Сарненський районний суд
Рівненської області
Справа № 572/1369/22
Провадження № 1-кс/572/369/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 травня 2022 року м.Сарни
Слідчий суддя Сарненського районного суду Рівненської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Сарненської окружної прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 120221812000000218 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 240-1 КК України,
В С Т А Н О В И В :
Органом досудового розслідування СВ Сарненського відділу поліції головного управління Національної поліції в Рівненській області здійснюється досудове розслідування, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 120221812000000218 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 240-1 КК України.
Прокурор Сарненської місцевої прокуратури Рівненської області ОСОБА_3 звернувся до Сарненського районного суду з клопотанням про накладення арешту на тимчасово вилучене в ході проведення огляду місця події від 25 травня 2022 року майно, а саме: 1. каміння, ззовні схожі на бурштин сирець в кількості 33 (тридцять три) штуки, яке упаковано до сейф пакету НПУ № KIV 1144044; 2. мотопомпу заводського виробництва марки «Forte FP40C», дві металеві палиці, один пожежний шланг діаметром 100 мм., один пожежний шланг діаметром 77 мм., один водозабірний шланг, один металевий шрайбер, які опечатано бирками на які нанесено пояснювальні надписи підписи учасників та скріплено відтиском печатки № 205 «Для пакетів» Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області.
Відповідно до клопотання 25 травня 2022 року приблизно о 19 год. 16 хв., невідомі особи, перебуваючи в урочищі "Шкільне", неподалік смт. Клесів Сарненського району, за допомогою мотопомпи марки "Форте 40" та іншого обладнення здійснювали незаконний видобуток бурштину сирцю. 25 травня 2022 року під час проведення огляду місця події в урочищі «Шкільне», поблизу смт. Клесів Сарненського району, було оглянуто та вилучено камінці, ззовні схожі на бурштин сирець в кількості 33 (тридцять три) штуки, які упаковано до сейф пакету НПУ № KIV 1144044, а також мотопомпу заводського виробництва марки «Forte FP40C», дві металеві палиці, один пожежний шланг діаметром 100 мм., один пожежний шланг діаметром 77 мм., один водозабірний шланг, один металевий шрайбер, які опечатано бирками на які нанесено пояснювальні надписи підписи учасників та скріплено відтиском печатки № 205 «Для пакетів» Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області.
Прокурор ОСОБА_3 підтримав клопотання та просить його задовольнити.
Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.
Відповідно до вимог ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом.
Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Слідчий суддя, вивчивши клопотання та докази, якими обґрунтовано клопотання, дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання про арешт майна, оскільки тимчасово вилучене майно містить на собі сліди та є предметом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 240-1 КК України, що має доказове значення у вказаному кримінальному провадженні.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 170-173 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В:
Клопотання про арешт майна в кримінальному провадженні за № 120221812000000218 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 240-1 КК України задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучене в ході проведення огляду місця події від 25 травня 2022 року майно, а саме:
- каміння, ззовні схожі на бурштин сирець в кількості 33 (тридцять три) штуки, яке упаковано до сейф пакету НПУ № KIV 1144044;
- мотопомпу заводського виробництва марки «Forte FP40C», дві металеві палиці, один пожежний шланг діаметром 100 мм., один пожежний шланг діаметром 77 мм., один водозабірний шланг, один металевий шрайбер, які опечатано бирками на які нанесено пояснювальні надписи підписи учасників та скріплено відтиском печатки № 205 «Для пакетів» Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області.
Копію ухвали надіслати заінтересованим особам.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.
Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання подається слідчому судді.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Рівненського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя:
Суд | Сарненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2022 |
Оприлюднено | 16.05.2024 |
Номер документу | 104563624 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Сарненський районний суд Рівненської області
Довгий І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні