Господарський суд Рівненської області
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
30 травня 2022 р. м. Рівне Справа № 918/286/22
Господарський суд Рівненської області у складі судді Романюк Ю.Г., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРО СТАНДАРТ ГРУПП" вул. Чорновола, 27, оф.216, Київ 135, 01135, код ЄДРПОУ 41140319) до Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ" (01032, м. Київ, вул. Назарівська, буд. 3, код ЄДРПОУ 24584661) в особі Відокремленого підрозділу "Рівненська атомна електрична станція" Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ" (34400, Рівненська обл., м. Вараш, код ЄДРПОУ ВП 05425046) про стягнення в розмірі 462 639 грн 75 коп.
ВСТАНОВИВ:
25.05.2022 року на поштову адресу Господарського суду Рівненської області надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРО СТАНДАРТ ГРУПП" (далі - ТОВ "ЄВРО СТАНДАРТ ГРУПП", позивач) до Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ" в особі Відокремленого підрозділу "Рівненська атомна електрична станція" Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ" (далі - ДП "НАЕК" "ЕНЕРГОАТОМ" в особі ВП "РАЕС" ДП "НАЕК "ЕНЕРГОАТОМ", відповідач), у якому позивач просить суд, посилаючись на ст. ст. 3, 509, 525, 526, 530, 610, 611, 612, 629, 632, 655, 692, 712 Цивільного кодексу України, ст. ст. 173, 175, 179-188, 193, 197, 198 Господарського кодексу України, стягнути з відповідача 462 639 грн 75 коп. (з яких - 419 400 грн 00 коп. - основний борг, 39 689 грн 21 коп. - інфляційні втрати, 3 550 грн 54 коп. - 3 % річних).
В обґрунтування позовних вимог ТОВ "ЄВРО СТАНДАРТ ГРУПП" посилається на невиконання ДП "НАЕК" "ЕНЕРГОАТОМ" в особі ВП "РАЕС" ДП "НАЕК "ЕНЕРГОАТОМ" своїх зобов`язань за Договором поставки № 53-122-01-21-11196, укладеного між позивачем (постачальник) та відповідачем (замовник) 07.09.2021 року, в частині повного та своєчасного проведення розрахунків, внаслідок чого за відповідачем утворилася заборгованість на яку також нараховано інфляційні втрати та 3 % річних.
Господарський суд, оглянувши позовні матеріали на предмет відповідності їх нормам ГПК України, які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми позовної заяви, прийшов до висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху з огляду на наступне.
При огляді вказаної позовної заяви та доданих до неї документів судом встановлено, що позивачем не додано докази сплати судового збору за подання даної позовної заяви.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ст. 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач звернувся до господарського суду з майновою вимогою у розмірі 462 639 грн 75 коп.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
На підставі п. 1 п. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах за подання до господарського суду:
1) 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" установлено у 2022 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2022 року - 2 481 грн 00 коп.
Тобто виходячи зі змісту позовних вимог, позивач мав сплатити за подання даної позовної заяви (майнова вимога) - 6 939 грн 60 коп.
25.05.2022 року відділом канцелярії та документального забезпечення Господарського суду Рівненської області складено акт про відсутність серед документів, що долучені до позовної заяви, квитанції про сплату судового збору, про наявність якої зазначено в описі додатків.
Згідно ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Окрім того, згідно з ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
25.05.2022 року відділом канцелярії та документального забезпечення Господарського суду Рівненської області складено акт про відсутність серед документів, що долучені до позовної заяви, доказів відправлення позову з додатками відповідачу, про наявність яких зазначено в описі додатків.
З урахуванням наведеного вище, ТОВ "ЄВРО СТАНДАРТ ГРУПП" слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом надання суду доказів направлення відповідачу на адреси вул. Назарівська, буд. 3 та 34400, Рівненська обл., м. Вараш копії позовної заяви та конкретних додатків до позовної заяви.
За приписами п. п. 59, 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270 внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля.
Відповідно до вищезазначених правил, розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Таким чином, належним доказом відправлення відповідачеві копії позовної заяви та конкретних додатків доданих до позовної заяви буде опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Окрім того, у відповідності до п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Судом встановлено, що позивачем долучено до позовної заяви копії документів, однак не вказано де знаходяться їх оригінали.
Згідно ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
У відповідності до п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Судом встановлено, що ТОВ "ЄВРО СТАНДАРТ ГРУПП" просить суд стягнути з ДП "НАЕК" "ЕНЕРГОАТОМ" в особі ВП "РАЕС" ДП "НАЕК "ЕНЕРГОАТОМ" 462 639 грн 75 коп. (з яких - 419 400 грн 00 коп. - основний борг, 39 689 грн 21 коп. - інфляційні втрати, 3 550 грн 54 коп. - 3 % річних).
При цьому позивачем не вказано кількість днів, за які здійснено нарахування 3 % річних та інфляційних втрат. В той же час не зазначено, з якого і по який день здійснено відповідні нарахування.
Суд зазначає, що сама лише вказівка вказаних сум прострочення у тексті позовної заяви не може вважатися обґрунтованим розрахунком.
Згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на зазначене, позивачу необхідно подати господарському суду:
- докази оплати судового збору у розмірі 6 939 грн 60 коп.;
- докази відправлення Державному підприємству "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ" (01032, м. Київ, вул. Назарівська, буд. 3) в особі Відокремленого підрозділу "Рівненська атомна електрична станція" Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ" (34400, Рівненська обл., м. Вараш) копії позовної заяви та доданих до позовної заяви документів
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви;
- обґрунтований розрахунок сум, що стягуються з відповідача, а саме: зазначити період з датами (з…. по…), за який стягується 3% річних та інфляційні втрати; надати докази направлення розрахунку відповідачу.
Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд звертає увагу позивача, що за умовами ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Додатково господарський суд роз`яснює, що згідно з п. 8 ст. 174 ГПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРО СТАНДАРТ ГРУПП" залишити без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "ЄВРО СТАНДАРТ ГРУПП" строк на усунення недоліків позовної заяви 10 (десять) днів з дня вручення даної ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "ЄВРО СТАНДАРТ ГРУПП" спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- докази оплати судового збору у розмірі 6 939 грн 60 коп.;
- докази відправлення Державному підприємству "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ" (01032, м. Київ, вул. Назарівська, буд. 3) в особі Відокремленого підрозділу "Рівненська атомна електрична станція" Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ" (34400, Рівненська обл., м. Вараш) копії позовної заяви та доданих до позовної заяви документів
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви;
- обґрунтований розрахунок сум, що стягуються з відповідача, а саме: зазначити період з датами (з…. по…), за який стягується 3% річних та інфляційні втрати; надати докази направлення розрахунку відповідачу.
4. Роз`яснити заявнику, що в разі неусунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою на підставі ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ч. 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України - 30.05.2022 року з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: https://court.gov.ua/sud5019/.
Суддя Романюк Ю.Г.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2022 |
Оприлюднено | 28.06.2022 |
Номер документу | 104516258 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Романюк Ю.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні