Ухвала
від 27.05.2022 по справі 148/740/22
ТУЛЬЧИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 148/740/22

Провадження №1-кс/148/209/22

У Х В А Л А

Іменем України

27 травня 2022 року Тульчинський районний суд

Вінницької області

Слідчий суддя Тульчинського районного суду

Вінницької області ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2

розглянувши клопотання начальника СД Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 за матеріалами кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021022310000031від 29.06.2021,за ознакамискладу злочину,передбаченого ст.356КК Українипро тимчасовий доступ до речей і документів,

В С Т А Н О В И В:

Органами досудового розслідування встановлено, що в ході розгляду звернення Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » встановлено, що наказом ІНФОРМАЦІЯ_2 від 13.08.2020 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності площею 0,8500 га. (кадастровий номер 0524381000:01:004:0015) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована за межами населеного пункту на території колишньої Журавлівської сільської ради Тульчинського району Вінницької області. В подальшому дану земельну ділянку згідно договору оренди землі № 592 ІНФОРМАЦІЯ_2 передано у користування на правах оренди ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » строком до 29.10.2027. Разом із тим, згідно Державного акту на право постійного користування від 12.02.2002 вищевказана земельна ділянка площею 0,8500 га. знаходиться у межах земельної ділянки наданої на праві постійного користування ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та відноситься до земель лісогосподарського призначення. Зважаючи на те, що розпорядження земельними ділянками державної власності лісогосподарського призначення, які перебувають у постійному користуванні державного лісового господарства, не віднесено до повноважень ІНФОРМАЦІЯ_2 , тому включення земель державної власності лісогосподарського призначення до складу земель сільськогосподарського призначення з порушенням вимог ст. ст. 20, 21, 122, 149 ЗК України, є фактично зміною цільового призначення земель державної власності лісогосподарського призначення або їх незаконним вилученням у державного лісогосподарського підприємства.

За вказаним фактом Тульчинською окружною прокуратурою 29.06.2021 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021022310000031 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України.

В ході розслідування вказаного провадження, з метою проведення земельно-технічноїекспертизи таекспертизи зпитань землеустроювиникла необхідність у тимчасовому доступі до правовстановлюючих та лісовпорядних документів на земельну ділянку лісогосподарського призначення, в межах якої знаходиться спірна земельна ділянка, площею 0,8500 га. з кадастровим номером 0524381000:01:004:0015, які можуть підтвердити чи спростувати факт неправомірних дій щодо надання в оренду вказаної земельної ділянки.

Відповідно довідки №1286 від 21.12.2021 року Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », підприємство має в наявності оригінал державного акту на право постійного користування земельною ділянкою лісогосподарського призначення загальною площею 2231 га № ІВН № 002475, який зареєстровано у книзі записів державних актів на право постійного користування за № 5 та виданий відповідно до рішення ІНФОРМАЦІЯ_4 , а також оригінал планшету № 2 лісовпорядкування вказаної земельної ділянки по ІНФОРМАЦІЯ_5 , який згідно пункту 1.1 Інструкції про порядок створення і розмноження лісових карт, затвердженої ІНФОРМАЦІЯ_6 11.12.1986, відносяться до планово-картографічних матеріалів лісовпорядкування.

З метою проведення відповідних експертиз, виникла необхідність у здійснення тимчасового доступу до речей та документів, а саме до державного акту на право постійного користування серії № ІВН №002475 від 12.02.2002, планшету №2 ІНФОРМАЦІЯ_7 та іншої лісовпорядної документації на земельну ділянку з кадастровим номером 0524381000:01:004:0015, які перебувають у володінні Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ НОМЕР_1 .

Враховуючи те, що зазначені документи є службовими та не можуть надаватися без ухвали слідчого суді про тимчасовий доступ, а також мають доказове значення для доведення чи спростування вини особи у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ст. 356 КК України у даному кримінальному провадженні, для належності та допустимості отриманих доказів, необхідно отримати до вищезазначених документів тимчасовий доступ.

Отримана інформація буде використана як доказ у кримінальному провадженні.

Дізнавач у судове засідання не з`явився, однак надав суду заяву про розгляд клопотання у його відсутність.

Розгляд данного клопотання необхідно проводити без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

В зв`язку з чим, відповідно до ст. 107 ч. 4 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання та матеріали кримінального провадження, дійшов наступного висновку.

Статтею 2КПК Українивизначено,що завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до ст. 39-1 КПК України, керівник органу дізнання організовує дізнання. Керівник органу дізнання уповноважений: 1) визначати дізнавача, який здійснюватиме дізнання; 2) відсторонювати дізнавача від проведення дізнання за ініціативою прокурора або з власної ініціативи та призначати іншого дізнавача за наявності підстав, передбачених цим Кодексом, для його відводу (самовідводу) або неефективного дізнання; 3) ознайомлюватися з матеріалами дізнання, давати дізнавачу письмові вказівки, що не суперечать рішенням та вказівкам прокурора; 4) вживати заходів для усунення порушень вимог законодавства у разі їх допущення дізнавачем; 5) здійснювати інші повноваження, передбачені цим Кодексом.

Відповідно до Закону №720-ІХ від 17.06.2020, який набрав чинності 3 липня 2020 року, керівник органу дізнання уповноважений здійснювати досудове розслідування кримінальних проступків, користуючись при цьому повноваженнями дізнавача.

Згідно ст. 298 ч.2 КПК України досудове розслідування кримінальних проступків (дізнання) здійснюється згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень глави 25 КПК.

Відповідно до ст. 300 КПК України, для досудового розслідування кримінальних проступків дозволяється виконувати всі слідчі (розшукові) дії передбачені цим Кодексом.

Згідно ст. 159 ч. 1 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх.

Відповідно до вимог ст. 163 ч. 5 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ст. 163 ч. 7 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Таким чином, дослідивши матеріали кримінального провадження, з врахуванням положень передбачених ст. 163 ч.5 КПК України, з метою забезпечення розслідування по кримінальному провадженню, а також враховуючи ту обставину, що вказані документи мають доказове значення в справі, суд прийшов до висновку про часткове задоволення клопотання, оскільки статтею 159 ч. 1 КПК України передбачено надання тимчасового доступу до речей і документів з можливостю ознайомитися з ними, зробити їх копії, а не надання оригіналів.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст.. 2, 39-1, 159, 160, 162-164, 309 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання начальника СД Тульчинського РВП ГУНП України у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 за матеріалами кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021022310000031від 29.06.2021,за ознакамискладу злочину,передбаченого ст.356КК Українипро тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити частково ..

Надати дозвіл начальнику сектору дізнання Тульчинського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітан поліції ОСОБА_3 , та/або старшому дізнавачу сектору дізнання Тульчинського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_4 та дізнавачу сектору дізнання Тульчинського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області лейтенанту поліції ОСОБА_5 на тимчасовий доступ до речей та документів, а саме до державного акту на право постійного користування землею серії № ІВН № 002475 від 12.02.2002, планшету №2 Журавлівського лісництва та іншої лісовпорядної документації на земельну ділянку з кадастровим номером 0524381000:01:004:0015, які перебувають у володінні Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ НОМЕР_1 , з можливістю вилучення їх копій.

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей

і документів слідчий суддя за клопотанням суб`єкта, якому надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчим суддею виготовлено два примірники оригіналу ухвали, один з яких направлено начальнику СД Тульчинського РВП ГУНП України у Вінницькій області, інший зберігається в матеріалах справи архіву суду, копії ухвали надано начальнику СД Тульчинського РВП ГУНП України у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_3 для врученню володільцю речей і документів.

Слідчий суддя

СудТульчинський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення27.05.2022
Оприлюднено16.05.2024
Номер документу104538949
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —148/740/22

Ухвала від 24.05.2024

Кримінальне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Ковганич С. В.

Ухвала від 07.05.2024

Кримінальне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Ковганич С. В.

Ухвала від 26.04.2024

Кримінальне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Ковганич С. В.

Ухвала від 23.02.2024

Кримінальне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Ковганич С. В.

Ухвала від 29.06.2022

Кримінальне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Саламаха О. В.

Ухвала від 27.05.2022

Кримінальне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Ковганич С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні