Справа № 761/16667/16-к
Провадження № 1-кп/761/144/2022
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 травня 2022 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі колегії суддів: головуючого судді ОСОБА_1 , суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , за участю секретаря ОСОБА_4 , прокурора ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду кримінальне провадження № 420151001000001 05 за обвинуваченням:
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця м. Староконстянтинів Хмельницької області, раніше не судимого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2
у вчиненні кримінального правопорушення за ч.4 ст.190 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Шевченківського районного суду м. Києва на розгляді перебуває вищевказане кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення за ч.4 ст.190 КК України.
Вказана справа тривалий час не знаходить свого вирішення, однією із причин чого є неявка захисника та обвинуваченого у судові засідання.
16.05.2022обвинувачений ОСОБА_6 та йогозахисник,будучи належнимчином повідомленіпро час,місце розглядукримінального провадженнязасобами поштовогозв`язку тателефонограмою,у судовезасідання нез`явились.
При цьому, обвинувачений надіслав повідомлення про неможливість з`явитися до суду у зв`язку із запровадженням воєнного стану на території України.
Прокурор звернувся з клопотанням про здійснення приводу обвинуваченого ОСОБА_6 , оскільки останній до суду не з`явився, будь-яких даних щодо поважності причини своєї неявки суду не надав, що в даному випадку може свідчити про навмисне затягування розгляду даного кримінального провадження.
Суд, заслухавши прокурора, дослідивши наявні матеріали кримінального провадження, дійшов висновку про задоволення клопотання прокурора, виходячи з наступного.
Згідно зіст. 2 КПКУкраїни, одним із завдань кримінального провадження є забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно до вимог ч. 5 і 6 ст. 9 КПК України кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини. У випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу.
Відповідно дост. 28 КПКУкраїни, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Розумні строки не можуть перевищувати передбачені цим Кодексом строки виконання окремих процесуальних дій або прийняття окремих процесуальних рішень. Проведення судового провадження в розумні строки забезпечує суд.
Так, обвинувачений ОСОБА_6 належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового засідання про що свідчить телефонограма у матеріалах справи. В той же час, з невідомих причин, до суду не з`явився. При цьому, надіслав повідомлення про неможливість з`явитися до суду у зв`язку із запровадженням воєнного стану на території України.
Відповідно до положень ст.323 КПК України, зокрема: до обвинуваченого, який не прибув за викликом в судове засідання, суд має право постановити ухвалу про привід.
Згідно до ч.1 ст.140 КПК України, привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений в ухвалі час.
Ч. 1 ст.143 КПК України, передбачено, що виконання ухвали про здійснення приводу доручається зокрема органу Національної поліції.
У зв`язку з вище викладеним, враховуючи положення ст.142 КПК України, суд приходить до висновку про необхідність здійснення приводу обвинуваченого ОСОБА_6 у судове засідання, що призначене на 23.06.2022 на 10 год.00хв.
Доводи обвинуваченого викладенні у його заяві щодо неможливість прибуття у судове засідання, у зв`язку із запровадженням воєнного стану на території України, судом не приймається до уваги, оскільки обвинуваченим не наведено об`єктивних даних, що позбавляють можливість прибуття останнього в судове засідання, зокрема його безпосередня участі у бойових діях.
До того ж, обвинувачений не позбавлений можливості приймати участь у засіданні в режимі відеоконференції, яка може бути забезпечена шляхом подання відповідного клопотання та прибуття до будь-якого суду на території України, робота якого не обмежена у зв`язку з військовими діями.
Керуючись ст.ст.142, 143, 323 КПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Здійснити привід обвинуваченого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця м. Староконстянтинів Хмельницької області, раніше не судимого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , у судове засідання призначене на 23.06.2022на 10год.00хв. вприміщенні Шевченківськогорайонного судум.Києва заадресою:м.Київ,вул.Дегтярівська, 31-1, каб.502.
Виконання ухвали доручити начальнику СВ Шевченківського УП ГУНП в м. Києві та начальнику Вінницького УП ГУНП у Вінницькій області.
Копію ухвали направити прокурору Шевченківської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_5 для здійснення контролю за виконанням.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_3 ОСОБА_2
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2022 |
Оприлюднено | 23.01.2023 |
Номер документу | 104508847 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Мєлєшак О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні