Ухвала
від 31.05.2022 по справі 388/316/22
ДОЛИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Долинський районний суд Кіровоградської області

110 м. м. Долинська Долинський район Кіровоградська область Україна 28500

Справа № 388/316/22

УХВАЛА

Іменем України

31.05.2022 рокум. Долинська

Долинський районний суд Кіровоградської області

у складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченої ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

розглянув увідкритому судовомузасіданні уприміщенні судув м.Долинській кримінальнепровадження внесенедо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань за№ 12022121030000018від 13січня 2022року заобвинуваченням: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Долинської Долинського району Кіровоградської області, українки, громадянки України,з базовоювищою освітою,працює,заміжня,зареєстрована тапроживає заадресою: АДРЕСА_1 ,раніше несудима,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 320 КК України,

ВСТАНОВИВ:

13 січня 2022 року ОСОБА_4 перебуваючи на своєму робочому місці у приміщенні аптечного закладу фірми ТОВ «ЗІРОЧКА ПЛЮС», розташованого за адресою: вул. Соборності України, 24-а, м. Долинська, Кропивницький район, Кіровоградська область, реалізувала без рецепта ОСОБА_6 сорок пігулок за 100 грн медичного препарату «Пенталгін ІС», що відповідно до висновку експерта № СЕ-19/112-22/322-НЗПРАП від 19 січня 2022 року містить у своєму складі наркотичний засіб кодеїн масою 0,256 г, що віднесено до наркотичних засобів, обіг яких обмежено і стосовно якого допускається виключення деяких заходів контролю, чим порушила Порядок відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, визначених п. 11 розділу «Правила виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення», додаток 5 до Порядку, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України від 19 липня 2005 року за № 360, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 травня 2005 року за № 782/11062 та положення постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2007 року № 1203, згідно з якими відпуск лікарських засобів, відносно яких допускається виключення деяких заходів контролю, в складі яких входить наркотичний засіб кодеїн здійснюється з урахуванням норм, що визначають гранично допустиму для відпуску кількість кодеїну на 1 рецепт Ф-1 у розмірі 0,2 г в одні руки.

Дії ОСОБА_4 кваліфіковано за ч. 1 ст. 320 КК України, тобто порушення встановлених правил відпуску, торгівлі наркотичних засобів.

У судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_4 та її захисник ОСОБА_5 надали клопотання колективу Товариства з обмеженою відповідальністю «Зірочка Плюс» оформленого протоколом зборів трудового колективу № 1 від 5 травня 2022 року про звільнення обвинуваченої від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 320 КК України та передачі на поруки колективу, а він у свою чергу зобов`язується здійснювати заходи виховного характеру, спрямовані на недопущення вчинення нових правопорушень, її перевиховання й виправлення шляхом залучення до активної роботи товариства, проведення заходів з підвищення кваліфікації, участі в громадській та профілактичній роботі.

Обвинувачена ОСОБА_4 в судовому засіданні суду пояснила, що обвинувачення не оспорює, щиро кається у вчиненому, жалкує про вчинене, бажає виправити ситуацію, просила звільнити її від кримінальної відповідальності та передати на поруки колективу за місцем роботи.

Захисник ОСОБА_5 просила клопотання задовольнити, звільнити обвинувачену від кримінальної відповідальності та передати її на поруки колективу Товариства з обмеженою відповідальністю «Зірочка Плюс».

Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні не заперечував проти звільнення обвинуваченої від кримінальної відповідальності та передачі її на поруки колективу Товариства з обмеженою відповідальністю «Зірочка Плюс».

Суд, заслухавши пояснення учасників кримінального провадження, дослідивши матеріали кримінального провадження у межах необхідних для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності з відповідних підстав, а також підстави заявленого клопотання, дійшов до такого висновку.

Статтею 44 КК України передбачено, що особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом. Звільнення від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом, здійснюються виключно судом. Порядок звільнення від кримінальної відповідальності встановлюється законом.

Відповідно до ст. 47 КК України особу, яка вперше вчинила кримінальний проступок або нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, кримінальних правопорушень, пов`язаних з корупцією, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та щиро покаялася, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку. У разі порушення умов передачі на поруки особа притягається до кримінальної відповідальності за вчинене нею кримінальне правопорушення.

За п. 5 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 рокуN 12 «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності» особу можна звільнити від кримінальної відповідальності з передачею на поруки (ст. 47 КК) за умови, що вона вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості. Підставою такого звільнення є щире розкаяння особи, яке свідчить про її бажання спокутувати провину перед колективом підприємства, установи чи організації та виправити свою поведінку. Особу, яка не визнала себе винною у вчиненні злочину, передавати на поруки не можна. Звільнення від кримінальної відповідальності за ст. 47 КК можливе лише за клопотанням колективу підприємства, установи чи організації, членом якого є особа, про передачу її на поруки. Звернення з клопотанням, крім колективу, можуть ініціювати сам обвинувачений (підсудний) або його родичі, потерпілий, а також прокурор, слідчий чи особа, яка провадить дізнання. Порядок порушення колективом такого клопотання визначено у частинах 1, 2 ст. 10 КПК. Воно має бути оформлене протоколом загальних зборів колективу, який долучається до справи. За наявності зазначених вище обставин, а також належно оформленого клопотання суд вправі (але не зобов`язаний) звільнити особу від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу. Відмова суду в задоволенні клопотання має бути вмотивованою.

Згідно з ч. 2ст. 284 КПК Україникримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Судом установлено, що ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 320 КК України у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022121030000018 від 13 січня 2022 року.

Кримінальне правопорушення в якому обвинувачується ОСОБА_4 за положеннями ст. 12 КК України є нетяжким злочином.

Обвинувачена раніше ніколи не вчиняла будь-якого кримінального правопорушення, тобто вперше вчинила кримінальне правопорушення, щиро покаялася, жалкує про вчинене, бажає виправити ситуацію, не оспорює висунуте проти неї обвинувачення, має на утриманні малолітню дитину, працює у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Зірочка Плюс», колектив цього товариства надіслав клопотання у формі протоколу зборів трудового колективу від 5 травня 2022 року № 1 про передачу ОСОБА_4 колективу на поруки, відповідно в сукупності всі обставини, що дають суду підстави для звільнення обвинуваченої від кримінальної відповідальності та передачі на поруки колективу за місцем роботи, а кримінальне провадження підлягає закриттю.

КПКУкраїни не обмежує процесуальну форму вирішення питання щодо розподілу процесуальних витрат, у тому числі витрат на правову допомогу, виключно обвинувальним вироком.

Суд повинен вирішити питання про розподіл процесуальних витрат у будь-якому рішенні, яким завершується розгляд кримінального провадження по суті, у тому числі й в ухвалі про закриття кримінального провадження у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

До вищезазначеного висновку дійшла Велика Палата Верховного Суду у постанові від 17 червня 2020 року у справі № 598/1781/17.

Відповідно до довідок про витрати на проведення експертиз у цьому кримінальному провадженні, вартість судових витрат на залучення експертів становить 2059,44 грн, що підлягають стягненню з ОСОБА_4 на користь ДЕРЖАВИ.

Питання про речові докази підлягає вирішенню згідно зі ст. 100 КПК України. Дванадцять блістерів з пігулками «Пенталгін-ІС», що знаходяться на зберіганні у Кропивницькому районному управлінні поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області, підлягають знищенню. Фіскальний чек № 0000047067, накладна № 5927, що знаходяться в матеріалах кримінального провадження, підлягають залишенню в матеріалах кримінального провадження.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 44, 47 КК України, ст. ст. 284, 288, 369-372, 376 КПК України суд,

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Звільнити ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 320 КК України згідно зі ст. 47 КК України та передати її на поруки колективу Товариства з обмеженою відповідальністю «Зірочка Плюс» (вул. Соборності України, 24-а, м. Долинська, Кропивницький район, Кіровоградська область, 28500, ідентифікаційний код: 43501787) за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку. Кримінальне провадження закрити.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь ДЕРЖАВИ 2059,44 грн (дві тисячі п`ятдесят дев`ять гривень сорок чотири копійки) процесуальних витрат на залучення експертів.

Долю речових доказів вирішити таким чином: дванадцять блістерів з пігулками «Пенталгін-ІС», що знаходяться на зберіганні у Кропивницькому районному управлінні поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області, знищити. Фіскальний чек № 0000047067, накладну № 5927, що знаходяться в матеріалах кримінального провадження, залишити в матеріалах кримінального провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом семи днів з дня її проголошення до Кропивницького апеляційного суду через Долинський районний суд Кіровоградської області.

Повний текст ухвали проголошений 2 червня 2022 року.

Суддя ОСОБА_1

СудДолинський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення31.05.2022
Оприлюднено24.01.2023
Номер документу104586888
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів

Судовий реєстр по справі —388/316/22

Ухвала від 31.05.2022

Кримінальне

Долинський районний суд Кіровоградської області

Баранський Д. М.

Ухвала від 31.05.2022

Кримінальне

Долинський районний суд Кіровоградської області

Баранський Д. М.

Ухвала від 18.04.2022

Кримінальне

Долинський районний суд Кіровоградської області

Баранський Д. М.

Ухвала від 21.03.2022

Кримінальне

Долинський районний суд Кіровоградської області

Баранський Д. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні