ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
31.05.2022Справа № 910/3936/22
Суддя Щербаков С.О., розглянувши позовну заяву Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк»
до Первинної профспілкової організації всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів в Голосіївському районі м. Києва
про стягнення 45 554, 95 грн,
ВСТАНОВИВ:
Акціонерне товариство Комерційний банк «Приватбанк» (далі-позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Первинної профспілкової організації всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів в Голосіївському районі м. Києва (далі-відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 45 554, 95 грн., з яких: 10 000, 00 грн - заборгованість за кредитом, 28 350, 97 грн - заборгованість по процентам за користування кредитом, 1 423, 98 грн - пеня за несвоєчасність виконання зобов`язань за договором, 5 780, 00 грн - заборгованість по комісії за користування кредитом.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що позовна заява Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Статтею 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:
1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;
2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до ст. 93 Цивільного кодексу України, місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
Місцезнаходження юридичної особи визначається на підставі відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (стаття 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань»).
В силу положень ст. 10 зазначеного Закону, якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
Отже, належним доказом надсилання іншій стороні у справі копії позовної заяви та доданих до неї документів може вважатися розрахунковий документ встановленої форми, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку (касовий чек, поштова квитанція з описом вкладення тощо) та надіслання позовних матеріалів на юридичну адресу відповідача.
В якості доказу направлення копії позовної заяви з доданими до неї документами Первинній профспілковій організації всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів в Голосіївському районі м. Києва (відповідач) надано опис вкладення з відтиском печатки поштового відділення 20.05.2022, з якого вбачається, що позовну заяву з додатками направлено на адресу Первинної профспілкової організації всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів в Голосіївському районі м. Києва - 04060, м. Київ, вул. Щусєва, буд. 10-А, кв. 98
Проте, згідно відомостей з ЄДРПОУ юридичною адресою відповідача є: 03127, м. Київ, вул. Теремківська, буд. 9, квартира 10.
Дана обставина є суттєвою, оскільки нормами ст. 165 Господарського процесуального кодексу України передбачено право відповідача після одержання ухвали про відкриття провадження у справі надіслати суду відзив на позовну заяву, тоді як у даному випадку відповідач позбавляється можливості підготувати обґрунтовані заперечення на позовну заяву, з урахуванням усіх обставин, на які посилається позивач та поданих ним доказів.
Таким чином, позивачу необхідно надати суду докази надіслання на юридичну адресу Первинної профспілкової організації всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів в Голосіївському районі м. Києва (03127, м. Київ, вул. Теремківська, буд. 9, квартира 10) копії позовної заяви з усіма додатками листом з описом вкладення.
Так, відповідно до ч.ч.1-2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За таких обставин, суд приходить до висновку про залишення позовної заяви Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» без руху з наданням позивачу строку для усунення вищезазначених недоліків.
Суд звертає увагу заявника на положення ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до якої, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
При цьому, суд зазначає, що після усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Враховуючи наведене та керуючись ч.ч. 1-2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» до Первинної профспілкової організації всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів в Голосіївському районі м. Києва про стягнення 45 554, 95 грн - залишити без руху.
2. Встановити Акціонерному товариству Комерційний банк «Приватбанк» строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви, а саме надати суду докази надіслання на юридичну адресу Первинної профспілкової організації всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів в Голосіївському районі м. Києва (03127, м. Київ, вул. Теремківська, буд. 9, квартира 10) копії позовної заяви з усіма додатками листом з описом вкладення.
3. Попередити Акціонерне товариство Комерційний банк «Приватбанк», що в разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набрала законної сили 31.05.2022 та оскарженню не підлягає.
Суддя Щербаков С.О.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2022 |
Оприлюднено | 21.06.2022 |
Номер документу | 104537996 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування забезпечення виконання зобов’язання |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Щербаков С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні