Ухвала
від 30.05.2022 по справі 293/638/22
ЧЕРНЯХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 293/638/22

Провадження № 2/293/365/2022

УХВАЛА

31 травня 2022 рокусмт Черняхів

Суддя Черняхівського районного суду Житомирської області Бруховський Є.Б., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гор Інвест Агро» про розірвання договору оренди землі,

ВСТАНОВИВ:

26.05.2022 до Черняхівського районного суду Житомирської області надійшла вищезазначена позовна заява, в якій позивач просить розірвати договір оренди землі №б/н від 22.02.2014, укладений між ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю «Гор Інвест Агро» та додаткову угоду №б/н від 13.10.2017, укладену між ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю «Гор Інвест Агро» про оренду земельної ділянки площею 3,29 га з кадастровим номером 1825682400:06:000:0087, яка знаходиться на території Черняхівської селищної ради Житомирського району Житомирської області (колишньої Горбулівської сільської ради Черняхівського району Житомирської області) і призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка належить ОСОБА_2 на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯБ №229510, виданого 26.08.2005 року.

Позов подано та підписано представником позивача - адвокатом Міхненком Сергієм Сергійовичем, який діє на підставі ордеру серії АМ №1023104 від 11.02.2022.

Так, згідно вимогЦПК України, звернення до суду за захистом порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів особи здійснюється шляхом пред`явлення позову, у якій позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Частиною 3ст. 175 ЦПК Українивстановлено, що позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

Відповідно до вимог ст.4ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звертатися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

За змістом ст.12ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.

Відповідно до ч. 1 ст.13ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно зі ст.81ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст. 82 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказування не може ґрунтуватись на припущеннях (ст. 81 ЦПК України). Обов`язок доказування у спірній категорії справ покладається на позивача.

За приписами ст.31Закону України«Про орендуземлі» договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом.

В силу ст.651ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.

Позовні вимоги та посилання на невиконання умов договору в частині систематичної несплати орендної плати, позивачем викладені без зазначення належними та допустимими доказами.

Позивачем не зазначено доказів, які б підтверджували факт порушення прав позивача з боку відповідача, а саме, відсутні докази, які б підтверджували факт несплати орендної плати відповідачем.

Позивачем не зазначено доказів письмового звернення (прийнятого відповідачем) до відповідача з вимогою сплати орендної плати та розірвання договору оренди з приводу неналежного виконання умов договору, та/або письмову відмову відповідача щодо небажання розірвати договір оренди, оскільки йдеться саме про систематичність невиплати орендної плати. Вказані обставини в тому числі є свідченням досудового врегулювання спору.

Також, заявляючи вимоги про розірвання договору оренди з підстав систематичної несплати орендної плати за період часу, починаючи з 2016 та до моменту звернення позивача до суду, позивачем не зазначено суми заборгованості за договором оренди.

Крім того, додані позивачем до позову копії документів всупереч вимогам ст. 95 ЦПК України належним чином не засвідчені.

Відповідно до ч.1 та ч.2ст.95 ЦПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідчених копіях, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Разом з тим, суд звертає увагу позивача на зміст прохальної частини позову, де зазначено про належність земельної ділянки ОСОБА_2 на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯБ №229510, виданого 26.08.2005 року, що суперечить доданій до позову копії державного акту.

З огляду на викладене, позовну заяву слід залишити без руху.

Відповідно дост.185 ЦПК України, позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях175,177 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.175, 185 ЦПК України

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гор Інвест Агро» про розірвання договору оренди землі залишити без руху.

Надати позивачу строк в 10 (десять) днів з дня отримання нею цієї ухвали для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині ухвали.

Роз`яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків, у строк визначений судом, позовна заява з доданими до неї документами буде їй повернута.

Ухвала окремому оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Євген БРУХОВСЬКИЙ

СудЧерняхівський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення30.05.2022
Оприлюднено22.06.2022
Номер документу104546568
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди

Судовий реєстр по справі —293/638/22

Ухвала від 13.07.2022

Цивільне

Черняхівський районний суд Житомирської області

Бруховський Є. Б.

Ухвала від 30.05.2022

Цивільне

Черняхівський районний суд Житомирської області

Бруховський Є. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні