Справа № 466/9220/21
Провадження № 1-кс/466/757/22
У Х В А Л А
іменем України
20 травня 2022 року м. Львів
Слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянув клопотання слідчого СВ ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 погоджене прокурором Галицької окружної прокуратури м. Львова ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, в якому особі не повідомлено про підозру за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12020140090000576 від 22.02.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України,-
встановив:
20.05.2022 слідча СВ ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 звернулася до Шевченківського районного суду м. Львова з клопотанням погоджене прокурором Галицької окружної прокуратури м. Львова ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, в якому особі не повідомлено про підозру за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12020140090000576 від 22.02.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України.
Клопотання мотивує тим, що 21.02.2020 року до Шевченківського ВП ГУ НП у Львівській області, надійшла ухвала слідчого судді Шевченківського районного суду м. Львова, ОСОБА_5 №466/855/20 від 13.02.2020, про внесення відомостей до ЄРДР по заяві представника ОСОБА_6 в інтересах ОСОБА_7 від 30.01.2020, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України.
Допитано в якості свідка ОСОБА_7 , який повідомив, що ухвалою господарського суду Львівської області від 20.11.2018р. відкрито провадження у справі №914/1992/18 про банкрутство обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Егоїст 2» (79019, м. Львів, вул. Могильницького, буд.28, код ЄДРПОУ 39892947).
Ухвалою господарського суду Львівської області від 12.02.2019р. розпорядником майна підприємства (надалі боржник, ОК ЖБК «Егоїст 2») призначено арбітражного керуючого ОСОБА_7 (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №148 від 07.02.2013р., адреса: 79018, м. Львів, вул. Смаль-Стоцького,1, оф.306, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).
Ухвалою господарського суду Львівської області від 09.04.2019р. припинено повноваження керівника ОК ЖБК «Егоїст 2» ОСОБА_8 , виконання обов`язків керівника ОК ЖБК «Егоїст 2» тимчасово покладено на розпорядника майна боржника арбітражного керуючого ОСОБА_7 до призначення в порядку, визначеному законодавством та установчими документами, нового керівника боржника.
Допитано в якості свідка ОСОБА_8 , що жодних не правомірних дій не вчиняв з ухвалою суду не був ознайомлений тому не виконував, після ознайомлення зобов`язався виконати всі дії.
Отримано опію документів, договорів, актів державного виконавця
Відповідно до ст. 12 КК України, зазначений злочин відноситься до категорії тяжких злочинів.
Відомості про кримінальне правопорушення за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 22.02.2020, визначений строк досудового розслідування на підставі ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду продовжено до 22.05.2022.
Закінчити досудове розслідування у передбачений ч.1 ст. 219 КПК України строк не виявилося можливим, оскільки, необхідно провести слідчі дії для здобуття доказів для прийняття законного рішення у справі.
У даному кримінальному провадженні не встановлено достатніх доказів з приводу причетності конкретної особи до вчинення даного кримінального правопорушення, оскільки, досудове розслідування було спрямоване на повне, всебічне та об`єктивне розслідування кримінального провадження, однак, беручи до уваги, що поняття достатності доказів охоплює кількісні і якісні сторони явища та докази, які лежать в основі рішення, повинні бути достовірними, а їх кількість повинна складати сукупність, яка б дозволяла прийняти законне рішення у даному кримінальному провадженні.
Закінчити досудове розслідування у передбачений ч.1 ст.219 КПК України строк не виявилося за можливе, оскільки для прийняття законного та обґрунтованого рішення за вказаними матеріалами досудового розслідування необхідно виконати наступні слідчі та процесуальні дії: повторно допитати свідків яким можуть бути відомі обставин вчинення даного кримінального правопорушення, скерувати доручення в порядку ст.40 КПК України працівникам оперативних підрозділів з метою вжиття заходів для встановлення можливих свідків та очевидців кримінального правопорушення, встановлення особи злочинця, виконати інші слідчі (розшукові дії), необхідність у яких може виникнути в ході проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні.
Для проведення вищевказаних слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій до завершення досудового розслідування, необхідний строк 12 (дванадцяти) місяців.
Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12020140090000576 від 22.02.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України, спливає 22.05.2022, завершити досудове розслідування до вказаного строку не можливо з об`єктивних причин.
У зв`язку із вище наведеним просить поновити строки досудового розслідування у кримінальному провадженні та клопотання задовольнити.
В судове засідання слідча СВ ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 не з?явилася, подала клопотання в якому просить проводити розгляд справи у її відсутності, клопотання просить задовольнити.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що таке є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст.117 КПК Українипропущений із поважних причин строк повинен бути поновлений за клопотанням заінтересованої особи ухвалою слідчого судді, суду.
Вказаною статтею передбачається не просто можливість, а й обов`язковість поновлення строку виконання процесуальних дій, пропущеного з поважних причин. Поважність причин визначається слідчим суддею у разі неможливості своєчасного подання відповідного документа через будь-які обставини, що не дозволили учасникові процесу завчасно подати відповідний документ.
З огляду на викладене, слідчий суддя вважає можливим поновити строк на звернення до слідчого судді з клопотанням про продовження строку досудового розслідування, та визнати причини його пропуску поважними.
Згідно ч.1 ст.219КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 1) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину; 2) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Відповідно до ч. 1 ст.294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.
Згідно п.п.2, 3 ч.4 ст.219КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: 1) одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті; 2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину; 3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.
У ч. 1 та 3 ст.28КПК України викладений зміст та критерії такої засади кримінального провадження, як розумний строк, згідно якої під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Розумні строки не можуть перевищувати передбачені цим Кодексом строки виконання окремих процесуальних дій або прийняття окремих процесуальних рішень. Критеріями для визначення розумності строків кримінального провадження є: 1) складність кримінального провадження, яка визначається з урахуванням кількості підозрюваних, обвинувачуваних та кримінальних правопорушень, щодо яких здійснюється провадження, обсягу та специфіки процесуальних дій, необхідних для здійснення досудового розслідування тощо; 2) поведінка учасників кримінального провадження; 3) спосіб здійснення слідчим, прокурором і судом своїх повноважень.
Конституційний Суд України в рішенні №3-рп/2003 від 30.01.2003 (справа №1-12/2003) вказав наступне. Згідно з пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод 1950 року кожен при вирішенні питання щодо його цивільних прав та обов`язків або при встановленні обґрунтованості будь-якого кримінального обвинувачення, висунутого проти нього, має право на справедливий і відкритий розгляд упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Поняття «розумний строк досудового слідства» є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину (злочинів). Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Але за будь-яких обставин строк досудового слідства не повинен перевищувати меж необхідності. Досудове слідство повинно бути закінчено у кожній справі без порушення права на справедливий судовий розгляд і права на ефективний засіб захисту, що передбачено статтями 6, 13 Конвенції про захист прав людини та основних свобод.
Обов`язковість урахування цілого ряду конкретних обставин справи при визначенні розумності строку зумовила також необхідність вироблення Європейським судом з прав людини переліку взаємопов`язаних критеріїв. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини розумність тривалості провадження повинна визначатись з урахуванням відповідних обставин справи та з огляду на такі критерії, як, зокрема, складність справи, поведінка заявника, а також органів влади, пов`язаних зі справою (рішення у справах «Пелісьє і Сассі проти Франції» від 25.03.1999 та «Філіс проти Греції» від 27.08.1991).
Відповідно до ч.1 ст.295-1КПК України у випадках, передбаченихстаттею 294цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Частиною 3 цієї ж статті передбачено, слідчий суддязобов`язаний розглянутиклопотання пропродовження строкудосудового розслідуванняпротягом трьохднів здня йогоодержання,але вбудь-якомуразі доспливу строкудосудового розслідування,за участюслідчого абопрокурора,а такожпідозрюваного тайого захисника,у разірозгляду клопотанняпро продовженнястроку досудовогорозслідування післяповідомлення особіпро підозру.
Як вбачається з матеріалів клопотання у межах кримінального провадження необхідно провести ряд слідчих дій, проведення яких у строк, що передбачений законом, не є можливим.
Слідчим доведено, що у встановлений слідчим суддею термін, завершити досудове розслідування не виявилось можливим, та у слідства є необхідність у проведенні кола процесуальних та слідчих дій.
На думку суду, виконання вказаних слідчих та процесуальних дій, у зв`язку зі складністю даного кримінального провадження потребує додаткового часу.
З урахуванням наведеного, вважаю, що для здійснення зазначених слідчих дій, доцільним є продовження строку досудового розслідування ще на дванадцять місяців, оскільки на даний час є очевидним той факт, що провести такі слідчі дії у строк який залишився неможливо, внаслідок складності провадження та тяжкості кримінального правопорушення, а тому клопотання слідчого підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
На підставі викладеного та керуючись: ст. ст. 107, 219,294,295-1 КПК України, -
постановив:
Клопотання слідчого СВ ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 погоджене прокурором Галицької окружної прокуратури м. Львова ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, в якому особі не повідомлено про підозру за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12020140090000576 від 22.02.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України задовольнити.
Поновити строк для звернення до слідчого судді з клопотанням про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, в якому особі не повідомлено про підозру за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12020140090000576 від 22.02.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020140090000576 від 22.02.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України до 12 (дванадцяти) місяців, а саме до 22 травня 2023 року включно.
Ухвала слідчого судді в частині поновлення процесуального строку може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2022 |
Оприлюднено | 23.01.2023 |
Номер документу | 104501949 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Шевченківський районний суд м.Львова
Федорова О. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні