Ухвала
від 31.05.2022 по справі 537/1111/22
КРЮКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРЕМЕНЧУКА

Провадження № 2/537/848/2022

Справа № 537/1111/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.06.2022 року м. Кременчук

Суддя Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області Мурашова Н.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, ОСОБА_2 , за участі третьої особи ОСОБА_3 , про визнання незаконним та скасування рішення органу місцевого самоврядування, стягнення моральної шкоди, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, ОСОБА_2 , за участі третьої особи ОСОБА_3 , в якій просить: 1) визнати незаконним та скасувати рішення Кременчуцької міської ради Полтавської області від 30.03.2018 року про затвердження технічної документації та передачу у власність земельної ділянки (кадастровий номер 5310436500:09:001:0499) в АДРЕСА_1 ; 2) стягнути з ОСОБА_2 на її користь 10000,00 грн. в рахунок відшкодування завданої моральної шкоди. Вирішити питання про розподіл судових витрат.

Ознайомившись із матеріалами позову, суддя встановив наступне.

Згідно з ч.1 ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним у ст.175 ЦПК України, а також вимогам ст.177 цього Кодексу.

Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Закон України «Про судовий збір» визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Статтею 2 Закону України «Про судовий збір» передбаченого, що платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Особою, яка звернулася до Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області з позовною заявою є ОСОБА_1 .

На підтвердження сплати судового збору позивачем ОСОБА_1 надана квитанція №0.0.2433668471.1 від 25.01.2022 року АТ КБ «ПриватБанк» на суму 992,40 грн., в якій платником зазначений ОСОБА_4 .

Крім того при перевірці зарахування судового збору на казначейський рахунок, встановлено, що судовий збір станом на 01 червня 2022 року не зараховано до спеціального фонду Державного бюджету України. Разом з тим, встановлено, що у квитанції про сплату судового збору зазначені реквізити не Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області.

Як вбачається з позовної заяви, ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, який містить вимоги: 1) немайнового характеру про визнання незаконним та скасування рішення органу місцевого самоврядування; 2) майнового характеру про стягнення моральної шкоди. Тобто позивачем заявлено дві вимоги, кожна з яких підлягає оплаті судовим збором.

Також в позовній заяві зазначено, що попередньо судові витрати позивача складаються із сум судового збору в розмірі 3473,40 грн., одна позовна вимога немайнового характеру - 992,40 грн., друга вимога про відшкодування моральної шкоди 2481,00 грн. Але квитанція про сплату судового збору подана одна на суму 992,40 грн.

Частиною 3 ст.6 Закону України «Про судовий збір», встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

За змістом ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно дост.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік»у 2022 році прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлений: на 1 січня 2022 року - 2481 гривня.

Таким чином розмір судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою має становити 2481 х 0,4 = 996,20 гривень.

Слід зазначити, що Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду у своїй постанові від 28 листопада 2018 року у справі № 761/11472/15-ц дійшов до висновку, що позовнавимогапровідшкодування моральної шкоди, яка визначена у грошовому вимірі, є майновою вимогою.

Тому мінімальний розмір судового збору за подання позовної заяви з вимогами майнового характеру, яка подана фізичною особою має становити 2481 х 0,4 = 996,20 гривень.

Вказані суми судового збору позивачу необхідно сплатити за наступними реквізитами:Отримувач: ГУК у Полтавській області/Крюківський/22030101, код отримувача (ЄДРПОУ): 37959255, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, номер рахунку: UA858999980313121206000016718, Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу: *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача),Крюківський районний суд м. Кременчука(назва суду, де розглядається справа).

Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч. 2 ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього (95 ЦПК України).

Частиною 5 ст.95 ЦПК України передбачено, що учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Додані до заяви ксерокопії документів не завірені належним чином заявником.

Слід зазначити, що відповідно до п. 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації «Вимоги до оформлювання документів» (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 р. №55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів «Згідно з оригіналом», назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Суд зауважує на необхідності засвідчення позивачем доданих до позовної заяви копій письмових доказів, які перебувають у позивача в оригіналі.

Крім того, суд зазначає, що деякі копії документів додані до позовної заяви виготовлені в спосіб, який не дає змоги прочитати їх в повному обсязі.

Відповідно до ст.83ЦПК України сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.

Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.

В порушення вимог ч. 5 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви не додані докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме оскаржуване рішення Кременчуцької міської ради Полтавської області від 30.03.2018 року про затвердження технічної документації та передачу у власність земельної ділянки (кадастровий номер 5310436500:09:001:0499) по АДРЕСА_1 , яке позивач просить визнати незаконним та скасувати.

Відповідно до ч.1, ч.2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, подана позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України і дана обставина перешкоджає вирішенню питання про відкриття провадження у справі.

Отже, позовна заява підлягає залишенню без руху.

Роз`яснити позивачу, що за правилами ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п.1ст.6Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасник цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

Керуючись ст.ст.175,177,185,352,353ЦПК України,суддя

у х в а л и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, ОСОБА_2 , за участі третьої особи ОСОБА_3 , про визнання незаконним та скасування рішення органу місцевого самоврядування, стягнення моральної шкоди залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі суду, протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Крюківського районного суду

м. Кременчука Полтавської області Мурашова Н.В.

СудКрюківський районний суд м.Кременчука
Дата ухвалення рішення31.05.2022
Оприлюднено28.06.2022
Номер документу104563297
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них:

Судовий реєстр по справі —537/1111/22

Ухвала від 04.07.2022

Цивільне

Крюківський районний суд м.Кременчука

МУРАШОВА Н. В.

Ухвала від 31.05.2022

Цивільне

Крюківський районний суд м.Кременчука

МУРАШОВА Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні