Ухвала
від 02.06.2022 по справі 714/292/22
ГЕРЦАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження № 1-кс/714/328/22

ЄУН: 714/292/22

У Х В А Л А

"02" червня 2022 р. м. Герца

Слідчий суддя Герцаївського районного суду Чернівецької області ОСОБА_1 ,-

за участю: секретаря судового засіданняОСОБА_2 прокурора ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Чернівецькій області старший лейтенант поліції ОСОБА_4 про проведення обшуку, -

В С Т А Н О В И В :

Слідчий відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Чернівецькій області старший лейтенант поліції ОСОБА_4 за погодженням прокурора Герцаївського відділу Чернівецької окружної прокуратури ОСОБА_5 звернувся до суду із вказаним клопотанням, посилаючись на те, що його провадженні знаходяться матеріали кримінального провадження внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022262020001045 за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч.3 ст. 332, ч.3, ч.4 ст. 358, ч.5 ст. 361 КК України, за фактами незаконного переправлення осіб через державний кордон України вчинене з корисливих мотивів, підроблення ОСОБА_6 трудових договорів з надання послуг перевезення, вчинене за попередньою змовою групою осіб та використання завідомо підроблених документів, в т.ч. внесення таких документів до інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, а саме до Електронного кабінету перевізника ФОП ОСОБА_7 . Веб-порталу Державної служби безпеки на транспорті, вчинене під час дії воєнного стану

Як зазначено у клопотанні, органом досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_6 за попередньою змовою із ОСОБА_8 , 24 березня 2022 року уклали фіктивний трудовий договір № 18 на підставі якого ОСОБА_8 було включено до автоматизованої системи видачі дозволів для перевізників «ШЛЯХ» по здійсненню міжнародного вантажного перевезення.

В подальшому, з метою виїзду ОСОБА_8 за межі України, попри те, що в державі діє режим воєнного стану встановлений Указом Президента України № 64 від 24 лютого 2022 року, у зв`язку із чим обмежено виїзд осіб віком від 18 до 60 років за кордон, останній 09 квітня 2022 року, близько 14 год. 00 хв., прибув на вантажному автомобілі марки «IVECO», державний номерний знак НОМЕР_1 до контрольно-пропускного пункту «Порубне», що в с. Тереблече, Чернівецького району, Чернівецької області де під час проходження паспортного контролю надав працівникам прикордонної служби завідомо підроблений вищевказаний трудовий договір, як підставу для виїзду за кордон.

Також ОСОБА_6 , за попередньою змовою групою осіб, протягом час з 24.02.2022 року по 09.04.2022 року незаконно переправив через державний кордон 12 осіб у якості водіїв призовного віку 18-60 років, тим самим забезпечив останнім право безперешкодного виїзду за межі України на час дії воєнного стану, за що отримали обумовлену суму грошових коштів від кожного з осіб. Такі дії останній вчинив шляхом несанкціонованого втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем використовуючи ЕЦП ФОП ОСОБА_7 , а саме, здійснив внесення до Електронного кабінету перевізника Веб-порталу Державної служби України з безпеки на транспорті (https://e-services.dsbt.gov.ua/) заявки на перетин вказаними особами кордону у якості водіїв призовного віку 18-60 років, які ґрунтувались на підставі завідомо підроблених трудових договорів з ФОП ОСОБА_7 .

З посиланням на те, що ОСОБА_6 фактично проживає в домоволодінні, що в АДРЕСА_1 , яке належить на праві власності ОСОБА_7 , то у вказаному будинку можуть зберігатись докази незаконної діяльності останнього а саме: комп`ютерне обладнання та інші електронні засоби, що використовувалися для внесення до Електронного кабінету перевізника ФОП ОСОБА_7 через Веб-портал Державної служби України з безпеки на транспорті (https://e-services.dsbt.gov.ua/) заявок на перетин кордону осіб призовного віку 18-60 років за період часу з 24.02.2022 по 09.04.2022, зокрема: комп`ютерна техніка (системні блоки, ноутбуки), мобільні термінали, на яких можуть міститись авторизовані облікові записи Електронного кабінету перевізника, маршрутизатори, роутери, інші технічні засоби, що можуть містити інформацію про ідентифікацію пристроїв (присвоєння IP та MAC адрес) у глобальній інформаційній мережі Інтернет, інші електронні носії інформації, на яких можуть зберігатися ключі електронного цифрового підпису ОСОБА_7 . Тому, на думку слідчого, вишукуванні речі мають значення для досудового розслідування, тому з метою виявлення та вилучення зазначених речей, просив надати дозвіл на обшук вищевказаної квартири.

Вислухавши думку прокурора який підтримав клопотання з підстав наведених у ній, дослідивши наданні до клопотання письмові докази, слід зазначити про таке.

Згідно ч.1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Як встановлено судом, органом досудового розслідування здобуті дані про те, що ОСОБА_6 за попередньою змовою групою осіб, протягом періоду часу з 24.02.2022 по 09.04.2022 незаконно було переправлено через державний кордон України 12 осіб за попередньо обумовлену суму грошових коштів, при цьому підробив документи щодо працевлаштування таких осіб, а також несанкціоновано втрутився в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем використовуючи ЕЦП ФОП ОСОБА_7 ( НОМЕР_2 ).

За даними фактами 10 квітня 2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено повідомлення про кримінальні правопорушення за № 12022262020001045 та розпочате досудове розслідування, в ході якого дана правова кваліфікація кримінальному проступку за ч.3 ст. 332, ч.3, ч.4 ст. 358, ч.5 ст. 361 КК України.

Свідок, який був допитаний в межах даного кримінального провадження у своїх показах послався на те, що ОСОБА_6 за грошову винагороду, з метою перетинання кордону України під час воєнного стану, мав зареєструвати його до системи «ШЛЯХ» та в якості водія він би перетнув кордон країни.

За інформацією Державної служби безпеки (Укртрансбезпеки) на транспорті вбачається, що у Єдиному комплексі інформаційних систем Укртрансбезпеки щодо ФОП ОСОБА_7 та ПП «Гарант» містяться запити останніх на перетин кордону України з 24.02.2022 по 21.05.2022 року. Окрім цього вхід та дії у системі ЄКІС здійснювалися з ЄЦП ФОП ОСОБА_7 - НОМЕР_2 .

Крім цього, за даними відділу протидії кіберзлочинам в Чернівецькій області вбачається, що ОСОБА_7 та інші невстановлені особи здійснювали доступ до Електронного кабінету перевізника Веб-порталу Державної служби України з безпеки на транспорті (https://e-services.dsbt.gov.ua/) із використанням ЕЦП або за допомогою «Bank ID» АТ КБ «Приватбанк».

За змістом ч. 5 ст. 234 КПК України, звертаючись до суду з клопотанням про обшук, прокурор (слідчий) має довести перед судом наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

Статтею 300 КПК України встановлено, що для досудового розслідування кримінальних проступків дозволяється виконувати всі слідчі (розшукові) дії, передбачені цим Кодексом, та негласні слідчі (розшукові) дії, передбачені частиною другою статті 264 та статтею 268 цього Кодексу, а також відбирати пояснення для з`ясування обставин вчинення кримінального проступку, проводити медичне освідування, отримувати висновок спеціаліста, що має відповідати вимогам до висновку експерта, знімати показання технічних приладів і технічних засобів у провадженнях щодо вчинення кримінальних проступків, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, вилучати знаряддя і засоби вчинення кримінального проступку, речі і документи, що є безпосереднім предметом кримінального проступку, або які виявлені під час затримання особи, особистого огляду або огляду речей, до внесення відомостей про кримінальний проступок до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Звертаючись до суду із вказаним клопотанням в частині обшуку житла та за місцем проживання ОСОБА_6 , слідчий послався на проживання останнього у спірному домоволодінні та проведення такого обшуку є необхідним для попередження подальших незаконних дій останнього.

Відповідно до ст. 8 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року (Конвенція) кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Частиною 5 ст. 236 КПК України встановлено, що обшук на підставі ухвали слідчого судді повинен проводитися в обсязі, необхідному для досягнення мети обшуку.

Як вбачається з Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, власником житлового будинку, що в АДРЕСА_1 являється ОСОБА_7 .

За наведених обставин, ураховуючи здобуті органом досудового розслідування докази, вважаю, що є підстави припускати, що в домоволодінні за місцем фактичного проживання ОСОБА_7 може зберігатися речі та документи про причетність останнього, до даного кримінального провадження, тому клопотання слідчого суд знаходить обґрунтованим яке підлягає задоволенню.

На підставі наведеного, керуючись ст. 234-235 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Чернівецькій області старший лейтенант поліції ОСОБА_4 задовольнити.

Надати дозвіл на проведення обшуку домоволодіння, за місцем фактичного проживання ОСОБА_7 , що в АДРЕСА_1 , власником якого є ОСОБА_7 , з метою виявлення та вилучення комп`ютерного обладнання та інших електронних засобів, що використовувалися для внесення до Електронного кабінету перевізника ФОП ОСОБА_7 через Веб-портал Державної служби України з безпеки на транспорті (https://e-services.dsbt.gov.ua/) заявок на перетин кордону осіб призовного віку 18-60 років за період часу з 24.02.2022 по 09.04.2022, зокрема: комп`ютерної техніки (системних блоків, ноутбуків), мобільних терміналів, на яких можуть міститись авторизовані облікові записи Електронного кабінету перевізника, маршрутизаторів, роутерів, інших технічних засобів, що можуть містити інформацію про ідентифікацію пристроїв (присвоєння IP та MAC адрес) у глобальній інформаційній мережі Інтернет, інших електронних носіїв інформації, на яких можуть зберігатися ключі електронного цифрового підпису ОСОБА_7 .

Строк дії цієї ухвали 30 діб з дня її винесення.

Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя

СудГерцаївський районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення02.06.2022
Оприлюднено05.06.2023
Номер документу104608528
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —714/292/22

Ухвала від 17.06.2022

Кримінальне

Герцаївський районний суд Чернівецької області

Єфтемій С. М.

Ухвала від 24.06.2022

Кримінальне

Герцаївський районний суд Чернівецької області

Єфтемій С. М.

Ухвала від 22.06.2022

Кримінальне

Герцаївський районний суд Чернівецької області

Єфтемій С. М.

Ухвала від 09.06.2022

Кримінальне

Герцаївський районний суд Чернівецької області

Єфтемій С. М.

Ухвала від 09.06.2022

Кримінальне

Герцаївський районний суд Чернівецької області

Єфтемій С. М.

Ухвала від 09.06.2022

Кримінальне

Герцаївський районний суд Чернівецької області

Єфтемій С. М.

Ухвала від 03.06.2022

Кримінальне

Герцаївський районний суд Чернівецької області

Єфтемій С. М.

Ухвала від 03.06.2022

Кримінальне

Герцаївський районний суд Чернівецької області

Єфтемій С. М.

Ухвала від 02.06.2022

Кримінальне

Герцаївський районний суд Чернівецької області

Єфтемій С. М.

Ухвала від 02.06.2022

Кримінальне

Герцаївський районний суд Чернівецької області

Єфтемій С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні