міський суд Київської області

Кравчук Ю. В.

Ухвала від 17.02.2022

Кримінальне

Ірпінський міський суд Київської області

Кравчук Ю. В.

Ухвала від 17.02.2022

Кримінальне

Ірпінський міський суд Київської області

Кравчук Ю. В.

Ухвала від 17.02.2022

Кримінальне

Ірпінський міський суд Київської області

Кравчук Ю. В.

Ухвала від 08.02.2022

Кримінальне

Ірпінський міський суд Київської області

Кравчук Ю. В.

Ухвала від 08.02.2022

Кримінальне

Ірпінський міський суд Київської області

Кравчук Ю. В.

Ухвала від 08.02.2022

Кримінальне

Ірпінський міський суд Київської області

Кравчук Ю. В.

Ухвала від 07.02.2022

Кримінальне

Ірпінський міський суд Київської області

Кравчук Ю. В.

Ухвала від 10.12.2021

Кримінальне

Ірпінський міський суд Київської області

Кравчук Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні